ایران تک سرویس

روش های از بین بردن لجن ماشین لباسشویی

جرمگیری ماشین لباسشویی - از بین بردن لجن ماشین لباسشویی

جرم گیری ماشین لباسشویی یا به بیانی از بین بردن لجن ماشین لباسشویی از جمله اقدامات مهمی است که در راستای کمک به بهبود عملکرد بهینه دستگاه و همچنین پیشگیری از خرابی آن نقش بسزایی دارد. بنابراین، لازم است که با روش‌ های کارآمد و مواد پاک‌ کننده مناسب جهت رفع رسوبات دستگاه خود آشنا باشید. 

در این مقاله، ما قصد داریم به بررسی روش‌ های مختلف جرمگیری ماشین لباسشویی با استفاده از مواد طبیعی و شیمیایی، نحوه پاکسازی قطعات مختلف ماشین لباسشویی و … بپردازیم. در صورتی که دستگاه لباسشویی شما نیز چنین مشکل مشابهی دارد و نمی‌ دانید چگونه آن را رسوب زدایی کنید، می‌ توانید در این مطلب با ما همراه باشید.

چرا باید ماشین لباسشویی را جرمگیری کنیم؟

یکی از دلایل مهم جرم گیری ماشین لباسشویی می تواند اهمیت آن از لحاظ بهداشتی باشد. با استفاده مکرر از دستگاه برخی باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها می توانند درون دستگاه تجمع پیدا کرده و باعث آلودگی لباس ها شوند. جرمگیری منظم می تواند از آلودگی و انتشار عوامل بیماری زا جلوگیری کند و بدین صورت به حفظ سلامت خانواده کمک نماید. 

به طور کلی، جرمگیری ماشین لباسشویی باید به صورت منظم و با روش های مناسبی انجام گیرد. برخی از روش های متداول جرمگیری شامل استفاده از مواد شیمیایی مخصوص جرمگیری مانند پودر و یا استفاده از مواد طبیعی مانند سرکه و جوش شیرین می باشند که هر کدام را در ادامه مطلب بررسی خواهیم نمود. 

همچنین، می توان از راهنمایی و توصیه های تولیدکننده دستگاه لباسشویی استفاده کرد تا بهترین روش جرمگیری را برای دستگاه خود داشته باشید. بنابراین رسوب زدایی منظم ماشین لباسشویی می تواند به افزایش عمر مفید دستگاه کمک کند، عملکرد بهتر و بهداشتی تر لباسشویی را فراهم نموده و همچنین از هزینه های سنگین تعمیرات لباسشویی آن نیز جلوگیری نماید.

چگونه لباسشویی را جرم گیری کنیم؟

چگونه ماشین لباسشویی را جرم گیری کنیم؟  یا چه جوری ماشین لباسشویی را جرم گیری کنیم؟ چطور لباسشویی رو جرم گیری کنیم؟ یکی از رایج ترین سوالاتی است که کاربران ایران تک سرویس از ما میپرسند. از بین بردن لجن ماشین لباسشویی یکی از واجب ترین کارهایی است که افرادی که از لباسشویی ها استفاده می کنند باید حواسشان به آن باشد. 

گاهی ممکن است وجود جرم در ماشین لباسشویی با تولید بوی بد ظاهر شود. بوی بد لباسشویی نشان دهنده تجمع باکتری ها روی بدنه، زیر دیگ، زیر لاستیک دور درب لباسشویی و … می باشد. 

برای جرمگیری ماشین لباسشویی ابتدا باید دستگاه را از برق جدا کنید و هیچ اتصالی نباشد؛ سپس با استفاده از دستکش و اسفنج و مایع ضدعفونی کننده نسبت به جرم گیری ماشین لباسشویی خود اقدام کنید. میتوانید از روش هایی که در ادامه آورده ایم نیز استفاده کنید. 

روش جرم گیری ماشین لباسشویی

روش جرم گیری ماشین لباسشویی

جرم زدایی ماشین لباسشویی در مدل های مختلف و برندهای گوناگون تقریبا روش یکسانی دارد. در برخی از مدل ها نیز خود ماشین لباسشویی ها دکمه ای برای جرم گیری وجود دارد. در ادامه مقاله روش های از بین بردن لجن ماشین لباسشویی با ما باشید تا با مراحل جرمگیری ماشین لباسشویی های اتوماتیک آشنا شوید. 

رسوب گیری ماشین لباسشویی

گاهی اوقات ممکن است بوی ناپسند ماشین لباسشویی به دلیل جمع‌ آوری باکتری‌ های محیطی روی بدنه آن باشد. برای تمیزکاری این موضوع، ابتدا ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید تا هیچ خطری به شما وارد نشود. سپس با استفاده از دستکش، اسفنج، و ماده ضدعفونی کننده، به پاکسازی سطوح مختلف ماشین لباسشویی بپردازید.

بعد از پاکسازی این قسمت‌ ها، می‌ توانید با افزودن چند قطره از اسانس یا عطر ملایم، به ماشین لباسشویی عطر خوشبویی ببخشید. این کار می‌ تواند تجربه لباسشویی شما را بهبود بخشد و از بوی ناخوشایند جلوگیری کند.

همچنین، حتماً به دوره‌ های تعویض و پاکسازی فیلترها و بخش‌ های دیگر ماشین لباسشویی نیز توجه کنید. این اقدامات به بهبود کارایی دستگاه کمک می‌ کنند و از جلوگیری از بوی ناخوشایند در طول زمان جلوگیری می‌ کنند.

روش های رسوب زدایی ماشین لباسشویی

روش های رسوب زدایی ماشین لباسشویی

نحوه جرم گیری ماشین لباسشویی یا همان رسوب زدایی به روش های مختلفی انجام می شود که در ادامه آورده ایم. 

جرم گیری لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

جرم گیری و شستن ماشین با سرکه و جوش شیرین یکی از بهترین و ارزان ترین راه های جرم گیری ماشین لباسشویی  در بین سایر  راه های رسوب زدایی لباسشویی است. در رابطه با جرمگیری لباسشویی با سرکه و جوش شیرین باید گفت که این محلول قوی در کمترین زمان می تواند میکروب های داخل درام و مسیرهای تخلیه را از بین ببرد. 

برای درست کردن محلول سرکه و جوش شیرین، به حدود نصف پیمانه جوش شیرین و مقداری آب نیاز است. ابتدا جوش شیرین و آب را باهم ترکیب کنید تا به حالت مایع دربیاید؛ سپس محلول را در محفظه ماشین لباسشویی بریزید.

در مرحله بعدی نوبت اضافه کردن سرکه می باشد. اندازه سرکه باید 4 برابر محلول آب و جوش شیرین باشد. 

محلول سرکه و جوش شیرین باید به مدت 2 ساعت با دمای 60 درجه سانتی گراد در لباسشویی روی دور تند تنظیم شودو در این روش تمامی سوراخ ها و درزهای لباسشویی تمیز و میکروب زدایی می شود. 

جرم زدایی با سرکه و جوش شیرین روش دوم

طریقه جرم گیری ماشین لباسشویی با سرکه  و جوش شیرین نیز به این صورت است که برای جرم‌ زدایی ماشین لباسشویی با استفاده از سرکه و جوش شیرین راهکاری ساده و کم‌ هزینه است که اثربخشی بالایی دارد. این دو ماده با خاصیت پاک‌ کنندگی قوی، بوی نامطبوع و رسوبات داخل دستگاه را به سرعت از بین می‌ برند.

ابتدا لازم است محلولی از جوش شیرین و سرکه را تهیه کنید. سپس برنامه کتان را با دمای بالا اجرا کنید. سپس بعد از انجام مراحل آبگیری و گرم شدن آب محلول را در عمیق ترین قسمت کشوی لباسشویی بریزید و چرخه شستشو را شروع کنید تا ضمن گرم شدن، مواد به خوبی در سطوح داخلی پخش شوند. پس از پایان یافتن برنامه، تنها با یک اسفنج نرم دیواره‌ های دیگ را تمیز کرده و در نهایت با آب ولرم، دستگاه را یک بار دیگر آبکشی نمایید.

خدمات ایران تک سرویس: تعمیر لباسشویی سامسونگ 

● جرمگیری منظم ماشین لباسشویی با استفاده از پودر های مخصوص

این روش یکی از راه‌ کارهای مؤثر برای بازدهی مطلوب این وسیله حیاتی منزل شما می باشد. پودر های شوینده فرمولاسیون ویژه‌ ای دارند که همزمان با از بین بردن رسوبات و چرک‌ ها، سختی آب را نیز کاهش می‌ دهند. 

نحوه استفاده از این مواد به این طریق است که پس از خالی کردن لباسشویی، برنامه کتان را انتخاب و دما را بین ۷۰ تا ۹۰ درجه تنظیم می‌ کنیم. سپس پودر را داخل ماشین ریخته و چرخه شستشو را اجرا می کنیم تا جرم‌ زدایی به طور کامل انجام شود.

● از بین بردن رسوبات لباسشویی با قرص

یکی از دیگر روش جرم گیری ماشین لباسشویی و راه های تاثیرگذار برای رسوب زدایی ماشین لباسشویی بهره گیری از قرص های مخصوص این کار می باشد. این قرص ها کارایی بهتر و آسان تری نسبت به پودر دارند. برای استفاده از قرص های جرم گیری تنها لازم است که آن ها را داخل لباسشویی قرار داده و دستگاه را با تنظیمات ۶۰ درجه استارت بزنید. 

البته در این روش نیز استفاده از برنامه شست و شوی کتان کارآمدتر می باشد. اگر مدت زمان زیادی از آخرین جرم گیری دستگاه گذشته است، استفاده از دو عدد قرص برای رسوب زدایی ماشین لباسشویی لازم است. توجه کنید که در این روش نیز دستگاه باید بدون لباس جرمگیری شود.

خدمات ایران تک سرویس: تعمیر لباسشویی ال جی

چگونه داخل ماشین لباسشویی را جرم گیری کنیم؟

محیط مرطوب ماشین لباسشویی، پس از مدتی به علت جذب آلودگی لباس‌ ها یا باقی‌ ماندن طولانی مدت لباس‌ های خیس در داخل ماشین، تبدیل به یک محل تجمع جرم و رسوب می‌ شود. 

این تراکم رسوبات و جرم، عملکرد ماشین لباسشویی را مختل کرده و کیفیت شستشوی لباس‌ ها را کاهش می‌ دهد. اگر لباس‌ ها پس از شستن همچنان تمیز نشوند و بوی نامطبوع دهنده را داشته باشند یا حتی محفظه‌ ماشین لباسشویی خود بوی ناخوشایند انتشار دهد، حتماً به جرم‌ گیری نیاز دارید.

عمل جرم‌ گیری از ماشین لباسشویی نه تنها باعث حذف بوهای ناخوشاین می‌ شود، بلکه کیفیت شستشو را افزایش می‌ دهد و از ایجاد آلرژی پوستی، به‌ ویژه در کودکان و نوزادان، جلوگیری می‌ کند. حالا بیایید به سوال اصلی بپردازیم: چگونه می‌ توانیم ماشین لباسشویی را از رسوبات پاک سازیم؟

برای رسیدن به جواب این سوال، به مطالب ادامه مقاله توجه کنید و راهکارهای مؤثر برای رسوب‌ زدایی از ماشین لباسشویی را کشف کنید.

جرمگیری لباسشویی

رسوب زدایی مخزن مواد شوینده لباسشویی

یکی از دیگر مواردی که برای جرمگیری لباسشویی لازم است، رسوب زدایی مخزن مواد شوینده می باشد. برای تمیز کردن مخزن مواد شوینده ماشین لباسشویی، ابتدا باید کشو را از جای خود بیرون بیاورید. سپس محفظه کشو را در آب و مواد شوینده مناسب قرار داده تا مدتی در آن بماند. این کار به کمک از بین بردن رسوبات و جرم‌ های موجود در کشو کمک می‌ کند. 

در ادامه با استفاده از یک مسواک نرم و مقاوم گوشه‌ و کناره های کشو را باید به دقت تمیز کرد، برای این کار می‌ توانید از سرکه به عنوان شوینده طبیعی و موثر استفاده کنید. 

سرکه قدرت تمیز کنندگی بالایی دارد و رسوبات را به خوبی از بین می‌ برد. در نهایت به محفظه کشو اجازه دهید کاملاً خشک شود، زیرا این کار می‌ تواند از رشد قارچ و بوی نامطبوع جلوگیری کند و پس از آن محفظه مواد شوینده را به آرامی در جای خود قرار دهید. با انجام این اقدامات، مخزن مواد شوینده ماشین لباسشویی شما به طور کامل رسوب زدایی شده و آماده استفاده خواهد بود.

خدمات ایران تک سرویس: تعمیر لباسشویی دوو

جرمگیری لباسشویی

مراحل جرم گیری فیلتر ماشین لباسشویی

یکی از کثیف ترین بخش های لباسشویی، فیلتر است که به مرور زمان به دلیل انباشته شدن رسوبات از جمله قسمت های آلوده این دستگاه محسوب می شود. برای جرم گیری ماشین لباسشویی و فیلتر آن، می‌ توانید به کمک روش‌ های زیر این کار را انجام دهید:

_ ابتدا باید فیلتر را از جای خود در بیاورید. این کار را با دقت انجام دهید تا هیچ چیزی در داخل ماشین لباسشویی ریخته نشود.

_ تمامی رسوبات و کثیفی های درون فیلتر را با استفاده از یک برس یا مسواک قدیمی از آن خارج کنید.

_ در نهایت پس از خشک کردن فیلتر، آن را به آرامی در جای خود قرار دهید.

با انجام این اقدامات، فیلتر ماشین لباسشویی شما به طور کامل تمیز شده و آماده استفاده مجدد خواهد شد.

خدمات ایران تک سرویس: تعمیرات لباسشویی سامسونگ در کرج

از بین بردن لجن لاستیک ماشین لباسشویی

لاستیک ماشین لباسشویی یکی از بخش های است که اگر بعد از هر استفاده تمیز و خشک نشود منبع تجمع انواع آلودگی خواهد شد. با تمیز نکردن این قسمت از دستگاه به مرور لکه های سیاه رنگ و جرم زیادی را مشاهده خواهید کرد. بنابراین برای بهره مندی مطلوب از یک ماشین لباسشویی برای سالیان طولانی و جرم‌ گیری لاستیک آن می‌ توان از روش‌ های ساده و در دسترس زیر استفاده کرد:

– اسپری کردن محلول سرکه سفید یا مواد شوینده مخصوص بر روی لاستیک

– ساییدن لاستیک با یک پارچه نرم برای از بین بردن لک و لجن

– استفاده از برس نرم برای تمیز کردن درز ها و شیارهای لاستیک

– در نهایت خشک کردن کامل لاستیک پس از شست و شوی کامل

اجرای تمامی این مراحل به طور منظم به حفظ بهداشت و بهبود عملکرد لاستیک درب ماشین لباسشویی شما کمک شایانی می‌ کند.

جرمگیری لباسشویی

جرم‌ گیری دیگ لباسشویی

دیگ لباسشویی همان مخزنی است که شما لباس های خود را درون آن قرار می دهید تا ماشین آن ها را بشوید. از آنجایی که لباس ها با این قسمت از ماشین در ارباط مستقیمی هستند از لحاظ بهداشتی باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید. برای جرم‌ گیری دیگ لباسشویی، مراحل زیر را انجام دهید:

۱. قطع برق: قبل از هرگونه عملیاتی، دو شاخه ماشین لباسشویی را از برق بکشید تا از هرگونه خطری جلوگیری کنید.

۲. تهیه محلول جرم‌ گیری: برای رسوب زدایی مخزن دیگ ماشین ترکیبی از سرکه و آمونیاک را آماده نمایید. البته می‌ توانید از پودر یا قرص‌ های مخصوص جرم‌ گیری نیز استفاده کنید. این ترکیبات کثیفی‌ ها و رسوب‌ های موجود در دیگ را کاملا از بین می‌ برند.

۳. پر کردن دیگ: محلول جرم‌ گیری را داخل دیگ بریزید و از تنظیمات لباسشویی قسمت شستشوی کتان را انتخاب کنید. این برنامه به طور خاص برای تمیز کردن دیگ لباسشویی طراحی شده است و باعث حرکت و آبگیری بهتر روی سطح دیگ می‌ شود.

۴. آبگیری دیگ: پس از به پایان رسیدن چرخه شستشو، یک بار دیگ را آبگیری کنید. این کار به تمیز کردن دیگ از محلول جرم‌ گیری و رسوبات به جا مانده کمک می‌ کند.

۵. خشک کردن دیگ: در ادامه، درب دستگاه را کاملاً باز کنید تا قسمت‌ های داخلی دیگ به خوبی خشک شوند. بدین ترتیب شما از تشکیل رطوبت و رشد باکتری‌ ها جلوگیری کرده و رسوب زدایی ماشین لباسشویی را به خوبی انجام داده اید.

نکات اساسی در جرم‌ گیری صحیح ماشین لباسشویی

از نظر سرویس کاران ایران تک سرویس، جرم‌ گیری صحیح ماشین لباسشویی نیازمند رعایت نکاتی است که بسیاری از افراد غالباً از آن غافل می‌ باشند. از جمله این نکات می‌ توان به خشک نگه داشتن دستگاه پس از هر بار استفاده، باز نگه داشتن درب آن برای خروج بخار آب، خارج کردن سریع لباس‌ ها پس از شستشو و جلوگیری از ماندگاری طولانی‌ مدت آن ها درون ماشین، تمیزکاری مرتب جاپودری و حتی خشک کردن قطعاتی مانند لاستیک‌ های اطراف درب اشاره کرد.

 در واقع رعایت این نکات کوچک نه‌ تنها از تجمع رسوبات و بروز بوی نامطبوع جلوگیری می‌ کند، بلکه کارایی بهینه ماشین لباسشویی شما را نیز به میزان قابل‌ توجهی افزایش می دهد.

برای جرم لباسشویی چه باید کرد؟

از بین بردن جرم ماشین لباسشویی یکی از کارهای روتین و دوره ای است که برای هر لباسشویی باید انجام شود. چرا که با جرم گیری ماشین لباسشویی به طور منظم از به وجود آمدن مشکلاتی نظیر کپک زدن دیگ لباسشویی جلوگیری به عمل می آید. 

روش های مختلفی را برای جرم گیری کردن ماشین های لباسشویی در این مقاله مطرح کردیم که هر کدام از آنها به نحوی به شما کمک می کند تا لباسشویی خود را از شر جرم های به وجود آمده در آن راحت می کند. برای برندهای مختلف لباسشویی بهتر است که ابتدا از دفترچه راهنمای آن استفاده کنید. 

در برخی ماشین لباسشویی ها مانند الجی که دکمه tup clean دارد و مجهز به سیستم خودشویی اتوماتیک است می تواند به صورت خودکار عملیات خودشویی و جرمگیری را انجام دهد و دیگر نیاز به انجام کارهای دستی ندارد. 

خدمات ایران تک سرویس: تعمیرات لباسشویی پاکشوما در رشت

جرم گیری ماشین لباسشویی پاکشوما

جرم گیری ماشین لباسشویی پاکشوما

تمام ماشین‌ لباسشویی‌ ها به دلیل استفاده‌ ی مداوم وارد مشکلاتی می‌ شوند، و ماشین لباسشویی پاکشوما نیز مستثنی نیست. جرم‌ گیری در ماشین لباسشویی ممکن است از روی علل متنوعی رخ دهد. 

یکی از این علل ممکن است به میزان مصرف آب در لباسشویی باشد. اگر مقدار آب بیش از حد مجاز یا کمتر از حد استاندارد باشد، جرم‌ ها ممکن است به‌ درستی حل نشوند و به دلیل وزن زیاد جرم‌ ها، عملکرد ماشین لباسشویی اختلال یابد.

عامل دیگری که ممکن است منجر به جرم‌ گیری در ماشین لباسشویی شود، استفاده از مقدار زیادی از مواد شوینده است. استفاده بیش از حد از مواد شوینده می‌ تواند باعث ایجاد برفک‌ ها و جرم‌ هایی شود که به‌ دلیل آنها جرم‌ گیری رخ می‌ دهد.

استفاده از ماشین لباسشویی در دماهای پایین نیز می‌ تواند احتمال جرم‌ گیری را افزایش دهد. در دماهای پایین، توانایی حل شدن جرم‌ ها کاهش می‌ یابد و به‌ همین دلیل، جرم‌ ها ممکن است باعث جرم‌ گیری شوند.

بهتر است هنگام استفاده از ماشین لباسشویی، مقادیر مناسبی از آب و مواد شوینده را رعایت کرده و همچنین دمای مناسب را انتخاب کنید تا از جرم‌ گیری و خرابی دستگاه جلوگیری شود. دکمه جرم گیری ماشین لباسشویی پاکشوما نیز گزینه ای است که می توان برای جرمگیری ماشین لباسشویی از آن استفاده کرد. نحوه جرم گیری لباسشویی پاکشوما اغلب به صورت دستی و غیر اتوماتیک انجام می شود که با استفاده از روش های ذکر شده در بالا می توانید به راحتی لباسشویی پاکشومای خود را جرمگیری کنید. 

خدمات ایران تک سرویس: تعمیرات لباسشویی پاکشوما در کرج

دکمه جرم گیری ماشین لباسشویی ال جی

دکمه جرم گیری ماشین لباسشویی ال جی

دکمه جرم گیری ماشین لباسشویی ال جی اغلب با نام های  ECO DRUM CLEAN و TUB CLEAN تعبیه شده است. کاربرد این دکمه برای جرمگیری ماشین لباسشویی ال جی است. در ماشین لباسشویی های جدید برند الجی دکمه ای برای رفع اجرام و رسوبات ماشین لباسشویی قرار داده شده که اصطلاحا برای خودشویی ماشین لباسشویی یا همان تمیز کردن جرم لباسشویی میتوان از آن کمک گرفت. 

اگر از ماشین لباسشویی الجی با ویژگی [Tub Clean] استفاده می‌ کنید، تمیزکننده ماشین لباسشویی را اضافه کنید و چرخه را اجرا کنید. 

1) دکمه [Power] را فشار دهید. 

2) دکمه [Cycle] را فشار داده و چرخه [Tub Clean] را انتخاب کنید.

 3) مقدار صحیح پاک کننده ماشین لباسشویی را با پیروی از دستورالعمل های دوز سازنده اضافه کنید. 

4) دکمه [شروع/مکث] را فشار دهید. زمان باقی مانده در کنترل پنل نشان داده می شود. 

5) برق 10 ثانیه پس از پایان چرخه قطع می شود.

اگر ماشین لباسشویی شما ویژگی تاب کلین را ندارید از روش زیر عمل کنید. 

1) با پیروی از دستورالعمل های سازنده، مقدار صحیح پاک کننده ماشین لباسشویی را اضافه کنید.

 2) 2/3 دیگ لباسشویی را با آب پر کنید و یک چرخه شستشو را به مدت 2-3 دقیقه اجرا کنید تا پاک کننده مخلوط شود و دستگاه خاموش شود. 

3) بعد از 2 تا 4 ساعت دستگاه را روشن کنید.  

*  از استفاده از سفید کننده ها خودداری کنید. *

4) یک چرخه شستشو را اجرا کنید که شامل چرخه های [Wash]-[Rinse]-[Spin] است.

جرم گیری ماشین لباس شویی در همه برندها باید به طور مرتب و دوره ای انجام شود تا کیفیت شستشوی البسه به خوبی حفظ شود. اگر از روش خودشویی لباسشویی راضی نبودید می توانید از روش های دستی برای جرم گیری ماشین لباسشویی ال جی خود استفاده کنید. 

جرم گیری ماشین لباسشویی اسنوا

دکمه جرم گیری ماشین لباسشویی اسنوا

در ماشین لباسشویی های ایرانی مانند اسنوا روش جرمگیری ماشین لباسشویی باید به صورت دستی انجام شود. برای از بین بردن جرم لباسشویی اسنوا طبق مراحل زیر پیش بروید.

 • ابتدا برق دستگاه را قطع کنید.
 • بعد با یک دستمال و اسپری چند کاره روی بدنه ماشین را تمیز کنید.
 • یک محلول با ترکیب آب، آب لیمو و جوش شیرین درست کنید.
 • با استفاده از یک دستمال، لاستیک ماشین لباسشویی را تمیز کنید.
 • دریچه فیلتر ماشین لباسشویی را باز کرده و آن را بشویید.
 • این کار را هر سه الی ۴ ماه یکبار باید انجام دهید.
 • جا پودری را از جایش در بیاورید و با مایع ظرفشویی خوب شسته، خشک کرده و بر سر جایش بگذارید.
 • اگر لکه سیاه بر روی لاستیک مانده است، دستمالی را به محلول بالا آغشته کرده و برای چند دقیقه بر روی لکه بگذارید.
 • برای جرم گیری ماشین لباسشویی اسنوا هم می‌ توانید ترکیب سرکه، جوش شیرین و آب را تهیه کرده و داخل ماشین بریزید و بعد ماشین را برای چند دقیقه روشن کنید تا جرم ها گرفته شود.

نحوه جرم گیری ماشین لباسشویی دوو

چگونگی جرم گیری ماشین لباسشویی دوو نیز به صورت دستی و اتوماتیک انجام می شود. یکی از سوالاتی که از مرکز پشتیبانی نمایندگی تعمیرات لباسشویی در کرج این است که چگونه جرم ماشین لباسشویی را از بین ببریم. رسوب زدایی ماشین لباسشویی دوو یکی از مراحل مهم در نگهداری از این دستگاه هاست. 

برای جرم گیری لباسشویی دوو باید بخش های مختلف لباسشویی مانند جاپودری،  لاستیک دور درب لباسشویی، محفظه داخلی و فیلتر لباسشویی دوو تمیز و ضدعفونی شود. برای تمیز کردن و جرمگیری این لباسشویی ها نیز میتوان از سرکه و جوش شیرین در لباسشویی های قدیمی استفاده کرد. که روش های آن را در قسمت بالا ذکر کرده ایم. 

دکمه جرم گیری ماشین لباسشویی دوو

دکمه جرم گیری ماشین لباسشویی دوو در مدل های مختلف می تواند متفاوت باشد. آیا باید برای ماشین لباسشویی خود از مواد جرم گیری استفاده کنم؟ استفاده از ماده ضد جرم ضروری نیست. با محدود کردن شستشو در دماهای بالا و استفاده از مقدار توصیه شده مواد شوینده در هر شستشو می توان از رسوب مواد زائد و رسوبات جلوگیری کرد.

همچنین می توانید از با استفاده از دکمه SELF CARE برنامه خودشویی لباسشویی دوو را اجرا کنید و ماشین لباسشویی خود را به طور موثر جرمگیری کنید. 

 

خدمات ایران تک سرویس: نمایندگی پاکشوما در کرج

برای شستشوی محفظه لباسشویی چه باید کرد؟

برای شستشوی محفظه لباسشویی چه باید کرد؟

طرز شستشوی محفظه داخلی لباسشویی و جرمگیری آن نیز مانند همان روش‌های بالا است و اغلب با جرم زدایی ماشین لباسشویی برطرف می‌شود. اما اگر می‌خواهید به صورت دستی محفظه داخلی و دیگ لباسشویی را ضدعفونی کنید، می‌توانید از اسپری مرکبات یا همان ترکیب سرکه و آب استفاده کنید. استفاده از شوینده‌های مرکباتی می تواند تا حد زیادی اجرام را از روی بدنه ماشین لباسشویی تمیز کند و یک راه خیلی خوب برای از بین بردن لجن ماشین لباسشویی است که توسط کارشناسان پیشنهاد می‌شود. این شوینده‌ها می‌توانند تا حد زیادی جرم های آهکی و رسوبات را از بین ببرند که در منزل نیز قابل تهیه هستند. البته اسپری های جرم گیری ماشین لباسشویی را از بیرون نیز می توان به صورت آماده خریداری کرد. نحوه استفاده از اسپری برای جرمگیری لباسشویی آسان است. کافی است، یک دستمال تمیز را با اسپری نم دار کرده و به بدنه و سطح دیگ بکشید.


📞 در صورتی که از لباسشویی های پاکشوما استفاده می کنید و ساکن منطقه اسلامشهر استان تهران هستید دیگر نیازی به مراجعه حضوری به تعمیرگاه ها ندارید. تیم نمایندگی تعمیرات لباسشویی پاکشوما در اسلامشهر ایران تک سرویس خدمات عیب یابی و سرویس لباسشویی در منزل را برای کاربران خود فراهم کرده است. 


 

جمع بندی

ماشین لباسشویی به عنوان یکی از پرکاربردترین وسایل خانگی، نیازمند مراقبت و نگهداری مناسب است تا بتواند به بهترین شکل، وظیفه خود را انجام دهد. انباشته شدن رسوبات و آلودگی‌ های ناشی از استفاده روزمره، عملکرد صحیح ماشین را مختل کرده و منجر به اتلاف زمان و هزینه‌ های سنگین تعمیر می‌ شود. 

بهترین راه حل برای این معضل، جرم‌ گیری ماشین لباسشویی هر چند وقت یکبار با روش‌ های موثر است تا کیفیت و کارایی قطعات ماشین نیز حفظ شوند. در نتیجه می‌ توان گفت از بین بردن لجن ماشین لباسشویی نه‌ تنها سلامت شما را حفظ می‌ کند بلکه در بلند مدت صرفه‌ جویی قابل‌ توجهی را نیز برای ماشین شما به همراه خواهد داشت.

خدمات ایران تک سرویس: تعمیرات لباسشویی سامسونگ در رشت

5/5 - (3 امتیاز)

2 پاسخ

 1. با سلام و تشکر از مطلب خوبتان
  برای جرمگیری لباسشویی دوو هم به همین صورت عمل کنیم؟

  1. درود همراه گرامی ایران تک سرویس
   آموزش جرمگیری ماشین لباسشویی دوو به مطلب اضافه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ

 1. با سلام و تشکر از مطلب خوبتان
  برای جرمگیری لباسشویی دوو هم به همین صورت عمل کنیم؟

  1. درود همراه گرامی ایران تک سرویس
   آموزش جرمگیری ماشین لباسشویی دوو به مطلب اضافه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *