کولر گازی اسپیلیت ال جی وسیله ای است که امروزه در اکثر خانه های ایرانی وجود دارد. با توجه به اینکه به ماه های گرم سال نزدیک می شویم، میزان تقاضای عموم در مورد خریداری این وسیله و یا نیاز به استفاده از خدمات تعمیرات و سرویس و نگهداری آن افزایش می یابد. لازم است که این دستگاه در نوع آبی و یا گازی هر سال قبل از استفاده ی مجدد مورد بررسی قرار بگیرد و اگر مشکلی دارد آنرا بر طرف کنید تا بتوانید از حداکثر کارایی آن در تابستان و روزهای بسیار گرم بهره مند شوید.  دو نکته ی مهم که باید مورد توجه قرار دهید عبارتند از:

-         اگر هنوز کولر گازی را خریداری نکرده اید، در مورد برندهای سازنده تحقیق کنید و سعی کنید بر اساس شرایط آب و هوایی محیط زندگی خود ان را انتخاب نمایید. در هنگام خرید دریافت کارت گارانتی فراموش نشود.

-         اگر این دستگاه را قبلا خریداری نموده اید و به هر دلیلی دچار مشکل فنی شده است، از دستکاری آن خودداری نموده و با نمایندگی یا تعمیرگاه مجاز تعمیرات کولر گازی ال جی تماس بگیرید.

 

برخی از مشکلات و ایرادات کولرهای گازی

دقت داشته باشید که اگر دستگاه دارای مشکلات زیر است، حتما نسبت به رفع آن اقدام نمایید. باز هم تاکید می کنیم که از سپردن دستگاه به تعمیرکاران غیر مجرب و یا دستکاری آن توسط خودتان جلوگیری نمایید.

-          اگر دستگاه شما روشن نمی شود.

-          اگر از آن صدای غیر طبیعی و یا آلارم هشدار دهنده می شنوید و نمی دانید که علت چیست.

-          اگر بر روی نمایشگر کولر گازی ال جی پیغام خطا ERR نشان داده شده است.

-          اگر خنک کنندگی ایجاد نمی شود.

-          بدنه ی دستگاه اتصالی دارد و یا قسمتی از آن شکسته شده است.

-          با وجود اینکه موتور روشن می شود ولی فن شروع به کار نمیکند و بادی از آن خارج نمی شود.

 

تعمیرگاه مجاز تعمیرات لوازم خانگی و کولر گازی اسپیلیت ال جی

اگر با مشکلات بالا مواجه شده اید، فقط کافی است با ما تماس حاصل نمایید. در اسرع وقت بعد از تماس شما یکی از سرویس کاران مجموعه به آدرسی که گفته اید، اعزام می شود. در هر ساعتی از شبانه روز می توانید از سرویس تعمیرات کولر گازی استفاده کنید. هیچ نیازی به انتقال و جا به جایی دستگاه توسط شما وجود ندارد و خدمات به صورت سرویس در محل ارائه می شود. اگر قطعه ای از بدنه و یا قطعات داخلی وسیله نیاز به تعویض داشته باشند، می توانید از ارجینال بودن قطعه ای که به شما ارائه می دهیم مطمئن باشید. امکان ارائه  خدمات تعمیر کولرگازی اسپیلیت ال جی در روزهای تعطیل نیز مقدور می باشد.

 

چه زمانی با نمایندگی کولر گازی ال جی تماس بگیرید؟

اگر دستگاه شما دارای کارت گارانتی مهر شده می باشد، به تاریخی که بر روی آن نوشته شده توجه کنید. در صورتی که این تاریخ دارای اعتبار باشد می توانید به نمایندگی ال جی مراجعه کنید و از خدمات پس از فروش استفاده نمایید. اما در سه مورد زیر لازم است که کار را به تعمیرگاه های مجاز  LG بسپارید:

-          اگر دستگاه فاقد کارت ضمانت بوده است.

-          اگر این کارت را گم کرده اید.

-          اگر تاریخ درج شده بر روی آن منقضی شده است.

 

نحوه عملکرد کولر گازی چگونه است؟

این دستگاه بر خلاف نوع آبی که هوای محیط بیرون را خنک کرده و به داخل ساختمان می فرستد، هوای داخل ساختمان شما را به داخل خود می کشد و آنرا خنک و تصفیه کرده و مجدد به محیط بر می گرداند. جدیدترین مدل های کولر گازی ال جی دارای کمپرسور اینورتر هستند که تاثیری زیادی در کاهش میزان مصرف برق دارد و دیگر نمی توان گفت که این دستگاه برق خیلی زیادی مصرف می کند و با توجه به مزایایی که دارد استفاده از آن معقول به نظر می رسد.  از آنجایی که این دستگاه ها مجهز به سیستم هوشمند هستند، می توانند دمای محیط را اندازه گیری نموده و خود را با آنها تطبیق دهند، یعنی در صورتی که توانسته باشند میزان خنکی را به اندازه کافی تامین کنند، کمپرسور و فن داخلی کولر گازی ال جی خاموش می شود و بدین ترتیب در اکثر ساعات شبانه روز کار نمی کند و در مصرف برق صرفه جویی خواهد شد.

از مزایای این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

-          امکان تنظیم میزان خنک کنندگی که در محیط داخلی منزل، محل کار و ... نیاز دارید.

-          قابلیت تصفیه کردن هوا و ایجاد هوای خروجی تمیز و عاری از مواد آلرژی زا

-          امکان تنظیم میزان رطوبت هوای تولید شده

-           انتقال هوای خنک به محیط به صورت یکنواخت

-          قابل استفاده در تمام محیط های داخلی

-          تاثیرگذار بر زیبایی و هارمونی موجود در دکوراسیون محیط

 

مدل های کولر گازی اسپیلیت ال جی

برخی از ویژگی های جدیدترین مدل های اسپیلیت  LG عبارتند از:

-         تنوع ظرفیت ها با قدرت سرمایش و گرمایش 12000/18000/24000

-         مجهز به سیستم کمپرسور های اینورتر برای صرفه جویی در مصرف انرژی

-         برخورداری از فیلتر تصفیه کننده هوا

-         سیستم پخش هوای چهار جهته

-         امکان پرتاب باد بیشتر

-         حالت خواب عمیق ( اگر در طول شب کولر روشن باشد، بر اساس یک تایمر در زمان های مشخص میزان دمای هوا را خنک تر می کند تا با نزدیک تر شدن به روز و افزایش گرما، محیط منزل یا اتاق شما در درجه ی مناسبی از خنکی قرار داشته باشد)

برخی از جدیدترین مدل های کولر گازی اسپیلیت ال جی را در زیر مشاهده می نمایید

کولر آرت کول اینورتر

کولر نیو تیتان

کولر نکست وان اینورتر

خواندن 2663 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید