ایران تک سرویس

چطور مایکروفر و مایکروویوی که هواکش آن کار نمی کند را تعمیر کنیم؟

اگر هواکش مایکروویو یا مایکروفر شما دیگر کار نکرد ، می تواند مشکل از فیلتر تهویه آن باشد. این نوع فیلتر در قسمت بالایی مایکروویو کار گذاشته میشود ، تا بو و آلاینده های حاصل از گرم شدن مواد غذایی را به خود جذب کند . این آلاینده در طی زمان رسوب میکند روی فیلتر و باعث انسداد فیلتر میشود . تعویض فیلتر تهویه مایکروویو به طور منظم فراموشتان نشود. برای دسترسی به فیلتر که عموما در پشت مکنده هوا و روزنه ی جوجه گردان قرار دارد ، با باز کردن پیچ و مهره ها فیلتر را بردارید . فیلتر جدید را جایگزین نمایید و از یک گیره برای محکم کردن آن استفاده کنید اگر دارید.

بررسی کار نکردن هواکش مایکروفر و آموزش تعمیر آن

فیلتر روغن مایکروویو یا مایکروفر

اگر هواکش مایکروویو کار نکرد ، میتواند به این دلیل باشد که فیلتر روغن آن مسدود شده . فیلترروغن ، روغن و چربی غذا را که درهنگام گرم شدن از آن خارج می شود می گیرد تا سیستم تهویه تمیز بماند . خیلی عادی است که فیلتر روغن طی زمان مسدود بشود و نیازبه تعویض داشته باشد.فیلتر روغن عموما در زیر تکاور ماکرویو قرار دارد و با گیره های فنری در جایش ثابت شده . شما می توانید با مایع ظرفشویی و آب فیلتر روغن را بشویید، و اگر تمیز نشد تعویضش نمایید.

مونتاژ دستگاه میزان کردن جریان هوا (مونتاژ دمپر) مایکروویو

اگر هواکش مایکروویو یا مایکروفر شما دیگر کار نمی کند، ممکن است مشکل از مونتاژ دمپر باشد .دمپر جزئی است که باعث می شود هوای خارجی نتواند از طریق سیستم هواکش وارد بشود . دمپر یک قطعه آهنی یا پلاستیکی آویزان است که وقتی هواکش خاموش است مجرای آن را می بندد و وقتی روشن است آنرا باز میکند . فلپ معمولا با فنر یا با لولا برای باز و بسته شدن طراحی شده .برای اینکه به مونتاژ دمپر دسترسی یابید باید مایکروویو را از دیوار یا کابینتی که در آن است باز کنید . وهر شی ای که مانع باز و بسته شدن دمپر می شود و هر نوع ایرادی را کنترل کنید.اگر هر مشکلی داشت دمپر را عوض کنید و مجددا درست آن را نصب کنید تا دوباره نخواهد دمپر در آینده مسدود بشود.

موتور فن مایکروویو یا مایکروفر

هواکش مایکروویو یا مایکروفر می تواند کار نکند به خاطر مشکلی که ناشی از موتور فن است. این قطعه کمک می کند که هوا برای خارج شدن به جریان انداخته بشود. برای اینکه موتور فن را بررسی کنید ابتدا مایکروویو را از برق بکشید و مایکروویو را از کابینتی که داخل آن بیرون بیاورید . موتور فن اغلب پشت مایکروویو قرار دارد . رویه ی موتور فن را بردارید و سعی کنید به صورت دستی موتور را بچرخانید . اگر نچرخید ، باید تعویضش کنید اگر چرخید ، با یک مولتی متر تستش کنید .اگر هیچ اتصالاتی در فن برقرار نبود آن را تعویض نمایید.اگر جریان برقرار بود ، باید تست ولتاژ توسط تکنسین متخصص تعمیرات مایکروفر و مایکروویو از تعمیرگاه مجاز انجام بشود تا ببینی مکه برق میگیرد یا خیر .

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *