ایران تک سرویس

آیا لازم است که ظرف ها را قبل از گذاشتن داخل ماشین ظرفشویی آبکشی نماییم؟

آیا آبکشی ظرف ها کمک می کند که ظرف ها تمیز تر شسته بشوند، یا اینکه فقط زمان و آب راهدر می دهد؟ ممکن است که به ماشین ظرفشویی و مدلش برگردد؟

ممکن است وقتی کوچک بودید خانواده یتان به شما می گفتند که ظرف ها را آبکشی کنید بعد داخل ماشین ظرفشویی بچینید. یا اینکه ممکن است خودتان اینو ترجیح بدهید که ظرف ها مستقیما از سر میز داخل ماشین ظرفشویی چیده بشوند. کدام روش درست است؟بیشتر به مدل ظرفشویی بر می گردد

همه جا گفته شده که باید تکه های بزرگ غذا را از ظرف بردارید، ولی همه ی سازنده های ماشین ظرفشویی اتفاق نظردارند که نیازی نیست که کاملا ظروف را آبکشی نمایید. تعمیرکاران لوازم خانگی می گویند که ماشین ظرفشویی های جدید، مدل هایی دارند که ظرف ها را بهتر تمیز می کنند. به کتابچه راهنما دستگاه نگاه کنید تا ببینید هیچ دستورالعملی برای آبکشی ظرف ها قبل ازگذاشتن در ماشین ظرفشویی داده است یا خیر؟

بعضی ها هم معتقدند که بستگی به ماشین ظرفشویی دارد. درست است که باید اضافه غذاها را از ظرف پاک کنید و سپس ظروف را داخل ماشین ظرفشویی بچینید ودر بسیاری از کتابچه راهنما ها ذکر شده که نیازی به آبکشی ظروف قبل از چیدن در ماشین ظرفشویی نیست. ولی برخی ماشین ظرفشویی هاهستند که اگر غذایی هم به ظرف مانده باشد بهتر عمل می کنند.

آبکشی ظروف هنگام گذاشتن آن در ماشین ظرفشویی

تعمیرکاران ماشین ظرفشویی معتقدند که آبکشی ظرف ها بهتر است و باید خرده غذا ها و سس ها از ظرف ها پاک شوند چون هزینه تعمیرات ماشین ظرفشویی را پایین می آورند.

حجم غذای باقی مانده روی ظروف باعث می شود که ساختار پمپاژ را مسدود کند، چه روال تخلیه و چه روال آب پاشی

وقتی ظرف ها قبل از چیده شدن در ماشین ظرفشویی آبکشی بشوند، دیگر نیازی نیست ماشین ظرفشویی سخت کار کند تا غذاها را تکه تکه کند و آن ها را از بین ببرد. بنابراین آبکشی ظرف ها قبل از چیدن در ظرفشویی به نحوی طول عمر دستگاه را افزایش میدهد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *