بهینه سازی مصرف انرژی با سرویس و چکاپ انواع پکیج دیواری

امروزه پکیج های دیواری جایگزین آبگرمکن های قدیمی شده اند؛ این محصولات به دلیل برخورداری از تکنولوژی ها و امکانات مدرن و جدید توانسته اند با مصرف انرژی کمتر کارآیی بالاتری را نسبت به نمونه های از پیش تولید شده، داشته باشند. البته باید گفت که تکامل یافته بودن یک دستگاه ضمانت قطعی برای کم مصرف بودن آن نیست و چگونگی استفاده ی کاربر از آن نیز یکی از مهم ترین و اصلی ترین عواملی است که می تواند منجر به کاهش یا افزایش مصرف انرژی گردد. کاربران و مصرف کنندگان می توانند با به کار گیری راهکار ها و روش های مختلف مصرف انرژی پکیج دیواری را به میزان زیادی کاهش دهند. در این مقاله از سری مقالات آموزشی سایت تعمیرگاه لوازم خانگی ایران اپلیانس به بیان راهکارهایی در این خصوص پرداخته ایم.

اگر شما بخواهید میزان انرژی مصرفی لوازم خانگی منزلتان را کنترل کنید، باید مراحل زیر را انجام بدهید:

1.خرید دستگاه استاندارد و با کیفیت

قبل از خرید لوازم خانگی برای مثال پکیج دیواری نیاز است که شما با تحقیق و بررسی مناسب ترین مدل را با توجه به میزان استفاده ای که دارید انتخاب کنید. در هنگام خرید پکیج توجه داشته باشید که دستگاه حتما برچسب مصرف انرژی و استاندارد های لازم را داشته باشد. دستگاه های غیر استاندارد و بی کیفیت علاوه بر اینکه مصرف انرژی بالایی دارند، پس از مدتی نیاز به تعویض قطعات و تعمیر خواهند داشت و ممکن است برای شما هزینه های جانبی متفاوتی را به همراه داشته باشند.

2.نصب اصولی و تعیین مکان مناسب برای قرارگرفتن دستگاه

یکی از مهم ترین مراحلی که برای کنترل مصرف انرژی پکیج دیواری باید به درستی انجام شود؛ نصب دقیق و اصولی دستگاه با رعایت موارد مورد نیاز می باشد. برای نصب کردن آن ابتدا شما باید مکان مناسبی را در آشپزخانه و یا بالکن منزلتان انتخاب کنید، جایی که قرار است دستگاه نصب گردد باید دارای ویژگی های به خصوصی باشد؛ مانند:

-دسترسی آسان به برق و لوله کشی آب وگاز

-در معرض باد قرار نگرفتن دستگاه

-نصب آسان دود کش پکیج برای خروج گازها

-در مجاورت لوازم خانگی دیگر مانند یخچال نباشد .

برای نصب پکیج دیواری پیشنهاد می شود که از افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید؛ زیرا لوله کشی صحیح، نحوه ی نصب دستگاه و تراز بودن آن همان طور که گفته شد از اهمیت بالایی برخوردار است و نصب اصولی بر روی راندمان آن تاثیر خواهد گذاشت.

3.استفاده از شیرآلات و لوله های با کیفیت:

شیرآلات و لوله ها در واقع رابط میان پکیج و منبع انرژی یا آب می باشند. توجه داشته باشید که انرژی ممکن است از طریق شیرآلات و لوله ها به دلیل عایق نبودن هدر برود و یا نشتی و اختلال در عملکرد دستگاه ایجاد کند؛ بنابراین بهتر است پس از خرید دستگاه حتما لوله کشی و شیرآلات مناسب را نیز برای آن تهیه کنید. در نصب پکیج دیواری باید دقت داشته باشید که فاصله ی لوله ها از دستگاه خیلی زیاد نباشد؛ زیرا این موضوع باعث هدر رفتن انرژی در طول مسیر و کاهش کارآیی دستگاه خوهد شد.

ضرورت استفاده از خدمات سرویس پکیج دیواری چیست؟

پس از مدتی استفاده از چنین دستگاهی، نیاز دارید که در بازه های زمانی مشخص آن را سرویس کنید. همچنین تمیز کردن دستگاه یکی از کار هایی است که برای افزایش راندمان پکیج بهتر است انجام شود ؛زیرا گرد و خاک و رسوبات ایجاد شده در قطعات و لوله های داخلی پکیج ممکن است در مواردی باعث خرابی دستگاه گردد. تمیز کردن و پیشگیری از این مورد می تواند از خرابی قطعات دستگاه جلوگیری نکند و طول عمر آن را افزایش بدهد و به طور قطعی این مورد، یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در بهینه سازی مصرف انرژی پکیج دیواری می باشد.

شنبه, 08 ارديبهشت 1397 ساعت 15:11

تعمیر و نگهداری آب سرد کن

نوشته شده توسط

تعمیر و نگهداری آب سرد کن

پس از خرید لوازم خانگی مهم ترین موضوعی که باید به آن توجه داشت؛ نگهداری و نحوه ی استفاده درست از آن دستگاه می باشد. استفاده ی درست و اصولی از وسایل خانه نه تنها باعث افزایش عمر مفید آن ها می شود، بلکه از به وجود آمدن خرابی های متعدد و نیاز به استفاده از خدمات و سرویس های تعمیرات نیز پیشگیری خواهد کرد و به این ترتیب بدیهی است که در هزینه های جانبی نیز صرفه جویی خواهد شد. همچنین شما برای کاهش دادن هزینه های پرداختی برای تعمیر لوازم خانگی در مواقع ضروری در صورتی که اطلاعاتی در مورد مکانسیم کار دستگاه و قطعات آن داشته باشید، می توانید مشکلات ایجاد شده را شناسایی و برطرف نمایید. در ادامه ی این مطلب از شما دعوت می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نگهداری و تعمیر آب سرد کن با ما همراه باشید. آب سردکن یکی از وسایلی است که در منازل و یا در محیط های اداری استفاده می شود و در فصول سرد و گرم بسیار کارایی داشته و مورد استقبال خریداران قرار گرفته است. این دستگاه دارای انواع مختلفی است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بدون مخزن خارجی : این نوع از آب سرد کن ها به صورت مستقیم به لوله کشی آب متصل می شوند و از مخزن برای نگهداری آب در آن ها استفاده نشده است که معمولا بیشتر در منازل کاربرد دارند.
 • دارای مخزن خارجی : همانطور که از نامشان پیداست، دارای یک مخزن خارجی با گنجایش محدود هستند و زمانی که آب داخل مخزن تمام شود، باید مخزن را مجدد پر کنید. معمولا از این نوع آب سرد کن در شرکت ها و محیط های اداری به دلیل اینکه امکان جابه جا کردن و تغییر در دکوراسیون محیط وجود دارد، استفاده می شود.

سرویس تعمیرات و نگهداری آب سرد کن

مهم ترین نکات برای استفاده ی اصولی و نگهداری از آب سرد کن

1.بررسی و تعویض فیلتر های آب

تمامی لوازم خانگی دارای دفترچه ی راهنما هستند و شما باید قبل از استفاده از آن ها، دفترچه راهنما را مطالعه بفرمایید. فیلتر های آب سرد کن باید در بازه های زمانی تعیین شده در کاتالوگ محصول بررسی و یا تعویض شوند. نادیده گرفتن این موضوع به دلیل ایجاد رسوب در لوله ها و اجزای داخلی دستگاه باعث خرابی محصول می شود؛ بنابراین شما باید با توجه در اطلاعات نوشته شده در دفترچه ی دستگاه جهت بررسی و تعویض فیلتر ها اقدام کنید تا از ایجاد مشکلات احتمالی و نیاز متعدد به خدمات تعمیرات آب سرد کن پیشگیری نمایید.

2.بررسی نشتی آب

ممکن است به دلیل افزایش فشار آب و یا گرفتگی لوله ها آب سرد کن نشتی آب داشته باشد. در مواقع بروز این مشکل شما باید تمامی پیچ ها و اتصالات را بررسی کنید در صورتی که مشکل با سفت کردن پیج ها برطرف نشد، مسیر های ورودی آب را چک کنید و اگر مشکل نشتی آب باز هم ادامه داشت، دستگاه شما دچار گرفتگی شده است و می توانید با استفاده از محلول های پاک کننده و یا محلول آب و سرکه گرفتگی های موجود در لوله ها و اتصالات آب سرد کن را برطرف سازید.

3.بررسی سیم برق

در مواقعی این امکان وجود دارد که دستگاه آب را سرد نکند و یا دمای آب کمتر از دمایی باشد که شما تعیین کرده اید. در چنین حالت هایی باید از سالم بودن سیم برق و اتصال درست آن به آب سردکن اطمینان حاصل کنید. در صورتی که مشکلی در اتصال سیم برق وجود نداشت به احتمال زیاد فیوز دستگاه بر اثر نوسانات برق خراب شده است؛ بنابراین باید فیوز را تعویض کنید.

4.تمیز کردن مخزن دستگاه

اگر آب سرد کن دارای مخزن آب می باشد؛ شما باید در بازه های زمانی معین آن را تمیز کنید و همچنین توجه داشته باشید که در هنگام جدا کردن مخزن از دستگاه حتما سیم اتصال برق را قطع کرده باشید.

شنبه, 25 فروردين 1397 ساعت 11:31

تعمیر انواع بخارشوی در منزل

نوشته شده توسط

تعمیر انواع بخارشوی در منزل

امروزه اکثریت افراد از وسایل مدرنی همچون انواع بخارشوی برای تمیز کردن سطوح مختلف خانه و محل کار استفاده می نماییم که این وسایل در مقایسه با سایر تجهیزات و لوازم خانگی از سیستم داخلی ساده تری برخوردار هستند و این موضوع باعث می شود که در هنگام خرابی دستگاه، اکثر افراد به این فکر کنند که خودشان برای رفع مشکل و تعمیر آن اقدام نمایند ولی برای این کار لازم است که شما اطلاعات اولیه مورد نیاز در مورد چنین دستگاه هایی و مکانسیم کار آن ها را داشته باشید و از عملکرد درونی ظریف و حساس آن ها مطلع باشید.

این آگاهی به شما کمک می کند تا نقص ایجاد شده در بخارشوی را به سرعت شناسایی کرده و بتوانید قطعه ی آسیب دیده را به آسانی تعویض یا تعمیر کنید، البته این نکته را هم ذکر نماییم که در خصوص رفع مشکلات فنی ایجاد شده برای انواع لوازم خانگی اولین و مطمئن ترین گزینه این است که با تعمیرگاه تخصصی تعمیر انواع لوازم خانگی تماس بگیرید و از دستکاری خودسرانه ی آن وسیله اجتناب نمایید. در این مقاله از سری مقالات سایت تعمیرگاه لوازم خانگی ایران اپلیانس صرفا به شما اطلاعاتی مفید در مورد سیستم و نحوه ی کار دستگاه بخارشو داده خواهد شد و همچنین مراحل تعمیر بخارشوی به صورت محختصر ذکر شده است. همان طور که می دانید این دستگاه در محیط های مختلف کاربرد های زیادی دارد؛ برای مثال تمیز کردن و گردگیری کردن سطوح کف ساختمان ها و یا دیوار ها، برطرف کردن لکه ها و... این وسیله از قطعات مختلفی تشکیل شده و کاری مشابه جارو برقی را برای شما انجام می دهد.

تعمیر انواع بخارشوی در منزل

اقدامات سریع در هنگام خرابی بخارشوی برای شناسایی نقص ایجاد شده

1.اطمینان از اتصال صحیح برق: در اکثر موارد روشن نشدن دستگاه به دلایلی مانند خرابی سیم اتصال دستگاه به برق و یا خراب شدن دکمه های پاور سیستم می باشد. برای اطمینان از این موضوع لازم است که شما کیفیت برق منزلتان را چک کرده و همچنین از اتصال و سالم بودن سیم بخارشوی مطمئن شوید. در صورتی که مشکل از سیم دستگاه نباشد، به احتمال زیاد کلید های پاور دستگاه شما خراب شده است که به راحتی می توانید آن ها را تعویض کنید.

2.چک کردن سلامت تسمه ها: تسمه های موجود در این دستگاه وظایف بسیار مهمی را دارند.این تسمه ها باعث حرکت و چرخش قطعات متحرک دستگاه مانند برس ها و یا سیستم  اسپری بخار می شود. اگر تسمه های بخارشو به هر دلیلی خراب شوند، روی عملکرد سایر قطعات تاثییر خواهند گذاشت. برای تعویض تسمه ها ابتدا بهتر است کاتالوگ و راهنمای استفاده از دستگاه را مطالعه و بررسی کنید؛ زیرا نوع تسمه و سایز آن و حتی نحوه ی تعویض در داخل کاتالوگ نوشته شده است.

3.اطمینان از سالم بودن نازل ها و سایر اتصالات: در مواقعی ممکن است که مکش بخارشوی کم شده باشد. این موضوع به دلایل مختلفی ایجاد می شود؛ برای مثال خرابی نازل ها اتصالات دستگاه، پوسیدگی واشرها، پر شدن مخزن دستگاه و... این موارد باید به درستی بررسی شده و در صورتی که مشکل از آن ها بود، برای تعویض نازل ها و رفع مشکل اقدام کنید.

4.تمیز کردن بخارشو: به دلیل استفاده ی زیاد از این وسیله، قطعات داخلی و اتصالات دستگاه پس از مدتی دچار گرفتگی می شوند و این موضوع باعث کاهش عملکرد دستگاه خواهد شد. به همین دلیل بهتر است در بازه های زمانی مختلف با استفاده ی از ماده ی شوینده ی مناسب اتصالات و لوله های دستگاه را تمیز کنید و گرفتگی های ایجاد شده را برطرف سازید.

راهنمای انتخاب یک تعمیرگاه لوازم خانگی قابل اطمینان

تعمیر لوازم خانگی یکی از دغدغه های کاربران و استفاده کنندگان می باشد؛ زیرا این احتمال همیشه وجود دارد که به هر دلیلی نیاز داشته باشند تا با یک مرکز پشتیبانی و ارائه دهنده ی خدمات پس از فروش و یا تعمیرگاه مجاز همانند ما تماس بگیرند یا مراجعه ی حضوری داشته باشند. البته اگر مشکل خاصی برای دستگاه ها ایجاد شود، با توجه به نوع مشکل ممکن است که نیاز به انتقال دستگاه به مرکز خدمات وجود داشته باشد اما در اکثر موارد تعمیر لوازم خانگی در محل قایل انجام است. حال یک مسئله ی اساسی وجود دارد که مر بوط است به پیدا کردن و انتخاب تعمیرگاه معتبر و متخصصانی قابل اطمینان که بتوان با خیال راحت از کیفیت سرویس دهی آن مجموعه، تمامی مراحل مرتبط با تعمیرات را به آنان سپرد.

معمولا در هر شهر و منطقه ای مراکز مختلفی وجود دارند که می توانید از خدمات آن ها بهره مند شوید اما برای انتخاب یک تعمیرکار مناسب شما باید پارامتر ها و موارد مختلفی را در نظر بگیرید. انتخاب افرادی که دارای تجربه و تخصص کافی در این زمینه نیستند، می تواند باعث خرابی بیشتر لوازم خانگی شما و ایجاد هزینه های اضافی شود؛ بنابراین این موضوع اهمیت بسیاری دارد که در مواقع مورد نیاز و قبل از اقدام برای مراجعه به تعمیرگاه ها و مراکز ارائه دهنده ی خدمات حتما در مورد کیفیت و نحوه ی کار گزینه ی مورد نظر خود تحقیق و بررسی کنید. می خواهید تعمیرگاه معتبر لوازم خانگی را شناسایی کنید؟

پس مواردی را که در ادامه ی این مقاله ذکر شده است، با دقت بخوانید.

راهنمای انتخاب یک تعمیرگاه لوازم خانگی قابل اطمینان

در زمان خرابی لوازم خانگی، چه اقدامی کنید؟

زمانی که یکی از تهجیزات خانه ی شما خراب می شود دو راه وجود دارد یکی انجام تعمیرات و تعویض قطعات توسط خودتان و دیگری سپردن کار تعمیر به متخصصان فعال در یک تعمیرگاه لوازم خانگی. هر یک از این دو مورد دارای مزایا و معایبی هستند ولی اگر بخواهیم به صورت تخصصی تر به موضوع نگاه کنیم، بهتر است مراحل تعمیر لوازم خانگی توسط تعمیرکاران با تجربه انجام شود. حال سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید، این است که چگونه تعمیرگاه معتبر و مناسبی را پیدا کنید و یک تعمیرکار با تجربه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اولین و مهم ترین ویژگی ی یک سرویس کار با تجربه و حرفه ای این است که  در مورد سیستم و نحوه ی کارکرد انواع لوازم خانگی اطلاعات کافی داشته باشد و بتواند با بررسی دقیق و انجام تست های عیب یابی، نقض ایجاد شده در دستگاه را سریعا شناسایی و تشخیص بدهد. پس از تشخیص نقص ایجاد شده در دستگاه، نیاز است که تعمیرکار دلیل ایجاد شدن این مشکل را بررسی کرده و به شما راهنمایی ها و توضیحات لازم را بدهد. در بسیاری از موارد خرابی لوازم خانگی به دلیل آگاهی نداشتن کاربر و استفاده ی نادرست از دستگاه می باشد؛ بنابراین یک تعمیرگاه معتبر نظیر مجموعه ی ایران اپلیانس وظیفه دارد که به شما اطلاعات مورد نیاز در خصوص استفاده و نگهداری دستگاه را توضیح دهد تا به این ترتیب از بروز مجدد چنین مشکلاتی جلوگیری شود.

هزینه تعمیر لوازم خانگی در تعمیرگاه های مجاز چه مبلغی است؟

با توجه به نوع هر لوازم خانگی و مدل آن و التبه مشکل به وجود آمده برای آن، این هزینه متفاوت می باشد اما بهتر است قبل از انجام هر گونه تعمیر و تعویض قطعات از مجموعه ی سرویس دهنده بپرسید که انجام این کار چه قدر هزینه دارد و یا چه زمانی طول می کشد تا عملیات تعمیرات لوازم خانگی به طور کامل  انجام شود. در بعضی موارد مانند سوختن موتور لوازم خانگی، خرید یک دستگاه جدید می تواند برای شما هزینه ی کمتری داشته و از لحاظ اقتصادی مناسب تر باشد.

دقت داشته باشید، قطعاتی که قرار است توسط تعمیرکار تعویض شوند و همچنین خدماتی که توسط تعمیرگاه های لوازم خانگی ارائه می شوند همگی باید دارای گارانتی باشند و این مورد موضوع مهمی است که قبل از شروع انجام تعمیرات، باید از تعمیرکار سوال نمایید، زیرا ممکن است قطعه ی تعویض شده پس از مدتی مجدد خراب شود و یا کارکرد درستی نداشته باشد.

سه شنبه, 21 آذر 1396 ساعت 14:23

راهنمایی برای خرید هود آشپزخانه

نوشته شده توسط

راهنمایی برای خرید هود آشپزخانه

خرید وسایل آشپزخانه برای بسیاری از افراد، کاری است که نیازمند وقت کافی، صبر کافی و دقت فراوان می باشد؛ زیرا تنوع بالای محصولات آشپزخانه و برند های مختلف موجود در بازار باعث شده است که تصمیم گیری سخت تر شود. البته بستگی دارد که وسیله ای که قصد خریداری آن را دارید دقیقا چه چیزی باشد؛ زیرا تجربه ثابت کرده که خریداری خرده ریز ها آسان تر است و معمولا افراد برای خریداری لوازم آشپز خانه برقی وسواس بیشتری به خرج می دهند. هود آشپزخانه یکی از تجهیزات مهمی است که استفاده از آن در این محیط ضروری می باشد و امروزه در بساری از خانه ها به چشم می خورد. این وسیله علاوه بر کاربردی که دارد در زمینه ی زیبا سازی و افزایش جذابیت دکوراسیون داخلی نیز موثر واقع شده است. در این مقاله قصد داریم نکات مهمی را بیان نماییم که شما عزیزان می توانید در هنگام انتخاب و خرید هود آشپزخانه به عنوان راهنما از این نکات استفاده کنید.

راهنمایی برای خرید هود آشپزخانه

انواع هود آشپزخانه را می شناسید؟

در حالت کلی این وسیله به دو دسته تقسیم بندی می شود:

دسته ی اول به گونه ای طراحی شده اند که هوای محیط را که دارای ذرات مواد مختلف می باشد، تصفیه می کنند مانند هود هایی که در زیر کابینت آشپزخانه قرار می گیرند و یا هود هایی که حالت شومینه ای دارند، دسته ی دوم برای انتقال هوای محیط به خارج از آن به کار برده می شوند، به این صورت که بوهای نامطبوع حاصل شده از طبخ مواد غذایی را به وسیله ی یک کانال یا لوله به محیط دیگری انتقال می دهد.

نکات مهم برای خرید، نگهداری و تعمیر هود

قبل از خرید هود باید به این نکته توجه داشته باشید که چه مقدار مساحت برای نصب این وسیله در اختیار دارید و آیا هودی که قرار است خریداری شود، برای اجاق گاز آشپزخانه ی شما مناسب است یا خیر؟ در مرحله بعد دقت کنید که این وسیله در حین داشتن قدرت مکش و سرعت انتقال بالا، صدای بسیار کمی ایجاد کند. پیشنهاد می شود جنس این دستگاه از نوعی انتخاب شود که در برابر گرما و حرارت مقاومت کافی داشته باشد و به راحتی بتوانید آن را تمیز کنید و نگران لکه های آب یا چربی که بر روی آن باقی می ماند، نباشید. علاوه بر این فیلتر های استفاده شده در هود آشپزخانه بهتر است از نوع آلومینیومی باشند؛ زیرا این نوع فیلتر قابلیت شستشو و استفاده ی مجدد دارند و در مقایسه با فیلتر های دیگر به صرفه تر بوده و در مدت زمان های کوتاه و به صورت مداوم نیازی به تعویض آن نخواهد بود. توجه به این نکته ی مهم باعث صرفه ی جویی در هزینه های جانبی شما خواهد شد.

هودی که خریداری می شود بهتر است دارای سنسور روشن شدن اتوماتیک و کنترل از راه دور باشد تا در مواقع که احتیاج است بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. پس از انتخاب و خرید هود آشپزخانه نوبت به نصب آن در محیط می رسد، در این مرحله توجه داشته باشید که درست و استاندارد نصب نمودن این دستگاه تاثیر زیادی بر روی راندمان آن دارد. برای این که از عملکرد و درست کار کردن هود مطلع شوید، نیاز است که هر چند وقت یک بار فیلتر آن را باز کرده و میزان جذب آلاینده ها را بررسی کنید. همچنین برای افزایش راندمان این وسیله پیشنهاد می شود پس از مدتی، سطوح خارجی و داخلی هود را به استفاده از مواد پاک کننده ی مناسب و مخصوص تمیز کنید این کار علاوه بر تاثیری که در افزایش کارایی وسیله دارد باعث طور عمر هود آشپزخانه خواهد شد.

برای افزایش طول عمر قطعات داخلی این دستگاه نیز پیشنهاد می شود زمانی که شعله گاز روشن است، آن را روشن نمایید تا گرمایی که از طریق اجاق گاز تولید می گردد، به قطعات داخلی آسیبی وارد نکند. اگر زمانی نیاز به تمیز کردن هود داشتید؛ بهتر است این کار را در موقعی انجام بدهید که هود خاموش و خنک شده باشد.

در آخر اینکه شما عزیزان جهت تعمیرات لوازم خانگی خود می توانید با تعمیرگاه ما در تماس باشید

سه شنبه, 23 آبان 1396 ساعت 14:22

انتخاب تعمیرگاه مناسب برای تعمیر لوازم خانگی

نوشته شده توسط

انتخاب تعمیرگاه مناسب برای تعمیر لوازم خانگی

حتی اگر شما به عنوان یک کاربر و استفاده کننده از لوازم خانگی نهایت دقت خود را به کار بگیرید و مطابق با اصول از وسایل استفاده کنید، به وجود آمدن مشکلات و خرابی هایی که نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه یا قطعات خاصی داشته باشند، امری بدیهی است . بهترین کار در زمان مواجهه با نقص فنی و بروز مشکل در لوازم خانگی این است که از خدمات پس از فروش و سرویس هایی که تعمیرگاه های مجاز ارائه می دهند، استفاده نمایید و از دستکاری خودسرانه ی دستگاه ها پرهیز کنید؛ اما آن چه معمولا به عنوان یکی از دغدغه های کاربران مطرح می باشد این است که به کدام تعمیرگاه مراجعه نمایند و چگونه تشخیص دهند که آن مرکز ارائه دهنده ی خدمات از کیفیت و اعتبار لازم برخوردار است؟

در این مقاله از سری مقالات سایت تعمیرگاه مجاز تعمیرات لوازم خانگی ...... به برخی از سوالات متداول در این خصوص پاسخ داده شده و هم چنین نکاتی بیان شده است که می تواند راهنمای شما عزیزان باشد، به ویژه کسانی که به تازگی مستقل شده اند و آشنایی چندانی با مشکلاتی که ممکن است برای انواع لوازم خانگی آن ها نظیر یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جارو برقی و .. به وجود بیایند، ندارند. شاید برای برخی از افراد این سوال پیش بیاید که مراجعه به یک تعمیرگاه تعمیرات لوازم خانگی موضوعی ساده است و چرا باید نسبت به انتخاب آن دقت کافی داشته باشیم؟

جالب است بدانید که اکثر افراد نسبت به این نکته آگاه هستند که هدف اصلی بهینه سازی هزینه های مالی و زمانی است؛ یعنی انتخاب یک تعمیرگاه مناسب که خدماتی با کیفیت ارائه می دهد باعث خواهد شد که در مدت زمان معقول و با صرف هزینه ای مناسب بتوان مشکل به وجود آمده برای لوازم خانگی را رفع نمود و از به وجود آمدن هزینه های گزاف جلوگیری نمود.

انتخاب تعمیرگاه مناسب برای تعمیر لوازم خانگی

مهم ترین نکات برای انتخاب تعمیرگاه مجاز تعمیر لوازم خانگی چیست؟

 • اول از همه این نکته را به عنوان ایده آل خود در نظر بگیرید که استفاده از خدمات تعمیرات باید از هر لحاظ به نفع مشتری باشد، یعنی بدون پرداخت هزینه های اضافی در کوتاه ترین زمان ممکن خرابی یا نقص دستگاه بر طرف گردد.
 • اگر به هر دلیلی نیاز به تعویض قطعه ای از دستگاه داشته باشید، یک مرکز خدمات موظف است که لوازم جانبی و قطعات ارجینال و اصل را به مشتری ارائه دهد و بابت آن ضمانت نامه نیز تحویل دهد. پس حتما به این نکته توجه داشته باشید.
 • اگر در هنگام خریداری لوازم خانگی کارت گارانتی را دریافت کرده باشید، در زمان خرابی کالا می توانید به راحتی از آن استفاده کنید البته اگر که تاریخ اعتبار آن هنوز منقضی نشده باشد؛ پس اگر ضمانت نامه ی محصول را دارید به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید و از خدمات پس از فروش بهره مند شوید.
 • حتما در ابتدای مراجعه به مرکز ارائه دهنده ی خدمات تعمیر لوازم خانگی از این موضوع اطمینان کسب نمایید که آن ها نمایندگی مجاز هستند و یا تعمیرگاه؟
 • در رابطه با مدت زمان فعالیت و قدمت کسب و کارشان نیز سوال نمایید، زیرا کسانی که به مدت طولانی در این زمینه فعال هستند دارای تجربه ی بیشتری در زمینه ی تعمیرات لوازم خانگی می باشند.
 • حتما از آن ها گواهینامه ی رسمی، مدرک یا جواز فعالیتشان را بخواهید تا مطمئن شوید که کالای خود را به دست مجموعه ای معتبر و مطمئن خواهید سپرد.
 • اگر می خواهید از خدمات سرویس در منزل بهره مند شوید، از این مورد اطمینان حاصل نمایید که تعمیرکاری که به منزل شما اعزام می شود، دارای بیمه از جانب تعمیرگاه مجاز بوده تا در صورتی که در حین انجام خدمات هر گونه مشکلی یا صدمه ای برای آنان به وجود بیایند از بیمه ی لازم برخوردار باشند.
 • پیشننهاد می کنیم که قبل از بهره مندی از سرویس، هزینه ی تقریبی را از کارشناسان جویا شوید و سپس برای تعمیر لوازم خانگی خود اقدام نمایید. همچنین شما می توانید از چند تعمیرگاه مختلف قیمت بگیرید.
 • یک توصیه ی جدی این است که اگر آن مرکز ارائه دهنده ی خدمات دارای سایت است، به سایت اینترنتی آنان مراجعه کرده و اطلاعات درج شده در آن را بخوانید، این کار به افزایش اعتماد و شناخت شما نسبت به آن مجموعه کمک زیادی خواهد کرد.
سه شنبه, 02 آبان 1396 ساعت 15:22

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی آشپزخانه

نوشته شده توسط

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی آشپزخانه

حتما شنیده اید که آشپزخانه، قلب یک خانه است. این جمله می تواند نشان دهنده ی این باشد که مسئله ی مهم تغذیه و آشپزی در این مکان تامین می شود که به صورت مستقیم مرتبط با سلامتی انسان است، به همین جهت به لوازم خانگی برقی و دستگاه های مختلف برای تهیه و تدارک انواع غذاها نیاز است که باید در نهایت دقت خریداری شوند؛ زیرا این دستگاه ها در مدل های زیاد و از برندهای متعدد تولید شده اند. خریداری لوازم آشپزخانه ی با کیفیت باعث می شود که شما یک بار هزینه کرده و تا مدت زمان زیادی بتوانید از آن محصول استفاده کنید و با استفاده ی صحیح و کاهش نیاز به سرویس های مرتبط با تعمیرات لوازم خانگی برقی، مدت طول عمر مفید هر وسیله افزایش می یابد.

البته که در آشپزخانه بسیاری از کارهای مرتبط با تهیه و تدارک غذاها را می توان به صورت دستی و با استفاده از ابزارهای مکانیکی نیز انجام داد اما به کارگیری دستگاه های برقی موجب خواهد شد که سرعت انجام کارها چند برابر شود و زندگی شهر نشینی و مدرن امروزی نیز چنین امکاناتی را می طلبد که به طریقی که شده بتوان در زمان صرفه جویی کرد و به کارهای مهم تری نیز پرداخت. برخی از لوازم خانگی برقی از جمله ضروری ترین دستگاه های لازم برای آشپزخانه به شمار می روند، همانند یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و ظفرشویی، مایکروفر، چرخ گوشت، پلوپز و .... که هر کدام همانند یک دستیار ماهر گوشه ای از کار را می گیرند و به اعضای خانواده در جهت انجام امور کمک می کنند.

از اهمیت یخچال فریزر هر چه بگوییم کم گفته ایم؛ زیرا این دستگاه به صورت دایمی در حال کار کردن است و معمولا خریداران سعی می کنند در هنگام خرید آن دقت بیشتری کنند چون عموما یک بار خریداری می شود و برای سال های متمادی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما هم قصد خریداری لوازم خانگی برقی آشپزخانه را دارید، شما را به مطالعه ی ادامه ی این مقاله از سری مقالات وب سایت تعمیرگاه ..... دعوت می نماییم.

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی آشپزخانه

مهم ترین نکات در هنگام خرید لوازم برقی آشپزخانه

اول از همه لازم است یک کاغذ بردارید و ضروری ترین وسایلی را که برای آشپزخانه لازم می دانید بر روی این کاغذ بنویسید. به یاد داشته باشید که هدف شلوغ کردن چیدمان این محیط نیست بلکه هدف اصلی خریداری دستگاه هایی است که کاربردی باشند و واقعا بتوانید از آن ها استفاده کنید.

برخی از وسایل ضروری که در هر خانه ای لازم می باشند، مشخص هستند اما در مورد سایر دستگاه ها بیشتر فکر کنید و اگر خیلی ضروری نیست از خریداری آن ها منصرف شوید. به این روش شما می توانید در بودجه ی مالی خود صرفه جویی کنید و آن را برای خریدن لوازم خانگی برقی خاصی که بیشتر مورد نیاز است، صرف نمایید و دستگاه با کیفیت تر و مدرن تری را بخرید. پس مدیریت بودجه بر اساس نیاز های ضروری اصلی ترین کاری است که در خصوص خرید لوازم خانگی برقی آشپزخانه باید انجام شود.

یکی از دیگر نکات مهم این است که دستگاهی را انتخاب نمایید که ضمن انجام دادن کار به صورت صحیح، سر و صدای کمتری تولید می کند. البته گاهی لازم است برای تشخیص این مورد به تجربه ی قبلی سایر دوستان و آشنایان خودتان در خصوص استفاده از یک دستگاه خاص اطمینان کنید و میزان رضایت دیگران را بسنجید.

در خصوص خریداری برخی لوازم خانگی برقی مثل چایی ساز، کیک پز، پلوپز، زود پز و .... به این نکته دقت داشته باشید که حتما مجهز به سیستم قطع کن اتوماتیک باشند.

ظرفیت دستگاه های مورد استفاده در آشپزخانه باید متناسب با میزان نیاز شما و تعداد اعضای خانواده باشد. در خرید وسایلی مثل یخچال فریزر، ماشین ظرفشویی و لباسشویی، غذاساز، سرخ کن، پلوپز و .... حتما به این موضوع توجه داشته باشید تا ظرفیت مناسبی را خریداری نمایید.

طراحی زیبای بدنه و ظاهر جدید و مدرن و چشم نواز لوازم خانگی، دلیل موجهی برای تضمین کیفیت آن ها نیست.

سعی کنید کالاهای خود را از برندهای متفاوت انتخاب کنید تا تجربه ای نیز در خصوص انواع برندها داشته باشید. خریداری کلیه ی لوازم خاگی از یک برند خاص (ایرانی یا خارجی ) پیشنهاد نمی شود؛ زیرا گذر زمان ثابت کرده است که یک یا چند محصول از یک برند توانسته اند رضایت مشتریان را تامین نماید و اگر برندی بسیار معروف باشد به این معنا نیست که همه ی لوازم خانگی تولیدی آن توانایی تامین سلایق و خواسته های شما را دارد.

در مورد اکثر لوازم خانگی برقی آشپزخانه به مواردی همچون قدرت و توان مصرفی، ظرفیت دستگاه، جنس و کیفیت قطعات داخلی به کار رفته در آن ها، کلید روشن و خاموش شدن اتوماتیک، گارانتی محصول و ... اهمیت بدهید.

یکشنبه, 23 مهر 1396 ساعت 12:36

چطور آبگرمکنی که خوب گرم نمی کند را تعمیر کنیم

نوشته شده توسط

چطور آبگرمکنی که خوب گرم نمی کند را تعمیر کنیم

کنترل ترموستات آبگرمکن

اگر دمای آبگرمکن شما هی سرد و گرم می شود ، احتمالا یک مشکلی برای کنترل ترموستات آن به وجود آمده . آبگرمکن شما دو تا ترموستات دارد ، یک ترموستات بالا و یک ترموستات پایین . نوسان بین دمای سرد و گرم بیانگر این است که فقط مدار بالایی آبگرمکن خوب کار می کند . این ترموستات به المنت گرمایی بالایی برق می فرستد ، و برق را به به المنت پایینی منتقل می کند زمانی که دمای آب بالای تانکر به مقدار ایده ال برسد . اگر ترموستات بالایی کار نکند که برق را به پایینی بفرستد ، آب را در قسمت های پایینی تانک گرم نمی کند .

برای تعمیر آبگرمکن ، باید ببینیدکه کدام ترموستات باعث ایجاد مشکل شده . برق آبگرمکن را بکشید ، شیر آب گرم را باز کنید و منتظر بمانید تا دما به اندازه کافی برسد . از بغل مخزن پوشش پایینی را باز کنید ، پوشش عایقبندی شده را کنار بزنید تا سیم هایی که به ترموستات پایینی وصل است را جدا کنید . از یک مولتیمتر برای تست کردن اتصالات ترموستات استفاده نمایید. این دستگاه مصرف سنج را روی 1 اهم تنظیم کنید تا پایانه های ترموستات را با آن اندازه گیری کنید . اگر اتصالی برقرار نبود یعنی ترموستات خراب است و باید تعویض بشود .

چطور آبگرمکنی که خوب گرم نمی کند را تعمیر کنیم

برای تعویض آن ، قلاب فنری مانند آن را بالا بکشید و یکی دیگررا درجای آن بگذارید ، مطمئن بشوید که درست آنرا در کنارمخزن قرار داده اید . اگر به نظر ترموستات درست جا خورده بود ، المنت پایینی را بررسی کنید که اتصالاتش برقرار باشد و این کار را با یک مولتی متر انجام بدهید . اگر هنوزآن همکار میکرد ، لازم است که ترموستات بالایی را تست کنید . برای اینکه ،آن تست را انجام بدهید ، آب باید به اندازه کافی برای ترموستات بالایی گرم باشد تا برق را به پایینی بفرستد ، به این معنا که آبگرم کن باید به اندازه کافی برق داشته باشد تا آب را گرم بکند. اگر این اتفاق افتاد به این معناست که آبگرمکن شما باید یک مدت طولانی برق داشته باشد تا بتواند آب را گرم کند.

همین که این اتفاق بیافتد آن را خاموش کنید و پوشش بالای آن را بردارید تا به ترموستات دسترسی یابید و همان کاری که با ترموستات پایینی کردید بکنید. از ترمینال ها ی L1 و T4 سیم ها را جدا کنید . اتصالات بین این دو ترمینال را کنترل کنید( تا اینکه آب به به دمای ایده آل برسد ). اگر اتصالی برقرار نبود ، به این معناست که باید ترموستات بالایی عوض بشود. برای آبگرمکن های گازی ، سوپاپگاز ، دما راکنترل می کند. مونتاژ سوپاپ یک شماره گیر دارد که از آن می توانید برای تنظیم دما استفاده نمایید . اگر دمای آب نوساناتی داشت ولی چراغ پیلوت روشن بود ، سوپاپ گاز به احتمال زیاد مشکل دارد . این تعمیرات را باید یک فرد فنی انجام بدهد.

المنت گرمایی پایینی آبگرمکن

اگر درجه آبگرم شما بین سرد و گرم مدام جا به جا می شود ، شاید لازم باشد که المنت زیرین آبگرمکن را تست کنید . در آبگرمکن های خانگی ، یک ترموستات بالایی و پایینی قرار دارد ،و ترموستات بالایی وقتی آب داخل مخزن بالایی به دمای مناسب رسید ، برق را به قسمت پایینی می فرستد .

اگر المنت زیری کار نکرد ، دمای آب می تواند نوساناتی داشته باشد . برای تست کردن المنت ، برق آبگرمکن را قطع کنید و در پوش قسمت پایینی را باز کنید .عایق ها را جدا کنید و سیم ها را از المنت گرمایی جدا کنید . از یک مولتیمتر با تنظیم آن روی R1 برای تست اتصال آن استفاده نمایید . باید جریانی بین 10 تا 20 اهم بین دو ترمینالش داشته باشد . اگر المنت گرمایی جریانش برقرار بود، اتصال ترموستات را بررسی نمایید . اگر اتصالاتی نداشت ، ترموستاتش باید تعویض بشود. برای اینکه المنت را تعویض کنید ، باید مخزن را خالی کنید. برای خالی کردن مخزن شیر ورودی آب را ببندید ، به شیر تخلیه یک شلنگ وصل نمایید ، فلکه ی دریچه ی تخلیه و آبگرم را باز کنید .صبر کنید تا آب به سطح پایین تر و زیر المنت برسد . با یک سوکت یا آچار المنت را بردارید ، و واشرها را به اندازه کافی خوب سفت ببندید تا المنت جدید خوب بسته بشود. سیمها را دو باره به ترمینال های المنت وصل کنید و شیر تخلیه را ببندید قبل از اینکه بخواهید مخزن را دوباره پر کنید . قبل از اینکه بخواهید آبگرمکن را به برق بزنید حتما نشتی ها را کنترل کنید.

در آخر اینکه شما عزیزان جهت تعمیرات لوازم خانگی خود می توانید با تعمیرگاه ما در تماس باشید

منبع: https://www.partselect.com/Repair/Water-Heater/Water-Temperature-Changes-Between-Hot-And-Cold/

صفحه1 از6