تعمیرات لباسشویی در تهران - تعمیر لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی در خانه از کار بیافتد فاجعه است به همین خاطر است که ما این پست تعمیراتی را گذاشتیم تا به شما کمک کنیم مشکل لباسشوییتان و درب آن که باز نمیشود را برطرف کنید. شاید که خیلی دوست نداشته باشید ماشین لباسشویی را تعمیر کنید ولی میلیونها نفر از مشتریان ما به ما گفته اند که واقعا آسان است. برای شروع، ما لیستی از بیشتر قطعاتی که باعث می شود در باز شدن در ماشین لباسشویی اختلال پیدا کند را آورده ایم. شما می توانید از این لیست استفاده کنید تا ببینید چه قسمتی نیاز به تعمیر دارد، و بعد مدل دستگاهتان را جست و جو کنید تا با شکل ظاهری هر قطعه در لباسشویی خودتان آشنا بشوید. توصیه می کنیم تا آخر این مقاله با ایران تک سرویس بعنوان مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی همراه باشید.

قفل درب یا اتصال ماشین لباسشویی

قفل درب که اتصال دو در به هم نامیده می شود، یک مکانیسم ایمنی استکه در ماشین لباسشویی هایی که دربشان اغلب از رو به رو باز می شود و برخی مدلهای لباسشویی که دربشان ازبالا باز می شود به کار می رود، که مانع از باز شدن در و چفت در هنگامی که ماشین دارد کار می کند می شود. این سیستم از یک زبانه سوار شده روی در و یک مکانیسم قفل قرار گرفته در پشت پانل جلویی /درب یا بالای لباسشویی تشکیل شده. مکانیسم قفل هم عموما از یکسری کلید و سلونئوید باز و بسته شدن تشکیل شده. وقتی برنامه شست و شو شروع بشود، کنترل لباسشویی سلونئید قفل را فعال می کند تا مانع از این بشود که در ماشین لباسشویی باز بماند. درانتهای چرخه شست و شو هم این کنترل سلنوئید باز شدن قفل را فعال می کند. معمولاحدود 1 تا 2 دقیقه برای فعال شدن و غیر فعال شدن آن طول می کشد. اگر دروچفت در بعد از برنامه شست و شو باز نشد، آن وقت مکانیسم قفل شدن آن خراب است. خلاصی آن عموما از زیر قفل در قابل دسترسی است، و در برخی مدل ها از داخل مخزن شوینده

برخی مدلهای لباسشویی صفحه نمایش دیجیتالی دارند که کد خطا راوقتی در باز نمی شود نشان می دهد. به محض اینکه در را باز کردید می توانید به ساختار قفل در دسترسی یابید و آن را عیب یابی کنید. در ماشین لباسشویی هایی که دربشان از رو به رو باز می شود، یا باید صفحه بالایی یا پنل جلویی را باز کنید تا به مونتاژ قفل دسترسی یابید. شاید این مشکل به خاطر داغ شدن بیش از حد سلونئید باشد. شما می توانید کلید های قفل در و سلنئوید ها را با مولتی متر چک کنید و هر کدام که خراب است جایگزین نمایید.. در ماشین لباسشویی هایی که دربشان از بالا باز می شود، صفحه اصلی بالایی را بردارید تا به مکانیسم قفل دسترسی یابید.

قلاب و زبانه و لولا درب لباسشویی

به لولا درقلاب و زبانه هم می گویند، یک جزئی از مکانیزم ایمنی استکه در ماشین لباسشوییهایی که دربشان از رو به رو باز می شود نصبشده یا برای فعال کردن کلید درب در ماشین لباسشویی هایی که دربشان از بالا باز می شود بهکار می رود. در ماشین لباسشویی هایی که دربشان از رو به رو باز می شودذ، زبانه در برای تشکیلات قفل شدن درب به کار می رود. اگر این زبانه آسیب ببیند، ممکن نتواند درب رابه خوبی قفل کند یا ممکن است در پایان برنامه شست و شو نتواند درب را باز کند. معمولا این زبانه در از یک پلاستیک سفتساخته شدهو ممکن است حتی در استفاده عادی هم بشکند، یا اگر کسی در رو با فشارباز کند بشکند. معمولا هم به در با دو تا پیچ وصل شده و راحت قابل تعویض است. اگرمیبینید این زبانه هر نوع تغییر شکلی دارد یا از جایش در رفته است، باید عوضش کنید.

دستگیره و پین ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی های استانداردی که دربشان از بالا بازمی شود، دو تا لولا است که سرپوش را به قسمت بالایی وصل میکند، این لولا ها می تواند از پلاستیک یا فلز ساخته شده باشد، و ممکن است در اثر استفاده عادی هم پوسیدگی و سایش در آن رخ بدهد. اگر شما هنگام بازکردن سرپوش مشکلی دارید، مشکل از لولای آن است. حفره وپین لولا را نگاه کنید تا ببینید سایش یا آسیبیب ندیده باشد و اگر لازم بود تعویضش کنید. برای دستیابی به لولایی که به بالا وصل شده لازم است که صفحه اصلی بالایی را بردارید. با برداشتن صفحه بالایی مدارهای الکتریکی که برق درونشان است وجود دارد پس حتما دستگاه را از برق بیرون کشیده باشید.

قطعات تعمیری دیگر ماشین لباسشویی

ما بیشتر قسمت هایی که باعث می شود در ماشین لباسشویی باز نشود را بررسی کردیم، ولی می تواند مشکل از اجزای دیگر هم باشد. اگر مشکل ماشین لباسشوییتان با موارد بالا حل نشد، مدل ماشین لباسشوییتان را برای ما بفرستید تا به شما کمک و راهنمایی لازم را بدهیم.

4/5 - (3 امتیاز)

1 دیدگاه

  • سلام:دفترچه راهنمای لباسشوئی sincoمدل SI60 se را برای استفاده نیاز دارم امکان دارد کمک کنید ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *