ایران تک سرویس

علت خاموش و روشن شدن ناگهانی صفحه تلویزیون

یکی از سوالات رایج کاربران تلویزیون های هوشمند علت خاموش و‌ روشن شدن ناگهانی صفحه تلویزیون می باشد. خاموش و روشن شدن ناگهانی صفحه تلویزیون یک ایرادی است که اکثر کاربران تلویزیون با آن مواجه می شوند. خاموش و روشن شدن آنی تلویزیون به این معنا است که؛ شما حین پخش تصویر از صفحه نمایشگر تلویزیون خود هستید که ناگهان تلویزیون شما خاموش‌ و مجدد روشن می شود. این خاموش و روشن شدن به سرعت صورت می گیرد. هنگام مواجه شدن با این مشکل نگران نشوید زیرا خاموش و روشن شدن صفحه نمایشگر تلویزیون چندان خطرناک نیست. ولی اگر به این موضوع بی توجهی کنید و به موقع علت این ایراد را بررسی نکنید این مشکل می تواند باعث بروز اتفاقات و خسارات جدی و جبران ناپذیری برای تلویزیون شما شود.

*مرکز تعمیر تلویزیون در شیراز در چنین شرایطی اگر شما ساکن شهر شیراز باشید یک راه حل عالی برای شما خواهد بود. نمایندگی شیراز ایران تک سرویس یک مرکز قدیمی تعمیرات تلویزیون های هوشمند و ال سی دی است که در کمتر از 2 ساعت مشکلات دستگاه را شناسایی و رفع می کند. برای درخواست تعمیرکارتلویزیون می توانید با شماره تلفن های 09174030833 و 09174030638 تماس بگیرید.*

دلایل خاموش و روشن شدن ناگهانی صفحه تلویزیون

۱- خرابی مین برد تلویزیون

یکی از علت های اصلی که باعث خاموش و روشن شدن صفحه نمایشگر‌ تلویزیون می ود؛ خرابی مین برد تلویزیون می باشد. مین برد یا همان مادربرد تلویزیون وظیفه ارسال پورت های مختلفی چون: پخش صدا، تصویر، و دریافت سیگنال تلویزیون را بر عهده دارد. مین برد پردازش اطلاعات و دستور دهنده اصلی را به قسمت های متخلف تلویزیون برای عملکرد در آن می دهد. از این رو حتی کوچک ترین ایراد در مین برد باعث خرابی و عدم سرویس دهی تلویزیون شما می شود. نشانه های خرابی مین برد عبارتند از : هنگ کردن تلویزیون، ریست شدن تلویزیون، حذف تمام کانال ها بعد از خاموش و روشن کردن تلویزیون، ایجاد خطوط رنگی در تصویر و کار نکردن خروجی HDMI و AV تلویزیون از نمونه علائم بارز خرابی مین برد تلویزیون هوشمند می باشند.

۲- نوسانات برق

تلویزیون یک دستگاه برقی است که با ولتاژ برق پایین کار می کند. هنگامی که این ولتاژ برق پایین با کوچک ترین نوسانی و اتصالی رو به رو می شود؛ تلویزیون شما دچار اختلال در عملکرد صفحه نمایشگر خود می شود و با خاموش و‌ روشن شدن صفحه نمایشگر تلویزیون مواجه می شوید. به همین خاطر اولین و مهم ترین دلیل خاموش و روشن شدن تلویزیون نوسانات برق است. وجود این مشکل باعث ایراد در پاور می شود. بنابراین ممکن است تلویزیون شما لحظه ای خاموش و لحظه ای روشن شود. توصیه می شود برای جلوگیری از نوسانات برق حتما از یک محافظ برق کمک بگیرید. زیرا نوسانات برق عامل بروز خرابی و ایراد در قطعات الکترونیکی به شما می روند.

خاموش و روشن شدن صفحه تلویزیون

۳- استفاده از کابل بی کیفیت HDMI

یکی دیگر از علت هایی که منجر به خاموش و روشن شدن صفحه تلویزیون می شود؛ استفاده از کابل بی کیفیت، غیر اورجینال و نامرغوب بروز مشکل در صفحه نمایشگر تلویزیون می شود. اما اگر از کابل های اورجینال استفاده کنید در روند کارکرد تلویزیون شما اختلال ایجاد نخواهد کرد و به همین خاطر برای وصل کردن کنسول بازی، سنسور های پخش و صوتی … از کابل های ارائه شده خود تلویزیون استفاده کنید.

۴- اتصال فلش ویروسی

اتصال فلش ویروسی به تلویزیون باعث اختلال در روند سیستم هوشمند تلویزیون می شود. با این کار ویروس ها در تمام نرم افزارهای تلویزیون مشکل ایجاد می کنند. مختل شدن روند برنامه های تلویزیون باید توسط یک ویروس کش بر طرف شود و از متصل کردن فلش های ویروسی به تلویزیون جدا خودداری کنید. این انتقال ویروس از فلش مموری به مرور زمان باعث می شود که تلویزیون شما بر روی حالت لوگو بماند. البته با ریست کردن یا همان تنظیمات کارخانه ای تلوزیون نیز می توانید روند ویروس کشی را طی کنید.

۵- آسیب دیدن بک لایت صفحه

یکی از علائم نشانه های خرابی خاموش و روشن شدن صفحه نمایشگر آسیب دیدن بک لایت صفحه است. نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون و شناخت آن ها به ما کمک می کنند تا ایراد بک لایت را از سایر خرابی های موجود در تلویزیون تشخیص دهیم. از نشانه های بارز خرابی بک لایت صفحه، قطع و وصل شدن تصویر، ایجاد لکه های سیاه و تاریک به صورت نوار های افقی ابر مانند، قطع شدن تصویر تلویزیون بعد از مدتی روشن کردن تلویزیون و سیاه شدن تصویر بعد از مدتی کار نکردن نمونه های خرابی بک لایت صفحه نمایشگر می باشند.

هنگامی که بک لایت صفحه دچار ایراد می شود به دلیل آنکه نور صفحه نمایشگر کم شده است و دیگر قادر به دیدن تصویر نمی باشید نشانه گر‌ ایراد می باشد. اما هنگامی که چند لامپ بک لایت دچار سوختگی شود و یا لامپ های بک لایت دچرا قطع وصلی می شوند به دلیل بی کیفیتی و نا مرغوب بودن لامپ های استفاده شده در بک لایت است. این دلایل خرابی، باعث قطع شدن نور تصویر و در نتیجه قطع شدن کامل تصویر و سیاه شدن تصویر می شود؛ و به مروز زمان با افزایش تعداد لامپ های معیوب سیاهی در قفحه گسترده تر می شود. هنگامی که لامپ های بک لایت از منشور جدا گردند نیز نقاط نورانی در تصویر پدیدار می شود.

۶- آلودگی و گرد و غبار گفتن قطعات

زمانی که گرد و غبار در داخل دستگاه و یا خارج دستگاه شما قرار گرفته باشد؛ باعث اختلال در سیستم کار کرد تلویزیون شما می شود. مانند صداهای فن، قطع وصلی تصویر، افزایش دمای تلویزیون و چرخش سریع فن از جمله ایرادات بارز آلودگی و گرد و غبار گرفتن قطعات داخل تلویزیون می باشند. با این روش ها می توانید از پیدار شدن این مشکل جلوگیری کنید.
۱- روغن کاری
۲-ضربه زدن به بدنه دستگاه
۳- فوت کردن به داخل فن
۴- زدودن گرد و غبار از قطعات داخلی و خارجی

برای پیشگیری از این مشکل کافی است تا تلویزیون خود را در محیط های عاری از گرد و غبار قرار دهید. همچنین این مشکل گرد و غبار باعث کاهش طول عمر تلویزیون نیز می شود.

تعمیرات تلویزیون

۷- از کار افتادن مدار استند بای

در نهایت می توان گفت آخرین علت روشن و خاموش شدن صفحه تلویزیون از کار افتادن مدار استندبای است. این حالت جهت تغذیه توان mcu مدار استند بای و قطعات دیگر تلویزیون lod در هنگامی که تلویزیون خاموش است استفاده می شود. این مدار روی برد smps قرار دارد و به آسانی توسط ترانسنور مرسوینگ کوچک خود قابل شناسایی است.

۸- اتصال گوشی ویروسی به تلویزیون

۱- اتصال به اینترنت: هنگامی که تلویزیون هوشمند خود را به اینترنت متصل می کنید، در معرض خطرات ایمنی قرار می گیرد. اینترنت می تواند یکی از دلایل شایع و ورود ویروس به تلویزیون هوشمند باشد.
۲- تبلیغات آنلاین: بسیاری از تبلیغات آنلاین به صورت ناخواسته می توانند ویروس را به تلویزیون هوشمند شما منتقل کنند.
۳-فایل های بد افزار: هنگامی که از سایت های غیر قانونی فایل و نزم افزار های مخرب و کرک شده دانلود کنید؛ ممکن است دارای ویروس باشند و تلویزیون شما را ویروسی کنند.
۴-پورت های باز: اکثر تلویزیون های هوشمند با پورت های باز به شبکه متصل می شوند که همین امر به آسانی موجب ویروسی شدن تلویزیون هوشمند شما می شود. برای جلوگیری از این مشکل باید برنامه های امن و رسمی را در دستگاه خود نصب کنید و بروزرسانی نرم افزار و سیستم عامل تلویزیون هوشمند خود را به موقع انجام دهید.همچنین در مواقع وصل شدن به اینترنت و شبکه های متصل از برنامه ها، سایت های رسمی برنامه نرم افزار کنید.

۵-نصب اپلیکشن های ویروسی: بعضی از اپلیکشن ها و برنامه ها دارای ویروس هستند؛ ناخودآگاه با نصب آنان دستگاه شما به صورت خودکار ویروسی می شود. به همین خاطر می توانید نرم افزارهای ناشناس را حذف کنید. گاهی به دلایل امنیتی دستگاه با ویروس مواجه می شود. قبل از نصب برنامه و اپلیکیشن روی تلویزیون حتما منبع و وبسایت برنامه را بررسی کنید.

علت خاموش و روشن شدن صفحه تلویزیون ال جی

علت خاموش و روشن شدن صفحه تلویزیون ال جی

یکی از مشکلات رایجی که بعد مدت ها استفاده از دستگاه، مصرف کنندگان تلویزیون های هوشمند ال جی با آن دست پنجه نرم میکنند خاموش و روشن شدن صفحه تلویزیون می باشد. خاموش و روشن شدن صفحه تلویزیون ال جی به دلیل موارد زیادی می تواند صورت بگیرد و پدیدار شود. ست کردن تایمر، اتصال فلش ویروسی، نیاز داشتن تلویزیون به آپدیت، بهم خوردن تنظیمات کارخانه ای تلویزیون، خرابی مین برد، اتصالی برق، وجود اشکال در موارد استند بای، ایراد در دستگاه ic، روشن بودن حالت اکو، ایراد در برد تغذیه و مشکل در منبع تغذیه دستگاه، از جمله علت های شایع در خاموش و روشن شدن صفحه تلویزیون ال جی می باشد.

این مشکلات در بیشتر مواقع حل می شوند و با مراجعه کردن به یک تکنسین حرفه ای و نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در شیراز و مجرب در این زمینه، می توانید کمک بخواهید. بهتر است تعمیر تلویزیون خود را در منزل انجام دهید؛ زیرا جا به جایی نادرست تلویزیون نیز باعث بروز اتفاقات دیگر و هزینه های بیشتر می شود. لازم به ذکر است که برای رفع مشکل تلویزیون هوشمند ال جی خود و تعویض قطعه آسیب دیده حتما از یک قطعه اورجینال استفاده نمایید.

در صورت بروز این مشکل نخست به سراغ راهکارهای ساده تر بروید مانند: قطعی سیم برق، بی کیفیتی کابل ها و نوسانات برق را چک کنید. این مشکلات عموما پس از استفاده ممتد و مدت از تلویزیون هوشمند رخ می دهد. کارشناسان و تعمیرکاران با تجربه ما می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

علت خاموش و روشن شدن صفحه تلویزیون سامسونگ

علت خاموش و روشن شدن صفحه تلویزیون سامسونگ

خاموش و روشن شدن صفحه تلویزیون سامسونگ مشکل متداولی است که برای اکثر کاربران تلویزیون های هوشمند سامسونگ پیش می آید. در این بخش سعی کردیم تا علت خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ را مورد بررسی قرار دهیم. شما مصرف کنندگان عزیز هنگام مواجه شدن با مشکلاتی از این جمله اطلاعات کافی را داشته باشید.

عوامل و قطعاتی که موجب به وجود آمدن این ایرادات در تلویزیون سامسونگ می شوند؛ عبارتند از: تنظیمات نادرست، خرابی برد پاور، ایراد مین برد، استفاده از کابل های HDMI غیر اورجینال و ویروسی شدن دستگاه دلایل شایع در علت روشن و خاموش شدن تلویزیون سامسونگ می باشند. گاهی این خرابی ها از قطعات اصلی و داخلی تلویزیون نشأت می گیرد. ممکن است تعداد دفعات خاموش و روشن شدن تلویزیون کم باشد.  و به مرور زمان در طول روز حدودا یک الی دو بار اتفاق بیافتد؛ اما با گذشت مدت ها استفاده از این دستگاه و بر طرف نکردن ایراد، این اتفاق پر تکرار تر خواهد شد و تعداد دفعات خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ شما افزایش پیدا می کند.

هر چند مدت که پروسه تعمیر و یا تعویض تلویزیون خود را به تعویق بیاندازید به همان اندازه شدت قدرت آسیب دیدگی و هزینه تعمیر و یا تعویض تلویزیون سامسونگ شما افزایش پیدا خواهد کرد. ایجاد این مشکلات در تلویزیون دلایل گوناگونی وجود دارد، که این دلایل اکثرا قابل حل می باشند. اگر مشکل قطعه دستگاه آسیب دیده خود را بر طرف نکنید باید هزینه گزاف تری بابت تعویض دستگاه خود پرداخت کنید.

بر آورده هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ شما بر این مبنا می باشد که باید توسط یک کارشناس و تکنسین ماهر و مجرب و با تجربه بررسی گردد. تعمیرکاران پس از عیب یابی دستگاه شما برای رفع آن اقدام خواهند کرد. توجه داشته باشید که تکنسین ها حتما برای رفع ایراد دستگاه از قطعات اورجینال استفاده کنند. تا دیگر از این مشکلات جلوگیری کنید؛ و با تکرار مجدد این اختلال مواجه نشوید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *