ایران تک سرویس
علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی پاکشوما
علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی پاکشوما یکی از مشکلاتی است که ممکن است هر مصرف کننده ای با آن مواجه شود. لباسشویی‌ های پاکشوما جزو ودستگاه ‌های به روزی است که از جدیدترین تکنولوژی ‌های ساخت و طراحی بهره برده است. اما با این حال ممکن است به مرور زمان و استفاده زیاد دچار مشکل شده و چرخه شستشوی موثر خود را از دست بدهد. در صورتی که لباسشویی پاکشومای شما نیز شستشوی موثری ندارد می‌ خواهید بدانید که چرا لباسشویی پاکشوما تمیز نمیشوره و علت تمیز نشدن لباس‌ ها در این لباسشویی چیست ادامه مطلب را از دست ندهید.

علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی پاکشوما چیست؟

چرا لباس ها بعد از شستشو بوی بد می دهند؟ چرا لباسشویی پاکشوما تمیز نمیشوره و سوالاتی از این قبیل که مصرف کنندگان لباسشویی های پاکشوما را سردرگم کرده است. تصور کنید یک برنامه شستشوی ۲ ساعته را انتخاب کرده و منتظر پایان چرخه هستید. چرخه به پایان میرسد ولی لباس ها همچنان بوی بد می دهند یا لباس ها تمیز نشده اند. 
حالا با لباس هایی که تمیز نشده است چه باید کرد؟ علت تمیز نشدن البسه در ماشین لباسشویی پاکشوما چیست؟ در چنین شرایطی نیاز به بررسی و عیب یابی کلی لباسشویی است. یکی از دلایلی که منجر به تمیز نشدن لباس ها می شود، عدم استفاده صحیح از لباسشویی است. 
اما برای اینکه این موضوع روشن شود و شما نیز علت تمیز نشستن لباسشویی پاکشومای خود را پیدا کنید در ادامه علل این مشکل را بررسی کرده ایم. اما قبل از مطالعه علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی پاکشوما را بیان کنیم؛ در صورت نیاز می توانید از نمایندگی تعمیرات لباسشویی پاکشوما در مشهد برای بررسی دستگاه خود کمک بگیرید. استفاده از خدمات ایران تک سرویس بسیار آسان است و با یک تماس محیا می‌شود.
مشکل تامین آب در ماشین لباسشویی پاکشوما

مشکل تامین آب در ماشین لباسشویی پاکشوما

اولین موردی که باید در بررسی علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی پاکشوما مورد ارزیابی تکنسین یا خود مصرف کننده قرار گیرد این است که آیا آب کافی به دستگاه می رسد یا نه. عدم تامین آب به اندازه در لباسشویی های پاکشوما می تواند منجر به تمیز نشدن لباس ها شود. چرا که با خرابی شیر ورودی آب یا کلا کمبود آب لباسشویی قادر نخواهد بود پودر یا مایع شستشو را حل کند که در نتیجه لباس ها به درستی آب‌کشی نشده و همچنان با لک ها و کثیفی ها باقی خواهند ماند. 

بررسی شیر وردی آب یا شیر ورودی آب معیوب می تواند علت اصلی نرسیدن آب به لباس های درون دستگاه باشد. برخی مواقع هم انتخاب برنامه شستشوی با آب سرد در لباس های کثیف می تواند علت تمیز نشستن لباس در لباسشویی پاکشوما باشد. برای حل این نشکل توصیه می شود که شیر وردی آب را چک کرده و از باز بودن آن مطمئن شوید. برخی اوقات ممکن است آب منطقه ای که زندگی می کنید رسوب دار باشد و باعث شود لوله وردی بسته شود. 

اگر چنین مواردی را درون لوله یا شیر مشاهده کردید با یک براش ریز می توانید آن را تمیز کنید. همچنین، فشار آب خانه اگر کم باشد قادر نخواهد بود که الزامات مورد نیاز دستگاه را فراهم سازد و در نتیجه منجر به تمیز نشستن لباس ها خواهد شد. می توانید با کمک یک لوله کش فشار آب خانه را بررسی کرده و در صورت لزوم تنظیم کنید. در نهایت شلنگ ورودی را نیز بررسی کنید که پیچ نخورده باشد و یا سوراخ نشده باشد. در صورت خراب شدن شلنگ به هر دلیلی می توانید از کارشناسان تعمیر لباسشویی پاکشوما در کرج راهنمایی بگیرید که چگونه آن را عوض کنید.

تمیز نبودن فیلتر علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی از عمده ترین دلایلی که می توان در پاسخ به سوال “چرا لباسشویی پاکشوما تمیز نمیشوره” داد همين کثیف بودن فیلتر لباسشویی است که نسبت به آن بی توجهی می شود. گرفتن یا کثیف بودن بیش از حد فیلتر لباسشویی اجازه نمی دهد که دستگاه درست عمل کند. زمانی که فیلتر از پرز البسه و سایر ذرات پر می شود تاثیر خیلی زیادی در عملکرد لباسشویی دارد و اجازه نمی دهد جریان آب به درستی انجام شود که در نهایت باعث می شود لباس ها همچنان بعد از شستشو کثیف باقی بمانند. 

برای رفع این نشکل ابتدا باید فیلتر لباسشویی پاکشوما را باز کرده و تمیز کنید. البته لباسشویی پاکشوما چند فیلتر دارد که بهتر است به منظور رفع چنین مشکلی همه آنها بررسی شوند. مثلا فیلتر پمپ تخلیه که اصلی ترین علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی پاکشوما است. همچنین، تمیز نکردن فیلترهای پرزگیر، فیلتر شلنگ تخلیه نیز ممکن مسبب تمیز نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی پاکشوما شود.

 سرویس دوره ای ماشین لباسشویی خود را فراموش نکنید؛ پاک کردن فیلترها بخشی از خدمات سرویس لباسشویی است که شما را از مشکل تمیز نشدن لباس ها می‌رهاند. فیلتر پرزگیر اغلب در نزدیکی همزن لباسشویی و یا داخل درب دستگاه قرار دارد که باید تمیز شود. همچنین کثیف بودن فیلترها را می توان به عنوان یکی از عوامل مهم در صحیح کار نکردن خشک‌کن لباسشویی دانست. در همین راستا می‌توانید با مطالعه”علت خشک نکردن ماشین لباسشویی پاکشوما” اطلاعات خود را در این باره افزایش دهید. 

استفاده از مواد شوینده بی کیفیت

استفاده از مواد شوینده بی کیفیت

اگر به دنبال علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی پاکشوما تا اینجای مطلب را مطالعه کرده اید باید بگوییم که یکی دیگر از علل تمیز نشدن البسه در لباسشویی های پاکشوما استفاده از مواد شوینده بی کیفیت است. کیفیت مواد شوینده ارتباط مستقیمی با استفاده از مواد شوینده دارد. در برخی موارد هم مواد شوینده درست انتخاب شده ولی میزان استفاده از آن درست نیست. 

بهتر است که یک ماده شوینده درست انتخاب کنید. مواد شوینده با کیفیت انتخاب کنید تا نتیجه شستشوی رضایت بخشی را تجربه کنید. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که برای شستشوی هر نوع لباسی شوینده مناسب آن را استفاده کنید. مثلا برای شستشوی لباس های سفید از شوینده مخصوص لباس سفید استفاده کنید یا برای شستن لباس های مشکی از شوینده مخصوص آن استفاده کنید تا نتیجه شستشو رضایت کافی را کسب کنید. 

یک نکته مهم دیگر که باید رعایت کنید این است که مقدار شوینده را متناسب با بار لباسشویی بریزید. مواد شوینده اضافی باعث ماندن لکه های سفید روی لباس ها می شود. یک نکته دیگر که باید در نظر بگیرید سختی آب منطقه سکونتتان است. اگر منطقه شما آب سختی دارد باید میزان مواد شوینده را با توجه به آن تنظیم کنید.

بررسی علل فنی در ماشین لباسشویی پاکشوما

برخی مواقع علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی پاکشوما فراتر از مسائل ذکر شده است و به مشکلات فنی و مکانیکی دستگاه بر میگردد. اگر لباسشویی پاکشوما تمیز نمیشوره و با رعایت تمام موارد ذکر شده در بالا هنوز هم مشکل باقی است؛ بهتر است که از یک تعمیرکار لباسشویی کمک بگیرید. مراکز تعمیر لباسشویی پاکشوما تخصص کافی در زمینه عیب یابی و سرویس دستگاه را دارند و قادرند در مدت زمان کوتاهی مشکلات لباسشویی را شناسایی کنند و مشکلات آن را رفع کنند. 

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی پاکشوما، خراب شدن فیلترهای دستگاه، خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی پاکشوما و شلنگ های ‌ورودی آب و غیره از عمده ترین دلایل فنی است منجر به تمیز نشستن لباس ها در ماشین لباسشویی پاکشوما می شود.

علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی پاکشوما

چرا ماشین لباسشویی پاکشوما تمیز نمیشوره؟ علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی پاکشوما را به طور کامل در مطالبی که در قسمت های بالا درج کردیم مورد بررسی قرار داده‌ایم. تمیز نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که خانم‌ها اغلب از آن شکایت دارند. در بیشتر مواقع هم می‌بینیم که علت تمیز نشستن لباسشویی به نوع شوینده مصرفی افراد و انتخاب اشتباه برنامه شستشو است. 

برای اینکه اشتباهی در عیب یابی علت این مشکل به وجو نیاید باید به برنامه ای که انتخاب کرده اید توجه کنید. همچنین موارد دیگری که ممکن است باعث شود لباس های تمیزی نداشته باشید آبگیری اشتباه لباسشویی و یا خراب شدن المنت حرارتی لباسشویی است. معمولا در ماشین های لباسشویی اتواتیک از جمله لباسشویی های پاکشوما با آب گرم 60 درجه برنامه های شستشو را تنظیم کرده اند که حاصل آن تمیز شدن چربی و لکه های روی البسه است.

 اگر این میزان گرما در آب ورودی لباسشویی ایجاد نشود، نتیجه آن لباس هایی کثیف خواهد بود که مصرف کنندگان را نا امید می کند. برای اطمینان از اینکه لباسشویی به خوبی آب را گرم می کند و برنامه های آن به درستی عمل می کنند بهتر است از یک تعمیرکار لباسشویی پاکشوما کمک بگیرید که نمایندگی تعمیر لباسشویی پاکشوما در شهرک غرب  ایران تک سرویس برای ارائه این سرویس در خدمت شماست. 

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *