یکشنبه, 23 مهر 1396 ساعت 12:36

چطور آبگرمکنی که خوب گرم نمی کند را تعمیر کنیم

نوشته شده توسط

چطور آبگرمکنی که خوب گرم نمی کند را تعمیر کنیم

کنترل ترموستات آبگرمکن

اگر دمای آبگرمکن شما هی سرد و گرم می شود ، احتمالا یک مشکلی برای کنترل ترموستات آن به وجود آمده . آبگرمکن شما دو تا ترموستات دارد ، یک ترموستات بالا و یک ترموستات پایین . نوسان بین دمای سرد و گرم بیانگر این است که فقط مدار بالایی آبگرمکن خوب کار می کند . این ترموستات به المنت گرمایی بالایی برق می فرستد ، و برق را به به المنت پایینی منتقل می کند زمانی که دمای آب بالای تانکر به مقدار ایده ال برسد . اگر ترموستات بالایی کار نکند که برق را به پایینی بفرستد ، آب را در قسمت های پایینی تانک گرم نمی کند .

برای تعمیر آبگرمکن ، باید ببینیدکه کدام ترموستات باعث ایجاد مشکل شده . برق آبگرمکن را بکشید ، شیر آب گرم را باز کنید و منتظر بمانید تا دما به اندازه کافی برسد . از بغل مخزن پوشش پایینی را باز کنید ، پوشش عایقبندی شده را کنار بزنید تا سیم هایی که به ترموستات پایینی وصل است را جدا کنید . از یک مولتیمتر برای تست کردن اتصالات ترموستات استفاده نمایید. این دستگاه مصرف سنج را روی 1 اهم تنظیم کنید تا پایانه های ترموستات را با آن اندازه گیری کنید . اگر اتصالی برقرار نبود یعنی ترموستات خراب است و باید تعویض بشود .

چطور آبگرمکنی که خوب گرم نمی کند را تعمیر کنیم

برای تعویض آن ، قلاب فنری مانند آن را بالا بکشید و یکی دیگررا درجای آن بگذارید ، مطمئن بشوید که درست آنرا در کنارمخزن قرار داده اید . اگر به نظر ترموستات درست جا خورده بود ، المنت پایینی را بررسی کنید که اتصالاتش برقرار باشد و این کار را با یک مولتی متر انجام بدهید . اگر هنوزآن همکار میکرد ، لازم است که ترموستات بالایی را تست کنید . برای اینکه ،آن تست را انجام بدهید ، آب باید به اندازه کافی برای ترموستات بالایی گرم باشد تا برق را به پایینی بفرستد ، به این معنا که آبگرم کن باید به اندازه کافی برق داشته باشد تا آب را گرم بکند. اگر این اتفاق افتاد به این معناست که آبگرمکن شما باید یک مدت طولانی برق داشته باشد تا بتواند آب را گرم کند.

همین که این اتفاق بیافتد آن را خاموش کنید و پوشش بالای آن را بردارید تا به ترموستات دسترسی یابید و همان کاری که با ترموستات پایینی کردید بکنید. از ترمینال ها ی L1 و T4 سیم ها را جدا کنید . اتصالات بین این دو ترمینال را کنترل کنید( تا اینکه آب به به دمای ایده آل برسد ). اگر اتصالی برقرار نبود ، به این معناست که باید ترموستات بالایی عوض بشود. برای آبگرمکن های گازی ، سوپاپگاز ، دما راکنترل می کند. مونتاژ سوپاپ یک شماره گیر دارد که از آن می توانید برای تنظیم دما استفاده نمایید . اگر دمای آب نوساناتی داشت ولی چراغ پیلوت روشن بود ، سوپاپ گاز به احتمال زیاد مشکل دارد . این تعمیرات را باید یک فرد فنی انجام بدهد.

المنت گرمایی پایینی آبگرمکن

اگر درجه آبگرم شما بین سرد و گرم مدام جا به جا می شود ، شاید لازم باشد که المنت زیرین آبگرمکن را تست کنید . در آبگرمکن های خانگی ، یک ترموستات بالایی و پایینی قرار دارد ،و ترموستات بالایی وقتی آب داخل مخزن بالایی به دمای مناسب رسید ، برق را به قسمت پایینی می فرستد .

اگر المنت زیری کار نکرد ، دمای آب می تواند نوساناتی داشته باشد . برای تست کردن المنت ، برق آبگرمکن را قطع کنید و در پوش قسمت پایینی را باز کنید .عایق ها را جدا کنید و سیم ها را از المنت گرمایی جدا کنید . از یک مولتیمتر با تنظیم آن روی R1 برای تست اتصال آن استفاده نمایید . باید جریانی بین 10 تا 20 اهم بین دو ترمینالش داشته باشد . اگر المنت گرمایی جریانش برقرار بود، اتصال ترموستات را بررسی نمایید . اگر اتصالاتی نداشت ، ترموستاتش باید تعویض بشود. برای اینکه المنت را تعویض کنید ، باید مخزن را خالی کنید. برای خالی کردن مخزن شیر ورودی آب را ببندید ، به شیر تخلیه یک شلنگ وصل نمایید ، فلکه ی دریچه ی تخلیه و آبگرم را باز کنید .صبر کنید تا آب به سطح پایین تر و زیر المنت برسد . با یک سوکت یا آچار المنت را بردارید ، و واشرها را به اندازه کافی خوب سفت ببندید تا المنت جدید خوب بسته بشود. سیمها را دو باره به ترمینال های المنت وصل کنید و شیر تخلیه را ببندید قبل از اینکه بخواهید مخزن را دوباره پر کنید . قبل از اینکه بخواهید آبگرمکن را به برق بزنید حتما نشتی ها را کنترل کنید.

در آخر اینکه شما عزیزان جهت تعمیرات لوازم خانگی خود می توانید با تعمیرگاه ما در تماس باشید

منبع: https://www.partselect.com/Repair/Water-Heater/Water-Temperature-Changes-Between-Hot-And-Cold/

چطور فر و اجاق گازی که روشن نمی شود و کار نمیکند را تعمیر کنیم

فیوز

اگر فر شما فیوز داخلی دارد ، سیم پیچی یا مشکل قطعات میتواند باعث بشود که فیوز ازکار بیافتد . یک فیوز خراب و سوخته بیانگر این است که آن قطعه از کار افتاده و باید مشکل برطرف بشود . بیشتر فرهایی که از فیوز استفاده میکنند مدارهایی دارد که تحت تاثیر یک فیوز خاص است . اگر فیوز فر بسوزد ، شما باید المنت فر و سیمکشی های مربوط به آن را بررسی کنید ، تا علت خرابی را قبل از تعویض فیوز متوجه بشوید .درجه فیوز را تغییر ندهید . برق فر را قبل اینکه بخواهید تعمیر را انجام بدهید ، قطع کنید.

المنت (کباب پز) سوخته

المنت کباب پز یک المنت گرمایی است که در بالای فر قرار دارد و گرمای خیلی زیادی تولید میکند تا بنتواند کباب پز کند . اگر المنت کباب پز کار نکند ، اول باید یک نگاهی به آن بیاندازید تا ببینید که المنت از هم جدا شده یا خیر . اگر به نظر المنت طبیعی آمد، بعدش باید اتصالات را با یک مولتی متر بررسی کنید . برق دستگاه را از آن جدا کنید قبل از اینکه بخواهید این تست را انجام بدهید.پنل پشتی را باز کنید و یک سری ترمینال برای المنت کباب پز قرار بدهید تا ببینید آن ترمینال بیش از حد گرم میشود و یا آسیب می بیند .

اگر جریان و اتصالی برقرارنبود ، بعدش المنت را باید تعویض کنید . اگر المنت به نظر سالم آمد ، لازم استکه مدار کباب پز را بررسی کنید تا ببینید مشکل از کجاست .که این به ولتاژ مستثقم نیاز دارد و باید توسط تعمیرکارانحرفه ای انجام بشود . اجزایی که باید کنترل بشود شامل فیوز، ترموستات ، کنترل الکترونیک است.

چطور فر و اجاق گازی که روشن نمی شود و کار نمیکند را تعمیر کنیم

المنت پخت و پز

المنت پخت و پز یک المنت گرمایی است و در زیر فر قرار دارد . بیشتر فرهای الکتریک در چرخه ی پخت و پز، از هر دو المنت پخت و پز و کباب پز استفاده می کنند ، که المنت پخت و پز 90%گرما را تولید میکند . اگر المنت پخت و پز کار نکند ، فر گرم نمی شود . برای اینکه کمک کنیم که تشخیص بدهید المنت پخت و پز معیوب است اول باید یک نگاهی به آن بیاندازید . اگر المنت سوخته شده باشد یا کنده شده باشد ، باید تعویض بشود . اگر المنت به ظاهر نرمال به نظر رسید ، بعدش فر را روی پخت و پز بگذارید برای چند دقیقه و آن را خاموش کنید .

ببینید که المنت گرم شده یا نه ، اگر هنوز سرد است پس از کار افتاده . برق دستگاه را بکشید و پنل پشتی را بازکنید . ابتدا سیم ها را بررسی کنید که شل نشده باشد . اگر در ظاهر المنت صحیح و سالم به نظر رسید ، جریان آنرا توسط یک مولتی متر کنترل کنید . اگر المنت سوخته شده باشد و جریان برقرار نباشد ، باید تعویض گردد. اگر المنت سالم بود ، بعدش باید مدار پخت و پز را کنترل کنید تا ببینید علتش چیست. این شامل تست ولتاژ مستقیم است که باید توسط افراد متبحر انجام بشود . قطعاتی که باید کنترل بشود شامل فیوز،اجاق گاز ، ترموستات فر و کنترل الکتریکی است.

المنت روی صفحه گاز

روی صفحه ی اجاق گاز یکی از انواع المنت ها ی مارپیچی ، نواری به کار میرود. که تمام آنها شامل سیمهای گرم کننده هستند که ازجریان الکتریکی برای تولید گرما استفاده میکنند . المنت ها ی مارپیچی با باز کردن آن ها و تست با مولتی متر قابل عیب یابی است.

شما باید ترمینالهایی را روی آن بگذارید و اگر با گرما آسیب دید،ترمینال را تعویض نمایید . لازم است که برق دستگاه را برای تعویض ترمینال ها قطع کنید .برای دسترسی به المنت های جامد روی گاز باید صفحه اصلی گاز رابردارید .و حتما برق گاز را قطع کنید .و بعد جریان آن را با یک مولتی متر کنترل کنید .

سنسور دما

در اجاق گازهای الکتریکی جدید ، سنسور دمای فر یک قسمتی است که دمای فر را تنظیم میکند . اگربه خوبی کارنکند ،میتواند دلیل این باشد که چرا فرکار نمیکند . این قطعه داخل فر نزدیک به دیواره ی پشتی و بالا قرار دارد . بیشتر فرهای جدید کد خطایی را نشان میدهند اگر سنسور فر خراب باشد . اگر فکر می کنید مشکل از سنسور است میتوانید مقاومت آن را با مولتی متر بررسی کنید تا ببینید در دمای اتاق چقدر است . قبل از اینکه بخواهید تست انجام بدهید حتما برق دستگاه را قطع کنید.

سوئیچ بی نهایت (نا محدود)

سوئیچ نامحدود روی کنترل پنل برق المنت هایی که روی سطح کارگزاری شده اند را کنترل میکند .اگر گرمایی روی المنت و ترمینال ها نبود بعدش باید این سوئیچ را نترل کنید . برق را بکشید و پنل پشتی را باز کنید . سوئیچ را بیابید و ببینید کدام سیمها داغ کرده.اتصالاتی که به سوئیچ با مولتی متر وصل شده را کنترل کنید . اگر معیوب بود ، سوئیچ را تعویض کنید . از آنجاییکه این تست ولتاژ مستقیم می خواهد باید توسط تعمیرکاران ماهر انجام گردد.

برد کنترلی الکترونیک

بیشتر فرهای جدید برای کنترل عملکردهای فر از برد الکتریکی استفاده میکنند . این برد کنترلی برای ایجاد امنیت گاز ورودی به فر و المنت کباب پز و پخت و پزدر گازهای برقی به کار می رود . اگر به مدار جرقه زدن برقی نرسد ،یا به مدار المنت ها، بعدش باید برد کنترلی را بررسی کنید تا برق خروجی به رله برسد . اینها تست ولتاژی است که باید توسط تعمیرکاران مجاز انجام بشود و نهایتا اگر ولتاژ خروجی نبود قطعه تعویض گردد.

دریچه اطمینان

دریچه اطمینان که دریچه ورودی گاز هم نامیده می شود ، قطعه ای است که گاز وقتی جرقه زدن به یک دمایی میرسد تا گاز را مشتعل کند ،آنرا آزاد نمیکند . اگر فند کروی گاز کارنکرد باید ببینید به مدار ولتاژ می رسد یاخیر .که اینکار هم تخصصی است و تعمیرکاران مجاز باید انجام دهند.

شما عزیزان جهت تعمیرات لوازم خانگی خود می توانید با تعمیرگاه ما در تماس باشید

منبع: https://www.partselect.com/Repair/Range-Stove-Oven/Will-Not-Start/

دوشنبه, 13 شهریور 1396 ساعت 13:39

چطور ماکروویو ی که هواکش آن کار نمی کند را تعمیر کنیم؟

نوشته شده توسط

چطور ماکروویو ی که هواکش آن کار نمی کند را تعمیر کنیم؟

اگر هواکش ماکروویو شما دیگر کار نکرد ، می تواند مشکل از فیلتر تهویه آن باشد. این نوع فیلتر در قسمت بالایی ماکروویو کار گذاشته میشود ، تا بو و آلاینده های حاصل از گرم شدن مواد غذایی را به خود جذب کند . این آلاینده در طی زمان رسوب میکند روی فیلتر و باعث انسداد فیلتر میشود . تعویض فیلتر تهویه ماکروویو به طور منظم فراموشتان نشود. برای دسترسی به فیلتر که عموما در پشت مکنده هوا و روزنه ی جوجه گردان قرار دارد ، با باز کردن پیچ و مهره ها فیلتر را بردارید . فیلتر جدید را جایگزین نمایید و از یک گیره برای محکم کردن آن استفاده کنید اگر دارید.

چطور ماکروویو ی که هواکش آن کار نمی کند را تعمیر کنیم؟

فیلتر روغن ماکروویو

اگر هواکش ماکروویو کار نکرد ، میتواند به این دلیل باشد که فیلتر روغن آن مسدود شده . فیلترروغن ، روغن و چربی غذا را که درهنگام گرم شدن از آن خارج می شود می گیرد تا سیستم تهویه تمیز بماند . خیلی عادی است که فیلتر روغن طی زمان مسدود بشود و نیازبه تعویض داشته باشد.فیلتر روغن عموما در زیر تکاور ماکرویو قرار دارد و با گیره های فنری در جایش ثابت شده . شما می توانید با مایع ظرفشویی و آب فیلتر روغن را بشویید، و اگر تمیز نشد تعویضش نمایید.

مونتاژ دستگاه میزان کردن جریان هوا (مونتاژ دمپر) مایکروویو

اگر هواکش ماکروویو شما دیگر کار نمی کند، ممکن است مشکل از مونتاژ دمپر باشد .دمپر جزئی است که باعث می شود هوای خارجی نتواند از طریق سیستم هواکش وارد بشود . دمپر یک قطعه آهنی یا پلاستیکی آویزان است که وقتی هواکش خاموش است مجرای آن را می بندد و وقتی روشن است آنرا باز میکند . فلپ معمولا با فنر یا با لولا برای باز و بسته شدن طراحی شده .برای اینکه به مونتاژ دمپر دسترسی یابید باید ماکروویو را از دیوار یا کابینتی که در آن است باز کنید . وهر شی ای که مانع باز و بسته شدن دمپر می شود و هر نوع ایرادی را کنترل کنید.اگر هر مشکلی داشت دمپر را عوض کنید و مجددا درست آن را نصب کنید تا دوباره نخواهد دمپر در آینده مسدود بشود.

موتور فن ماکروویو

هواکش ماکروویو می تواند کار نکند به خاطر مشکلی که ناشی از موتور فن است. این قطعه کمک می کند که هوا برای خارج شدن به جریان انداخته بشود. برای اینکه موتور فن را بررسی کنید ابتدا ماکروویو را از برق بکشید و ماکروویو را از کابینتی که داخل آن بیرون بیاورید . موتور فن اغلب پشت ماکروویو قرار دارد . رویه ی موتور فن را بردارید و سعی کنید به صورت دستی موتور را بچرخانید . اگر نچرخید ، باید تعویضش کنید اگر چرخید ، با یک مولتی متر تستش کنید .اگر هیچ اتصالاتی در فن برقرار نبود آن را تعویض نمایید.اگر جریان برقرار بود ، باید تست ولتاژ توسط تکنسین تعمیرگاه مجاز انجام بشود تا ببینی مکه برق میگیرد یا خیر .

در آخر اینکه شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات تخصصی انواع برند ماکروویو از جمله تعمیرات مایکروویو ال جی ، تعمیرات مایکروویو سامسونگ ، تعمیرات مایکروویو پاناسونیک و... با تعمیرگاه ما تماس حاصل فرمایید.

منبع: http://www.partselect.com/Repair/Microwave/Exhaust-Fan-Not-Working/

دوشنبه, 30 مرداد 1396 ساعت 13:42

چطور ماشین ظرفشویی ای که نشتی می دهد را تعمیر کنیم

نوشته شده توسط

چطور ماشین ظرفشویی ای که نشتی می دهد را تعمیر کنیم

نشتی از ماشین ظرفشویی می تواند اذیت کننده باشد و حتی چند قطره نشتی منجر به خرابی گران قیمت تری در بدنه ظرفشویی یا خانه بشود .در اینجا لیستی از قطعاتی که می توانند باعث بروز این مشکل بشوند را آورده ایم.

چطور ماشین ظرفشویی ای که نشتی می دهد را تعمیر کنیم

راهنمای عیب یابی و تعمیر نشتی ماشین ظرفشویی

پمپ

یک پمپ خراب یا درز پمپ معیوب می تواند باعث نشتی از ماشین ظرفشویی بشود .کار پمپ این است که آب را داخل ماشین ظرفشویی به گردش بیاندازد، و در برخی مدل های ظرفشویی کار پمپ این است که دیواره ها را خشک هم بکند .پمپ اغلب در پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد و از دو قسمت مجزا تشکیل شده ، یکی برای شستن و دیگری برای خشک کردن. آن قسمتی که کار شستو شو را انجام می دهد هم ازپروانه شست و شو و فیلتر تشکیل شده و آن قسمتی که کار تخلیه را میکند از یک پروانه تخلیه و یک تیغه خردکنی و در برخی موارد با سلونوئید عمل می کند .

پمپ از یک نوع لاستیک برای مهرو موم و چفت شدن استفاده می کند که در زیر مخزن آن قرار دارد . مدت زمان استفاده ومواد شوینده می تواند باعث از بین رفتن این واشر بشود و نشتی ایجاد کند .محفظه های شست و شو و تخلیه پمپ هم از یکسری درزگیرهایی برای اجتناب از نشتی استفاده میکنند و آن ها هم امکان از بین رفتن دارند . نشتی از این ناحیه ها اصولا قابل توجه نیست مگراینکه شما پنل جلویی ماشین ظرفشویی را بازکنید.

درزگیر در –لاستیک دور در

اگر دیدید آب از جلو ماشین ظرفشویی راه افتاده است،مشکل ممکن است از لاستیک دور در باشد. لاستیک و درزبند ماشین ظرفشویی عموما از جنس پلاستیک نرم تشکیل شده .برخی مدل های ماشین ظرفشویی سوپاپ های لاستیکی در گوشه های پایینی مخزن دارند که مانع این می شود که آب نشت کند . وقتی این لاستیک ها چند سال استفاده بشود ، انعطاف پذیریش کمتر می شود و یا حتی آسیب می بیند و شکننده می شود. اگر مقدور است لاستیک دور در یا سوپاپ های پلاستیکی را کنترل کنید تا ببینید که آسیب دیده اند یا خیر.شما باید کنترل کنید که درو ماشین ظرفشویی در یک راستا باشندو فاصله اش از دوطرف به یک میزان باشد.باید مطمئن بشوید پایه های هموار کننده که در زیر ظرفشویی قرار دارد هم سطح هستند چون اگر نباشد باعث می شود در خوب بسته نشود .قفل هم باید به درستی تنظیم شده باشد.

شیر تغذیه آب ورودی

شیر تغذیه آب ورودی از منبع لوله کشی آب خانه تغذیه می کند و آن را داخل ماشین ظرفشویی می ریزد و می تواند خودش منشا نشتی باشد. شیر تغذیه آب در پشت قسمت پایین زیر پنل در قسمتی که رویه ی فلزی دارد قرار دارد . شلنگ ورودی آب گرم ممکن است لوله ی مسی باشد ، یاشلنگ پلاستیکی یا تنابیده شده .ببینید که منبع تامین آب امن باشد و از آن نشتی نداشته باشیم . خروجی شیر می تواند شلنگ پلاستیکی باشد که به بغل مخزن وصل است . چک کنید که آن شلنگ ها پارگی نداشته باشد .این کنترل وقتی دقیقتر می شود که ماشین ظرفشویی آبگیری کند . البته مراقب خطر برق گرفتگی باشید . بهتر است تا از تعمیرگاه مجاز کمک بگیرید

درپوش

درپوش مواد شوینده و آبکشی که اغلب داخل در ماشین ظرفشویی قرار دارد . برخی مدل ها در پوشی دارند که با پیچ و مهره و واشر برای جلوگیری از نشتی سرهم شده و برخی مدلهای دیگر درپوشهایی دارند که روی در قرار دارد و به پشت پنل درداخلی وصل است .اگر دیدید نشتی ماشین ظرفشویی از قسمت جلویی آنبود ، ممکن است مشکل از این قسمت باشد.

بازوهای آب پاش

آب به داخل ماشین ظرفشویی با فشار وارد می شود که این کار را پره ها ی آبپاش انجام می دهند . همه ی مدلهای ماشین ظرفشویی اسپری از پایین دارند که در قسمت پایینی ماشین ظرفشویی کار گذاشته شده و در برخی مدلهای ماشین ظرفشویی در وسط و بالای سبد وسطی و بالا ی سبد آخری و یا بالای مخزن ظرفشویی هم بازوهای آبپاش دارند . بیشتر این آبپاش ها از پلاستیک درست شده اند که می شود پارگی یا تغییر شکل در آن ها رخ بدهد. فرقی نمی کند آبپاش های فلزی هم می توانند آسیب ببینند و یا جدا بشوند . این شرایط باعث می شود آب در قسمت پایین در جمع بشود و اگر درز گیری نباشد ، نشتی کند .یا حتی اگر سوراخی در این آبپاش ها مسدود باشد باعث می شود که مسیر پرتاب آبش عوض بشود.آبپاش ها را باز کنید تا هر نوع انسدادی را برطرف کنید و ببینید که آسیب دیده اند یا خیر.

سوئیچ شناور و شناور

سوئیچ شناور و شناور یکی از قسمت های ایمنی دستگاه است که مانع این می شود که ماشین ظرفشویی بیش از حد پر از آب بشود. این شناور داخل مخزن و در قسمت پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد و سوئیچ شناور درست زیر مخزن قرار دارد . اگر سطح آب داخل ماشین ظرفشویی زیاد بشود ، شناور بالا می آید ، ووقتی به سطح تعیین شده آب برسد ، ساقه آن شناور سوئیچ شناور را فعال می کند که شیر تغذیه آب را ببندد.یک شناور خراب و یا یک سوئیچ شناور خراب می تواند باعث بشود که سطح آب خیلی بالا برود و نشتی بدهد .سطح آب مناسب درست به اندازه ی المنت گرمایی که در زیر ماشین ظرفشویی قرار دارد هست . اگر از سطح مناسب آب بیشتر پر بشود ، باید ببینید که مشکل شناور یا سوئیچ شناور چیست

بست شلنگ و شلنگ

بست شلنگ در کنار شلنگ تخلیه و شلنگی که آب را وارد می کند وپمپ قرار دارد تا از آن ها حفاظت کند .شما این شلنگ ها و بست ها را وقتی میبینید که پنل فلزی پایین مخزن ماشین ظرفشویی راباز کنید . اگر بست ها شل شده باشد یا پارگی داشته باشد ، می تواند باعث نشتی بشود . حتما بست دو طرف شلنگ تخلیه و شلنگ تغذیه را کنترل کنید و در صورت نیاز تعویضشان کنید.

چنانچه با راهنمای بالا مشکلتان حل نشد مدل و مارک دستگاهتان را به ما بگویید تا تعمیرکار برای شما ارسال گردد.ما مرکز تخصصی تعمیر انواع ماشین ظرفشویی،از جمله تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش ، تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی و سایر برندها می باشیم

منبع: http://www.partselect.com/Repair/Dishwasher/Leaking/

نصب لوازم خانگی | خدمات و سرویس های نصب انواع لوازم خانگی

خرید لوازم خانگی جدید – مثل خرید یخچال ، گاز، ماشین لباسشویی، خشک کن،یا دستگاه های قهوه ساز – می تواند هم خانه ی شما را زیباتر کند هم کیفیت زندگیتان را بالا ببرد.

داشتن لوازم خانگی به روز با ویژگی های جدید می تواند از مقدار کار روزانه ی شما کم کند.

نصب لوازم خانگی | خدمات و سرویس های نصب انواع لوازم خانگی

چند دلیلی که باید لوازم خانگی جدید توسط یک متخصص نصب بشود

اگر چه بیشتر افراد زمان و علاقه ی کافی برای آموزش چگونگی نصب لوازم خانگی را ندارند.وسایل خانگی جدید نسبت به گذشته برق بیشتری را مصرف می کند.اگر درست جاسازی نشود، مثلا یک تلوزیون اگر درست نصب نشود در لحظه روشن شدنش برق های خانه یک لحظه قطع می شود چرا که برق زیادی مصرف می کند.ماشین ظرفشویی، دستگاه قهوه جوش و برخی از فریزرها نیاز به اتصالات الکتریکی پیچیده ای دارند، بخاطر اینکه ترکیبی از برق و لوله کشی آب را دارند.مایکرویو باید در مدار الکتریکی خودش باشد چون برق زیادی را مصرف می کند.

اکثر خانه دارها علم لازم برای نصب لوازم الکتریکی را ندارند ، یا اینکه آگاهی لازم از تغییرات وبه روز رسانی های لازم لوازم خانگی جدید را ندارند مخصوصا اگر آن لوازم خانگی به جریان الکتریکی خاصی نیاز داشته باشد یا اینکه اگر میزان برق ورودی به پنل الکتریکی از حدنیاز بیشتر باشد

سرویس های نصب ما برای لوازم خانگی

بدون هیچ گونه بحثی با یک قیمت مناسب ، متخصصان حرفه ای و آموزش دیده ما می توانند لوازم خانگی شما را با توجه به مدار الکتریکی موجود در دستگاه نصب کنند و هر نوع به روز رسانی لازمی را در پنل الکتریکی دستگاه های مختلف خانه شما انجام دهند.

3 دلیل برای اینکه باید از خدمات نصب شرکت ..... استفاده نمایید

 • نصابهای آموزش دیده
 • نصب بدون هیچ گونه دردسر
 • گارانتی رضایت شما

از راهنمای زیر که برای نصب برخی از لوازم خانگی آورده شده است استفاده نمایید.

ناحیه ای که باید اجاق گاز در آن قرار بگیرد و فواصل جانبی و بالایی آن :

هر گونه وسیله ای مثل پرده، کاغذ دیواری پاره شده را بردارید و حداقل فاصله بین اجاق گاز وهود باید 65 سانتی متر باشد.

اتصال صحیح لوازم الکتریکی:

مهندسان ما می توانند سایز مناسب مدار الکترییکی برای آن نوع لوازم برقی ای که خریدید را مشخص کنند .می توانیم میزان برق را به مقادیر پایین تر تبدیل کنیم

شما عزیزان جهت تعمیرات لوازم خانگی خود می توانید با تعمیرگاه لوازم خانگی ایران اپلیانس در تماس باشید

منابع: http://www.nightelectservice.com/residential-electrical-services/electrical-installations/home-appliance-installation/

http://www.expertlogistics.co.uk/installation-electric-appliances/

چطور یک ماشین لباسشویی که دربش باز نمی شود را تعمیر کنیم؟

اگر ماشین لباسشویی در خانه از کار بیافتد فاجعه است به همین خاطر است که ما این پست تعمیراتی را گذاشتیم تا به شما کمک کنیم مشکل لباسشوییتان و درب آن که باز نمیشود را برطرف کنید.شاید که خیلی دوست نداشته باشید ماشین لباسشویی را تعمیر کنید ولی میلیونها نفر از مشتریان ما به ما گفته اند که واقعا آسان است. برای شروع،ما لیستی از بیشتر قطعاتی که باعث می شود در باز شدن در ماشین لباسشویی اختلال پیدا کند را آورده ایم . شما می توانید از این لیست استفاده کنید تا ببینید چه قسمتی نیاز به تعمیر دارد ، و بعد مدل دستگاهتان را جست و جو کنید تا با شکل ظاهری هر قطعه در لباسشویی خودتان آشنا بشوید.

چطور یک ماشین لباسشویی که دربش باز نمی شود را تعمیر کنیم؟

قفل در یا اتصال ماشین لباسشویی

قفل درب که اتصال دو در به هم نامیده می شود ، یک مکانیسم ایمنی استکه در ماشین لباسشویی هایی که دربشان اغلب از رو به رو باز می شود و برخی مدلهای لباسشویی که دربشان ازبالا باز می شود به کار می رود ، که مانع از باز شدن در و چفت در هنگامی که ماشین دارد کار می کند می شود .این سیستم از یک زبانه سوار شده روی در و یک مکانیسم قفل قرار گرفته در پشت پانل جلویی /درب یا بالای لباسشویی تشکیل شده.مکانیسم قفل هم عموما از یکسری کلید و سلونئوید باز و بسته شدن تشکیل شده .وقتی برنامه شست و شو شروع بشود ، کنترل لباسشویی سلونئید قفل را فعال می کند تا مانع از این بشود که در ماشین لباسشویی باز بماند .درانتهای چرخه شست و شو هم این کنترل سلنوئید باز شدن قفل را فعال می کند . معمولاحدود 1 تا 2 دقیقه برای فعال شدن و غیر فعال شدن آن طول می کشد.اگر دروچفت در بعد از برنامه شست و شو باز نشد ، آن وقت مکانیسم قفل شدن آن خراب است . خلاصی آن عموما از زیر قفل در قابل دسترسی است ،و در برخی مدل ها از داخل مخزن شوینده

برخی مدلهای لباسشویی صفحه نمایش دیجیتالی دارند که کد خطا راوقتی در باز نمی شود نشان می دهد . به محض اینکه در را باز کردید می توانید به ساختار قفل در دسترسی یابید و آن را عیب یابی کنید . در ماشین لباسشویی هایی که دربشان از رو به رو باز می شود ، یا باید صفحه بالایی یا پنل جلویی را باز کنید تا به مونتاژ قفل دسترسی یابید. شاید این مشکل به خاطر داغ شدن بیش از حد سلونئید باشد . شما می توانید کلید های قفل در و سلنئوید ها را با مولتی متر چک کنید و هر کدام که خراب است جایگزین نمایید..در ماشین لباسشویی هایی که دربشان از بالا باز می شود ، صفحه اصلی بالایی را بردارید تا به مکانیسم قفل دسترسی یابید .

چطور یک ماشین لباسشویی که دربش باز نمی شود را تعمیر کنیم؟

قلاب و زبانه و لولا درب لباسشویی

به لولا درقلاب و زبانه هم می گویند ، یک جزئی از مکانیزم ایمنی استکه در ماشین لباسشوییهایی که دربشان از رو به رو باز می شود نصبشده یا برای فعال کردن کلید درب در ماشین لباسشویی هایی که دربشان از بالا باز می شود بهکار می رود .در ماشین لباسشویی هایی که دربشان از رو به رو باز می شودذ ، زبانه در برای تشکیلات قفل شدن درب به کار می رود . اگر این زبانه آسیب ببیند ، ممکن نتواند درب رابه خوبی قفل کند یا ممکن است در پایان برنامه شست و شو نتواند درب را باز کند.معمولا این زبانه در از یک پلاستیک سفتساخته شدهو ممکن است حتی در استفاده عادی هم بشکند ، یا اگر کسی در رو با فشارباز کند بشکند . معمولا هم به در با دو تا پیچ وصل شده و راحت قابل تعویض است.اگرمیبینید این زبانه هر نوع تغییر شکلی دارد یا از جایش در رفته است، باید عوضش کنید .

دستگیره و پین

در ماشین لباسشویی های استانداردی که دربشان از بالا بازمی شود ،دو تا لولا است که سرپوش را به قسمت بالایی وصل میکند، این لولا ها می تواند از پلاستیک یا فلز ساخته شده باشد ، و ممکن است در اثر استفاده عادی هم پوسیدگی و سایش در آن رخ بدهد. اگر شما هنگام بازکردن سرپوش مشکلی دارید ، مشکل از لولای آن است . حفره وپین لولا را نگاه کنید تا ببینید سایش یا آسیبیب ندیده باشد و اگر لازم بود تعویضش کنید.برای دستیابی به لولایی که به بالا وصل شده لازم است که صفحه اصلی بالایی را بردارید .با برداشتن صفحه بالایی مدارهای الکتریکی که برق درونشان است وجود دارد پس حتما دستگاه را از برق بیرون کشیده باشید.

قطعات تعمیری دیگر ماشین لباسشویی

ما بیشتر قسمت هایی که باعث می شود در ماشین لباسشویی باز نشود را بررسی کردیم ، ولی می تواند مشکل از اجزای دیگر هم باشد . اگر مشکل ماشین لباسشوییتان با موارد بالا حل نشد ، مدل ماشین لباسشوییتان را برای ما بفرستید تا به شما کمک و راهنمایی لازم را بدهیم.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات ماشین لباسشویی خود در انواع برند از جمله تعمیرات لباسشویی سامسونگ ، تعمیرات لباسشویی ال جی ، تعمیرات لباسشویی دوو ، تعمیرات لباسشویی بوش و... با تعمیرگاه ما تماس حاصل فرمایید

منبع: http://www.partselect.com/Repair/Washer/Lid-Door-Will-Not-Open/

چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 15:03

نحوه نگهداری و مراقبت از گاز

نوشته شده توسط

نحوه نگهداری از گاز

شاید فکر کنید اگر گاز در خانه نباشد اتفاقی نمی افتد ولی باید بدانید که گاز و فر (این تشکیلات) قلب خانه ی شما هستند. نکته اصلی بعداز استفاده از این وسایل این است که پس از هر بار استفاده تمیزشان کنید. اصلی ترین علتی که باعث می شود گاز شما صدمه ببینداین است که مواد غذایی روی گاز بریزد و بعد از هر بار استفاده گاز دوباره بسوزد و بسوزد.در اینجا به شما میگوییم که چطور از گازتان نگهداری کنید.

هرگونه کثیفی را همان لحظه پاک کنید تا نخواهد بارها و بارها روی گاز پخته بشود و سخت تر پاک بشود.اگر گازتان دستمال تمیز کاری مخصوص دارد، آن دستمال ها هم باید مرتبا با پاک کننده های چربی برنده تمیز بشوند. مطابق با نوع کثیفی نیاز است که دستمال را در محلول جوش شیرین و آب و سرکه بخوابانید که خیس بخورد.

اگر لکه ای روی گازتان بود بگذارید سطح گاز خنک بشود و با یک تیغ اصلاح آن را بتراشید و اگر لازم بود با یک شیشه شور روی آن را پاک کنید

فر را قبل از اینکه مواد غذایی بخواهد به لایه های درونی اش آسیب برساند تمیز کنید. کثیفی های ناشی از پخت و پز اغلب حاوی قند هستند که اسیدی است و اگر مدت طولانی در فربماند به فر آسیب می رساند.

در فر و دور در را تمیز کنید.مواد غذایی اگر بین در گیر کرده باشد باعث می شود گرما بیرون برود. اگر چفت در آسیب ببیند به راحتی تعویض می شود.

خلاصه ای از مراحل نگهداری از اجاق گاز

 • با یک تیغ اصلاح به آرامی هر چیزی روی گاز ریخته را بتراشید
 • 5 قاشق آب را در یک فنجان جوش شیرین حل کنید، طوری که محلول نهایی خمیری شکل بشود
 • داخل فر و روی گازرا با این مواد پاک کنید
 • از یک اسفنج نمناک و یک آبپاش که داخل آن سرکه ریخته شده برای پاک کردن محلول از روی گاز استفاده نمایید.

شما عزیزان جهت تعمیرات لوازم خانگی خود می توانید با تعمیرگاه ما در تماس باشید

منبع: https://www.fix.com/blog/appliance-repair-tips-and-tricks/

چهارشنبه, 31 خرداد 1396 ساعت 12:12

راهنمای عیب یابی و تعمیر اتو

نوشته شده توسط

راهنمای عیب یابی و تعمیر اتو

در این پست می خواهیم راهنمایی لازم برای تعمیر اتو ، نحوه کار اتو ، مشکلات عمده ای که در اتو به وجود می آید، چطور مشکلات اتو را تشخیص بدهیم، و چه قطعاتی از اتو نیاز به تعمیر دارند را نشان بدهیم. بعد نحوه تمیز کردن اتو ، چگونگی سرویس کردن بخار اتو و اسپری آن ، چگونگی تمیز کردن کفی فلزی اتو را گام به گام نشان می دهیم. به طور کل جزئیات تعمیر اتو را به شما آموزش خواهیم داد.

اتو چگونه کار می کند؟

هیچ فرقی ندارد چه اتویی باشد ، یک اتو ساده مسافرتی یا یک اتو با کلی ویژگی ، همهی اتوهای بخار مثل هم کار می کنند.آن ها چین و چروک روی لباس را با ایجاد رطوبت ، گرما ، فشار از بین می برد. وقتی دریچه بخار بسته می شود ، اتو خشک کار می کند . وقتی هم که دریچه بخار باز باشد، آب وارد محفظه بخار ساز می شود ، بعد از منافذ صفحه ی فلزی به صورت بخار اسپری می شود. صفحه ی اتو ، ممکن است از یک آهن که روی آن با یک سطحی که راحت پاک می شود پوشانده شده باشد.

چه چیزهایی از اتو خراب می شود؟

خوشبختانه، چند تا چیز در یک اتو خراب می شود . اغلب تعمیرات اتو مربوط به خرابی کابل اتو ، رسوباتی که هنگام بخار از اتو بیرون می آید؛ است.خرابیهایی که مربوط به قطعات اتو است باید توسط نمایندگی های مجاز انجام بشود. عموما اگر اتو مشکل داخلی پیدا کند مقرون به صرفه تر است که عوض بشود تا بخواهد تعمیر بشود.

چطور متوجه بشویم که مشکل اتو از کجاست؟

درست مثل هر وسیله ی برقی کوچک دیگر، یکسری اصول ساده نگهداری ، جلوی فاجعه را می گیرد.

 • اگر اتو گرم نمی کند ، ببینید که روشن است و خروجی آن به برق خورده، ترموستات و کابل برق را کنترل کنید.
 • اگر اتو گرم می کند ولی به خوبی بخار نمی دهد ،کفی فلزی و سوراخ هایروی آن را نگاه کنید، و هرگونه رسوبی را از آن سوراخ ها پاک کنید
 • اگر اتو خیلی داغ می کند یا خیلی کم داغ می کند، درجه بندی ترموستات و کابل برق را بررسی کنید
 • اگر اتو خوب آب نمی پاشد ،یر لوله آب پاش را بررسی کنید.
 • اگر از اتو آب نشت می کند، دریچه های بخار را بررسی کنید ، لوله ی اسپری آب و محفظه اتو را چک کنید.
 • اگر اتو به پارچه می چسبد ، صفحه فلزی را تمیز کنید

راهنمای عیب یابی و تعمیر اتو

برای تعمیر اتو به چه چیزهایی نیاز داریم؟

ابزارهایی که برای تعمیر اتو نیاز دارید شامل:

پیچ گوشتی،خلال دندان،سوزن خیاطی،پاک کننده های شیمیایی یا سرکه و آب،مواد پاک کننده های شیمیایی برای تمیز کزدن صفحه فلزیاتو یا جوش شیرین و آب،سیم ظرفشویی

مراحل تعمیر اتو:

تمیز کردن اتو:

 1. اتو را از برق بکشید و بگذارید قبل از تمیز کردن خنک بشود
 2. از یک خلال دندان برای پاک کردن رسوبات از منافذ روی صفحه فلزی استفاده کنید، حواستان باشد رسوبات به داخل اتو برنگردد
 3. ازیک سوزن خیاطی برای تمیز کردن سر آبپاش اسنتفاده نمایید
 4. برای اینکه رسوبات از اتو بخار پاک کنید ، نصف فنجانآب و نصف فنجان سرکه را داخل محفظه اتو بریزید .بگذارید اتوبخار بزند تا جایی که خشک بشود .

تمیز کردن سطح فلزی اتو

 • اتو را از برق بکشید

از یک اسفنج و جوش شیرین و آب برای پاک کردن کثیفی روی آن استفاده کنید . بعد آبکشی کنید و خشک کنید. هیچ وقت اتو را در آب فرو نبرید یا با سیم نشویید.

شما عزیزان جهت تعمیرات لوازم خانگی خود می توانید با تعمیرگاه ما در تماس باشید

منبع: http://www.fixitclub.com/small-appliances-repairs/electric-iron-repair/

صفحه1 از5

توجه : ما فروشگاه نیستیم و خدمات ما فقط در زمینه تعمیرات و تعویض قطعات می باشد(فروش قطعات نداریم).همچنین ما پاسخگوی شهرستانها نیستیم و خدمات ما فقط مربوط به استان تهران و کرج می باشد.نکته دوم اینکه تعمیرات جارو برقی و لوازم کوچک-آبمیوه گیری،اتو و غیره و فروش لوازم یدکی موارد ذکر شده را نداریم.لطفا سوال نفرمایید.