ایران تک سرویس

یکی از مشکلاتی که مصرف کنندگان ماشین لباسشویی های پاکشوما ممکن است با آن مواجه شوند خشک نکردن لباس ها بعد از تمام شدن چرخه شستشو است. در چنین مواقعی ممکن است این سوال برایتان به وجود آید که آیا خشک کن لباسشویی پاکشوما خراب شده است؟ علت خشک نکردن ماشین لباسشویی پاکشوما چیست و چه کار باید کرد؟ هشک نشدن لباس ها بعد از شستشو می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که از جمله آنها خرابی فیوز، نوسانات برقی، عدم تخلیه آب لباسشویی، خراب شدن موتور و غیره است.

خشک کردن البسه توسط لباسشویی ها یک مزیت بزرگ است که در خانه های آپارتمانی و کم جای امروزی به افراد کمک می‌کند در سریع ترین زمان لباس های خود را شسته و جمع و‌جور کنند. اما زمانی که لباسشویی با مشکل مواجه می‌شود، در این پروسه اختلال به وجود می‌آید که تجربه ناخوشایندی است.

در چنین شرایطی کمک گرفتن از یک تکنسین می‌تواند ایده خوبی باشد که شما را از وجود چنین مشکلی برهاند. نمایندگی تعمیرات لباسشویی پاکشوما در مشهد شرکت تعمیر لوازم خانگی برقی ایران تک سرویس در این راهنما و همراه شما در طول پروسه رفع مشکل لباسشوییتان خواهد بود. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا علل و راه های رفع مشکل خشک نکردن لباسشویی پاکشوما را بررسی کنیم.

دلایل خشک نشدن لباس ها در لباسشویی پاکشوما

دلایل خشک نشدن لباس ها در لباسشویی پاکشوما

زمانی که با مشکل خشک نکردن ماشین لباسشویی پامشوما مواجه می‌شویم حتما یک دلیلی پشت آن است که با رفع شدنش این مشکل نیز حل خواهد شد. بروز این مشکل می‌تواند نشان دهنده خرابی یکی از قطعات داخل دستگاه باشد. یافتن علت مشکل اولین کاری است که باید در این شرایط انجام شود و اهمیت زیادی دارد که منشا مشکل به درستی شناسایی شود.

به همین دلیل هم توصیه می‌شود که از یک تعمیرکار لباسشویی متخصص برای عیب یابی و تعمیر کمک گرفته شود. ما نیز در این بخش از مطلب، علت خشک نکردن ماشین لباسشویی پاکشوما را بررسی کرده ایم. رایج ترین مواردی که منجر به خرابی خشک کن لباسشویی های این برند می‌شود را در ذیل آورده ایم.

  1. خراب شدن پمپ تخلیه لباسشویی
  2. مسدود شدن شلنگ تخلیه لباسشویی پاکشوما
  3. معیوب بودن فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی پاکشوما
  4. خراب شدن احتمالی بلبرینگ موتور
  5. سوختن سیم پیچ لباسشویی
  6. تمام شدن زغال موتور ماشین لباسشویی

موارد ذکر شده رایج ترین دلایلی است که برای کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی های پاکشوما توسط تکنسین های متخصص ایران تک سرویس عنوان شده است. حال، اجازه دهید به صورت دقیق تر بررسی کنیم که اتمام ذغال یا خراب شدن فیلتر دستگاه چگونه موجب خشک نشدن لباس ها بعد از اتمام برنامه شستشو می‌شوند.

خراب شدن پمپ تخلیه لباسشویی پاکشوما

شاید فکر کنید که خرابی پمپ تخلیه چه ربطی به خشک نکردن لباس ها دارد؟ باید بگوییم که خرابی پمپ تخلیه لباسشویی ارتباط مستقیمی با علت خشک نکردن ماشین لباسشویی پاکشوما دارد. نیم سوز شدن پمپ تخلیه یا به وجود آمدن اتصال در آن یا حتی شکستن یکی از پره های پمپ تخلیه می‌تواند عامل به وجود آمدن این مشکل باشد.

اینکه به صورت مداوم از ماشین لباسشویی استفاده شود یا قرار دادن بار اضافی درون درام یا دیگ لباسشویی ممکن است باعث خراب شدن پمپ تخلیه در دراز مدت شود. هنگامی که یک لباسشویی با مشکل خرابی پمپ تخلیه مواجه می‌شود؛ به دلیل خالی نشون صحیح آب دستگاه قادر به خشک کردن لباس ها نیز نخواهد بود.

در چنین شرایطی ابتدا باید نیم سوز شدن یا سوختن کامل پمپ مورد بررسی قرار گیرد و در صورت سوختن پمپ عوض شود. اگر کنی به مارهای فنی وارد باشید می‌توانید در منزل خودتان پمپ را تعویض کنید، در غیر اینصورت از متخصصان ما کمک بگیرید.

مسدود شدن شلنگ تخلیه لباسشویی پاکشوما

مسدود شدن شلنگ تخلیه لباسشویی پاکشوما

انسداد شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی پاکشوما نیز ممکن است علت دیسگری باشد که باعث شده دستگاه قادر به خشک کردن لباس ها بعد از شستشو نباشد. مسدود شدن مسیر شلنگ تخلیه لباسشویی به دلیل اینکه اجازه خروج آب را نمی‌دهد، لباسشویی قادر نخواهد بود که البسه را خشک کند. البته همیشه هم شلنگ خروجی مسدود نمی‌شود و برخی اوقا ممکن است دچار نشتی و پارگی شده باشد و در خروج آب مشکل به وجود آورد.

مسیر شلنگ تخلیه را کاملا آزاد بگذارید تا از به وجود آمدن مشکلات احتمالی پیشگیری شود. چراکه برخی مواقع علت به وجود آمدن مشکل در شلنگ تخلیه و انسداد آن ظربه خوردن و پیچ خوردگی شدید شلنگ است و در برخی مواقع قرار گرفتن شلنگ تخلیه در معرض حرارت باعث می‌شود که شلنگ دفرمه شده و مسبر خروج با مشکل مواجه شود. برای حل این مشکل بایستی یک شلنگ تخلیه مناسب با مدل دستگاه خود خریداری کرده و جایگزین کنید. در صورت نیاز می‌توانید از متخصصان نمایندگی تعمیر لباسشویی پاکشوما در کرج ایران تک سرویس کمک بگیرید.

خرابی فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی پاکشوما

فیلتر تخلیه لباسشویی جایی است که تمام پرزها و اشیاء و اجسام خارجی را جمع آوری و در خود نگه می‌دارد. در اکثر مواقع گیر کردن اجسام خارجی موجب به وجود آمدن مشکل در پروسه خشک کردن لباس ها می‌شود. علت اصلی بروز این مشکل خالی نکردن جیب لباس ها و بی توجهی به این مساله است. اجسام خارجی ممکن است سکه یا اکسسوری لباس ها باشد که در فیلتر تخلیه گیر کرده و منجر به آسیب دیدن آن می‌شود.

اگر فیلتر لباسشویی مسدود شده یا خراب شده باشد در نهایت می تواند علت خشک نکردن ماشین لباسشویی پاکشوما باشد. احتمالا می‌دانید که تمامی قطعات لباسشویی ها مانند حلقه های بهم وصل شده هستند و فعالیت زنجیره ای دارند. در صورتی که برای یکی از این قطعات مشکل به وجود آید، سایر قطعات نیز به درستی وظیفه خود را انجام نخواهند داد. به همین دلیل توصیه می‌شود به صورت دوره ای فیلتر لباسشویی را تمیز کنید. در صورتی که حجم البسه پشمی و کرک دار شسته شده در لباسشویی زیاد است هر ۲ الی ۳ ماه فیلتر را تمیز کنید.

خراب شدن بلبرینگ موتور لباسشویی

خراب شدن بلبرینگ موتور لباسشویی

لباسشویی های پاکشوما معمولا بیشتر از سایر برندها دچار مشکل و خراب می‌شوند. یکی از مشکلاتی که اغلب افراد با آن مواجه می‌شوند؛ خراب شدن بلبرینگ ماشین لباسشویی است. یکی از دلایلی که منجر به خشک نکردن لباس ها در لباسشویی پاکشوما می‌شود به وجود آمدن مشکل در بلبرینگ های دستگاه است. چند دلیل وجود دارد که ممکن است باعث خرابی بلبرینگ شود و با رعایت کردن برخی موارد می‌توان احتمال این بروز این امر را کاهش داد.

توصیه می‌شود بیش از حد توان لباسشویی از آن کار نکشید و زمانی که می خواهید لباس ها را بشورید؛ به حجم لباسی که درون دیگ قرار می دهید توجه کنید تا مطابق با استاندادهای سازنده باشد. این میزان در دفترچه راهنمای لباسشویی پاکشوما درج شده است. شستن پتو و البسه خیلی ضخیم در لباسشویی های پاکشوما نباید انجام شود؛ چراکه موجب آسیب دیدن قطعات داخلی می‌شود. همچنین تراز نبودن ماشین لباسشویی و عدم توجه به سرویس دوره ای نیز از جمله عواملی است که باعث می‌شود بلبرینگ های لباسشویی دچار آسیب و خرابی شود.

سوختن سیم پیچ لباسشویی

بروز خرابی و اختلال در سیستم برقی و سیم پیچ ماشین لباسشویی نیز می‌تواند منجر به خشک نشدن لباس ها بعد از اتمام برنامه شستشو در ماشین لباسشویی های پاکشوما شود. خرابی و سوختن سیم پیچ لباسشویی جزو موارد نادر است و نمی تواند همیشه علت خشک نکردن ماشین لباسشویی پاکشوما باشد. اما در صورتی که شکتان به این مورد می‌رود بهتر است که مورد بررسی قرار گیرد. بعضی وقت ها ممکن است سیم پیچ لباسشویی خراب شده باشد که به درست کار نکردن خشک کن شود. توصیه می‌کنیم که عیب یابی و بررسی این مورد را به هیچ وجه خودتان بدون داشتن تخصص انجام ندهید. برای عیب یابی و سرویس ماشین لباسشوی خود می‌توانید از نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی پاکشوما در رشت ما کمک بگیرید.

تمام شدن زغال موتور ماشین لباسشویی

اتمام زغال ماشین لباسشویی یکی از عمده ترین و رایج ترین دلیل هایی است که برای خشک نشدن لباس ها بعد از اتمام شسشتو می‌توان به آن اشاره کرد. وقتی که زغال موتور لباسشویی پاکشوما تمام شود با یک سری علائم خود را نشان می‌دهد. برخی از علائمی که نشان می‌‌دهد زغال موتور تمام شده عبارتند از: خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی به وجود آمدن احتلال در پروسه شستشو سرو صدای زیاد لباسشویی استشمام بوی سوختگی و نامطبوع از ماشین لباسشویی در چنین مواقعی شاید افراد عادی و غیرمتخصص متوجه وجود چنین مشکلی نشوند و به کار با دستگاه ادامه دهند که موجب بروز مشکلات بیشتر در دستگاه خواهد شد. بهتر است در صورت مواجه شدن با چنین نشانه های از یک تعمیرکار حرفه ای لباسشویی راهنمایی بگیرید و دستگاه خود را عیب یابی کنید. به صورت معمول، این مشکلات با شارژ زغال موتور لباسشویی حل می‌شوند.

چرا لباسشویی پاکشوما خشک نمیکنه؟

اگر هنوز هم این سوال برایتان مطرح است که چرا ماشین لباسشویی پاکشوما خشک نمیکنه باید بگوییم که همه لوازم الکترونیکی که با برق کار می‌کنند بعد از مدتی ممکن است دچار مشکلاتی شوند که با بازدید یک تعمیرکار متخصص علت آن به وضوح روشن نی‌شود. در برخی موارد هم طریقه استفاده از لباسشویی است که منجر به بروز چنین مشکلاتی در ماشین لباسشویی پاکشوما نی‌شود. مثلا همان موردی که پیش‌تر ذکر کردیم؛ اضافه بار لباسشویی که باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی در این دستگاه ها می‌شود.
بنابراین علت خشک نکردن ماشین لباسشویی پاکشوما همیشه هم از بی کیفیت بودن قطعات و تکنولوژی ضعیف نیست. گاهی اوقات انتخاب برنامه شستشوی اشتباه، برنامه خشک کن نامناسب با جنس لباس ها و عوامل خارجی مثل اینها می‌تواند در دراز مدت موجب بروز مشکل خشک نکردن لباس ها توسط لباسشویی شود. در هر صورت در صورت بروز مشکل می توانید با یکی از شماره تلفن های درج شده در ساید ما تماس حاصل نمایید‌. تکنسین های ما در کنتر از ۲ ساعت در محل شما، آماده ارائه خدمات در منزل خواهند بود.
5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *