شنبه, 25 فروردين 1397 ساعت 11:31

تعمیر انواع بخارشوی در منزل

نوشته شده توسط

تعمیر انواع بخارشوی در منزل

امروزه اکثریت افراد از وسایل مدرنی همچون انواع بخارشوی برای تمیز کردن سطوح مختلف خانه و محل کار استفاده می نماییم که این وسایل در مقایسه با سایر تجهیزات و لوازم خانگی از سیستم داخلی ساده تری برخوردار هستند و این موضوع باعث می شود که در هنگام خرابی دستگاه، اکثر افراد به این فکر کنند که خودشان برای رفع مشکل و تعمیر آن اقدام نمایند ولی برای این کار لازم است که شما اطلاعات اولیه مورد نیاز در مورد چنین دستگاه هایی و مکانسیم کار آن ها را داشته باشید و از عملکرد درونی ظریف و حساس آن ها مطلع باشید.

این آگاهی به شما کمک می کند تا نقص ایجاد شده در بخارشوی را به سرعت شناسایی کرده و بتوانید قطعه ی آسیب دیده را به آسانی تعویض یا تعمیر کنید، البته این نکته را هم ذکر نماییم که در خصوص رفع مشکلات فنی ایجاد شده برای انواع لوازم خانگی اولین و مطمئن ترین گزینه این است که با تعمیرگاه تخصصی تعمیر انواع لوازم خانگی تماس بگیرید و از دستکاری خودسرانه ی آن وسیله اجتناب نمایید. در این مقاله از سری مقالات سایت تعمیرگاه لوازم خانگی ایران اپلیانس صرفا به شما اطلاعاتی مفید در مورد سیستم و نحوه ی کار دستگاه بخارشو داده خواهد شد و همچنین مراحل تعمیر بخارشوی به صورت محختصر ذکر شده است. همان طور که می دانید این دستگاه در محیط های مختلف کاربرد های زیادی دارد؛ برای مثال تمیز کردن و گردگیری کردن سطوح کف ساختمان ها و یا دیوار ها، برطرف کردن لکه ها و... این وسیله از قطعات مختلفی تشکیل شده و کاری مشابه جارو برقی را برای شما انجام می دهد.

تعمیر انواع بخارشوی در منزل

اقدامات سریع در هنگام خرابی بخارشوی برای شناسایی نقص ایجاد شده

1.اطمینان از اتصال صحیح برق: در اکثر موارد روشن نشدن دستگاه به دلایلی مانند خرابی سیم اتصال دستگاه به برق و یا خراب شدن دکمه های پاور سیستم می باشد. برای اطمینان از این موضوع لازم است که شما کیفیت برق منزلتان را چک کرده و همچنین از اتصال و سالم بودن سیم بخارشوی مطمئن شوید. در صورتی که مشکل از سیم دستگاه نباشد، به احتمال زیاد کلید های پاور دستگاه شما خراب شده است که به راحتی می توانید آن ها را تعویض کنید.

2.چک کردن سلامت تسمه ها: تسمه های موجود در این دستگاه وظایف بسیار مهمی را دارند.این تسمه ها باعث حرکت و چرخش قطعات متحرک دستگاه مانند برس ها و یا سیستم  اسپری بخار می شود. اگر تسمه های بخارشو به هر دلیلی خراب شوند، روی عملکرد سایر قطعات تاثییر خواهند گذاشت. برای تعویض تسمه ها ابتدا بهتر است کاتالوگ و راهنمای استفاده از دستگاه را مطالعه و بررسی کنید؛ زیرا نوع تسمه و سایز آن و حتی نحوه ی تعویض در داخل کاتالوگ نوشته شده است.

3.اطمینان از سالم بودن نازل ها و سایر اتصالات: در مواقعی ممکن است که مکش بخارشوی کم شده باشد. این موضوع به دلایل مختلفی ایجاد می شود؛ برای مثال خرابی نازل ها اتصالات دستگاه، پوسیدگی واشرها، پر شدن مخزن دستگاه و... این موارد باید به درستی بررسی شده و در صورتی که مشکل از آن ها بود، برای تعویض نازل ها و رفع مشکل اقدام کنید.

4.تمیز کردن بخارشو: به دلیل استفاده ی زیاد از این وسیله، قطعات داخلی و اتصالات دستگاه پس از مدتی دچار گرفتگی می شوند و این موضوع باعث کاهش عملکرد دستگاه خواهد شد. به همین دلیل بهتر است در بازه های زمانی مختلف با استفاده ی از ماده ی شوینده ی مناسب اتصالات و لوله های دستگاه را تمیز کنید و گرفتگی های ایجاد شده را برطرف سازید.

راهنمای انتخاب یک تعمیرگاه لوازم خانگی قابل اطمینان

تعمیر لوازم خانگی یکی از دغدغه های کاربران و استفاده کنندگان می باشد؛ زیرا این احتمال همیشه وجود دارد که به هر دلیلی نیاز داشته باشند تا با یک مرکز پشتیبانی و ارائه دهنده ی خدمات پس از فروش و یا تعمیرگاه مجاز همانند ما تماس بگیرند یا مراجعه ی حضوری داشته باشند. البته اگر مشکل خاصی برای دستگاه ها ایجاد شود، با توجه به نوع مشکل ممکن است که نیاز به انتقال دستگاه به مرکز خدمات وجود داشته باشد اما در اکثر موارد تعمیر لوازم خانگی در محل قایل انجام است. حال یک مسئله ی اساسی وجود دارد که مر بوط است به پیدا کردن و انتخاب تعمیرگاه معتبر و متخصصانی قابل اطمینان که بتوان با خیال راحت از کیفیت سرویس دهی آن مجموعه، تمامی مراحل مرتبط با تعمیرات را به آنان سپرد.

معمولا در هر شهر و منطقه ای مراکز مختلفی وجود دارند که می توانید از خدمات آن ها بهره مند شوید اما برای انتخاب یک تعمیرکار مناسب شما باید پارامتر ها و موارد مختلفی را در نظر بگیرید. انتخاب افرادی که دارای تجربه و تخصص کافی در این زمینه نیستند، می تواند باعث خرابی بیشتر لوازم خانگی شما و ایجاد هزینه های اضافی شود؛ بنابراین این موضوع اهمیت بسیاری دارد که در مواقع مورد نیاز و قبل از اقدام برای مراجعه به تعمیرگاه ها و مراکز ارائه دهنده ی خدمات حتما در مورد کیفیت و نحوه ی کار گزینه ی مورد نظر خود تحقیق و بررسی کنید. می خواهید تعمیرگاه معتبر لوازم خانگی را شناسایی کنید؟

پس مواردی را که در ادامه ی این مقاله ذکر شده است، با دقت بخوانید.

راهنمای انتخاب یک تعمیرگاه لوازم خانگی قابل اطمینان

در زمان خرابی لوازم خانگی، چه اقدامی کنید؟

زمانی که یکی از تهجیزات خانه ی شما خراب می شود دو راه وجود دارد یکی انجام تعمیرات و تعویض قطعات توسط خودتان و دیگری سپردن کار تعمیر به متخصصان فعال در یک تعمیرگاه لوازم خانگی. هر یک از این دو مورد دارای مزایا و معایبی هستند ولی اگر بخواهیم به صورت تخصصی تر به موضوع نگاه کنیم، بهتر است مراحل تعمیر لوازم خانگی توسط تعمیرکاران با تجربه انجام شود. حال سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید، این است که چگونه تعمیرگاه معتبر و مناسبی را پیدا کنید و یک تعمیرکار با تجربه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اولین و مهم ترین ویژگی ی یک سرویس کار با تجربه و حرفه ای این است که  در مورد سیستم و نحوه ی کارکرد انواع لوازم خانگی اطلاعات کافی داشته باشد و بتواند با بررسی دقیق و انجام تست های عیب یابی، نقض ایجاد شده در دستگاه را سریعا شناسایی و تشخیص بدهد. پس از تشخیص نقص ایجاد شده در دستگاه، نیاز است که تعمیرکار دلیل ایجاد شدن این مشکل را بررسی کرده و به شما راهنمایی ها و توضیحات لازم را بدهد. در بسیاری از موارد خرابی لوازم خانگی به دلیل آگاهی نداشتن کاربر و استفاده ی نادرست از دستگاه می باشد؛ بنابراین یک تعمیرگاه معتبر نظیر مجموعه ی ایران اپلیانس وظیفه دارد که به شما اطلاعات مورد نیاز در خصوص استفاده و نگهداری دستگاه را توضیح دهد تا به این ترتیب از بروز مجدد چنین مشکلاتی جلوگیری شود.

هزینه تعمیر لوازم خانگی در تعمیرگاه های مجاز چه مبلغی است؟

با توجه به نوع هر لوازم خانگی و مدل آن و التبه مشکل به وجود آمده برای آن، این هزینه متفاوت می باشد اما بهتر است قبل از انجام هر گونه تعمیر و تعویض قطعات از مجموعه ی سرویس دهنده بپرسید که انجام این کار چه قدر هزینه دارد و یا چه زمانی طول می کشد تا عملیات تعمیرات لوازم خانگی به طور کامل  انجام شود. در بعضی موارد مانند سوختن موتور لوازم خانگی، خرید یک دستگاه جدید می تواند برای شما هزینه ی کمتری داشته و از لحاظ اقتصادی مناسب تر باشد.

دقت داشته باشید، قطعاتی که قرار است توسط تعمیرکار تعویض شوند و همچنین خدماتی که توسط تعمیرگاه های لوازم خانگی ارائه می شوند همگی باید دارای گارانتی باشند و این مورد موضوع مهمی است که قبل از شروع انجام تعمیرات، باید از تعمیرکار سوال نمایید، زیرا ممکن است قطعه ی تعویض شده پس از مدتی مجدد خراب شود و یا کارکرد درستی نداشته باشد.

سه شنبه, 21 آذر 1396 ساعت 14:23

راهنمایی برای خرید هود آشپزخانه

نوشته شده توسط

راهنمایی برای خرید هود آشپزخانه

خرید وسایل آشپزخانه برای بسیاری از افراد، کاری است که نیازمند وقت کافی، صبر کافی و دقت فراوان می باشد؛ زیرا تنوع بالای محصولات آشپزخانه و برند های مختلف موجود در بازار باعث شده است که تصمیم گیری سخت تر شود. البته بستگی دارد که وسیله ای که قصد خریداری آن را دارید دقیقا چه چیزی باشد؛ زیرا تجربه ثابت کرده که خریداری خرده ریز ها آسان تر است و معمولا افراد برای خریداری لوازم آشپز خانه برقی وسواس بیشتری به خرج می دهند. هود آشپزخانه یکی از تجهیزات مهمی است که استفاده از آن در این محیط ضروری می باشد و امروزه در بساری از خانه ها به چشم می خورد. این وسیله علاوه بر کاربردی که دارد در زمینه ی زیبا سازی و افزایش جذابیت دکوراسیون داخلی نیز موثر واقع شده است. در این مقاله قصد داریم نکات مهمی را بیان نماییم که شما عزیزان می توانید در هنگام انتخاب و خرید هود آشپزخانه به عنوان راهنما از این نکات استفاده کنید.

راهنمایی برای خرید هود آشپزخانه

انواع هود آشپزخانه را می شناسید؟

در حالت کلی این وسیله به دو دسته تقسیم بندی می شود:

دسته ی اول به گونه ای طراحی شده اند که هوای محیط را که دارای ذرات مواد مختلف می باشد، تصفیه می کنند مانند هود هایی که در زیر کابینت آشپزخانه قرار می گیرند و یا هود هایی که حالت شومینه ای دارند، دسته ی دوم برای انتقال هوای محیط به خارج از آن به کار برده می شوند، به این صورت که بوهای نامطبوع حاصل شده از طبخ مواد غذایی را به وسیله ی یک کانال یا لوله به محیط دیگری انتقال می دهد.

نکات مهم برای خرید، نگهداری و تعمیر هود

قبل از خرید هود باید به این نکته توجه داشته باشید که چه مقدار مساحت برای نصب این وسیله در اختیار دارید و آیا هودی که قرار است خریداری شود، برای اجاق گاز آشپزخانه ی شما مناسب است یا خیر؟ در مرحله بعد دقت کنید که این وسیله در حین داشتن قدرت مکش و سرعت انتقال بالا، صدای بسیار کمی ایجاد کند. پیشنهاد می شود جنس این دستگاه از نوعی انتخاب شود که در برابر گرما و حرارت مقاومت کافی داشته باشد و به راحتی بتوانید آن را تمیز کنید و نگران لکه های آب یا چربی که بر روی آن باقی می ماند، نباشید. علاوه بر این فیلتر های استفاده شده در هود آشپزخانه بهتر است از نوع آلومینیومی باشند؛ زیرا این نوع فیلتر قابلیت شستشو و استفاده ی مجدد دارند و در مقایسه با فیلتر های دیگر به صرفه تر بوده و در مدت زمان های کوتاه و به صورت مداوم نیازی به تعویض آن نخواهد بود. توجه به این نکته ی مهم باعث صرفه ی جویی در هزینه های جانبی شما خواهد شد.

هودی که خریداری می شود بهتر است دارای سنسور روشن شدن اتوماتیک و کنترل از راه دور باشد تا در مواقع که احتیاج است بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. پس از انتخاب و خرید هود آشپزخانه نوبت به نصب آن در محیط می رسد، در این مرحله توجه داشته باشید که درست و استاندارد نصب نمودن این دستگاه تاثیر زیادی بر روی راندمان آن دارد. برای این که از عملکرد و درست کار کردن هود مطلع شوید، نیاز است که هر چند وقت یک بار فیلتر آن را باز کرده و میزان جذب آلاینده ها را بررسی کنید. همچنین برای افزایش راندمان این وسیله پیشنهاد می شود پس از مدتی، سطوح خارجی و داخلی هود را به استفاده از مواد پاک کننده ی مناسب و مخصوص تمیز کنید این کار علاوه بر تاثیری که در افزایش کارایی وسیله دارد باعث طور عمر هود آشپزخانه خواهد شد.

برای افزایش طول عمر قطعات داخلی این دستگاه نیز پیشنهاد می شود زمانی که شعله گاز روشن است، آن را روشن نمایید تا گرمایی که از طریق اجاق گاز تولید می گردد، به قطعات داخلی آسیبی وارد نکند. اگر زمانی نیاز به تمیز کردن هود داشتید؛ بهتر است این کار را در موقعی انجام بدهید که هود خاموش و خنک شده باشد.

در آخر اینکه شما عزیزان جهت تعمیرات لوازم خانگی خود می توانید با تعمیرگاه ما در تماس باشید

سه شنبه, 23 آبان 1396 ساعت 14:22

انتخاب تعمیرگاه مناسب برای تعمیر لوازم خانگی

نوشته شده توسط

انتخاب تعمیرگاه مناسب برای تعمیر لوازم خانگی

حتی اگر شما به عنوان یک کاربر و استفاده کننده از لوازم خانگی نهایت دقت خود را به کار بگیرید و مطابق با اصول از وسایل استفاده کنید، به وجود آمدن مشکلات و خرابی هایی که نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه یا قطعات خاصی داشته باشند، امری بدیهی است . بهترین کار در زمان مواجهه با نقص فنی و بروز مشکل در لوازم خانگی این است که از خدمات پس از فروش و سرویس هایی که تعمیرگاه های مجاز ارائه می دهند، استفاده نمایید و از دستکاری خودسرانه ی دستگاه ها پرهیز کنید؛ اما آن چه معمولا به عنوان یکی از دغدغه های کاربران مطرح می باشد این است که به کدام تعمیرگاه مراجعه نمایند و چگونه تشخیص دهند که آن مرکز ارائه دهنده ی خدمات از کیفیت و اعتبار لازم برخوردار است؟

در این مقاله از سری مقالات سایت تعمیرگاه مجاز تعمیرات لوازم خانگی ...... به برخی از سوالات متداول در این خصوص پاسخ داده شده و هم چنین نکاتی بیان شده است که می تواند راهنمای شما عزیزان باشد، به ویژه کسانی که به تازگی مستقل شده اند و آشنایی چندانی با مشکلاتی که ممکن است برای انواع لوازم خانگی آن ها نظیر یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جارو برقی و .. به وجود بیایند، ندارند. شاید برای برخی از افراد این سوال پیش بیاید که مراجعه به یک تعمیرگاه تعمیرات لوازم خانگی موضوعی ساده است و چرا باید نسبت به انتخاب آن دقت کافی داشته باشیم؟

جالب است بدانید که اکثر افراد نسبت به این نکته آگاه هستند که هدف اصلی بهینه سازی هزینه های مالی و زمانی است؛ یعنی انتخاب یک تعمیرگاه مناسب که خدماتی با کیفیت ارائه می دهد باعث خواهد شد که در مدت زمان معقول و با صرف هزینه ای مناسب بتوان مشکل به وجود آمده برای لوازم خانگی را رفع نمود و از به وجود آمدن هزینه های گزاف جلوگیری نمود.

انتخاب تعمیرگاه مناسب برای تعمیر لوازم خانگی

مهم ترین نکات برای انتخاب تعمیرگاه مجاز تعمیر لوازم خانگی چیست؟

  • اول از همه این نکته را به عنوان ایده آل خود در نظر بگیرید که استفاده از خدمات تعمیرات باید از هر لحاظ به نفع مشتری باشد، یعنی بدون پرداخت هزینه های اضافی در کوتاه ترین زمان ممکن خرابی یا نقص دستگاه بر طرف گردد.
  • اگر به هر دلیلی نیاز به تعویض قطعه ای از دستگاه داشته باشید، یک مرکز خدمات موظف است که لوازم جانبی و قطعات ارجینال و اصل را به مشتری ارائه دهد و بابت آن ضمانت نامه نیز تحویل دهد. پس حتما به این نکته توجه داشته باشید.
  • اگر در هنگام خریداری لوازم خانگی کارت گارانتی را دریافت کرده باشید، در زمان خرابی کالا می توانید به راحتی از آن استفاده کنید البته اگر که تاریخ اعتبار آن هنوز منقضی نشده باشد؛ پس اگر ضمانت نامه ی محصول را دارید به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید و از خدمات پس از فروش بهره مند شوید.
  • حتما در ابتدای مراجعه به مرکز ارائه دهنده ی خدمات تعمیر لوازم خانگی از این موضوع اطمینان کسب نمایید که آن ها نمایندگی مجاز هستند و یا تعمیرگاه؟
  • در رابطه با مدت زمان فعالیت و قدمت کسب و کارشان نیز سوال نمایید، زیرا کسانی که به مدت طولانی در این زمینه فعال هستند دارای تجربه ی بیشتری در زمینه ی تعمیرات لوازم خانگی می باشند.
  • حتما از آن ها گواهینامه ی رسمی، مدرک یا جواز فعالیتشان را بخواهید تا مطمئن شوید که کالای خود را به دست مجموعه ای معتبر و مطمئن خواهید سپرد.
  • اگر می خواهید از خدمات سرویس در منزل بهره مند شوید، از این مورد اطمینان حاصل نمایید که تعمیرکاری که به منزل شما اعزام می شود، دارای بیمه از جانب تعمیرگاه مجاز بوده تا در صورتی که در حین انجام خدمات هر گونه مشکلی یا صدمه ای برای آنان به وجود بیایند از بیمه ی لازم برخوردار باشند.
  • پیشننهاد می کنیم که قبل از بهره مندی از سرویس، هزینه ی تقریبی را از کارشناسان جویا شوید و سپس برای تعمیر لوازم خانگی خود اقدام نمایید. همچنین شما می توانید از چند تعمیرگاه مختلف قیمت بگیرید.
  • یک توصیه ی جدی این است که اگر آن مرکز ارائه دهنده ی خدمات دارای سایت است، به سایت اینترنتی آنان مراجعه کرده و اطلاعات درج شده در آن را بخوانید، این کار به افزایش اعتماد و شناخت شما نسبت به آن مجموعه کمک زیادی خواهد کرد.
سه شنبه, 02 آبان 1396 ساعت 15:22

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی آشپزخانه

نوشته شده توسط

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی آشپزخانه

حتما شنیده اید که آشپزخانه، قلب یک خانه است. این جمله می تواند نشان دهنده ی این باشد که مسئله ی مهم تغذیه و آشپزی در این مکان تامین می شود که به صورت مستقیم مرتبط با سلامتی انسان است، به همین جهت به لوازم خانگی برقی و دستگاه های مختلف برای تهیه و تدارک انواع غذاها نیاز است که باید در نهایت دقت خریداری شوند؛ زیرا این دستگاه ها در مدل های زیاد و از برندهای متعدد تولید شده اند. خریداری لوازم آشپزخانه ی با کیفیت باعث می شود که شما یک بار هزینه کرده و تا مدت زمان زیادی بتوانید از آن محصول استفاده کنید و با استفاده ی صحیح و کاهش نیاز به سرویس های مرتبط با تعمیرات لوازم خانگی برقی، مدت طول عمر مفید هر وسیله افزایش می یابد.

البته که در آشپزخانه بسیاری از کارهای مرتبط با تهیه و تدارک غذاها را می توان به صورت دستی و با استفاده از ابزارهای مکانیکی نیز انجام داد اما به کارگیری دستگاه های برقی موجب خواهد شد که سرعت انجام کارها چند برابر شود و زندگی شهر نشینی و مدرن امروزی نیز چنین امکاناتی را می طلبد که به طریقی که شده بتوان در زمان صرفه جویی کرد و به کارهای مهم تری نیز پرداخت. برخی از لوازم خانگی برقی از جمله ضروری ترین دستگاه های لازم برای آشپزخانه به شمار می روند، همانند یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و ظفرشویی، مایکروفر، چرخ گوشت، پلوپز و .... که هر کدام همانند یک دستیار ماهر گوشه ای از کار را می گیرند و به اعضای خانواده در جهت انجام امور کمک می کنند.

از اهمیت یخچال فریزر هر چه بگوییم کم گفته ایم؛ زیرا این دستگاه به صورت دایمی در حال کار کردن است و معمولا خریداران سعی می کنند در هنگام خرید آن دقت بیشتری کنند چون عموما یک بار خریداری می شود و برای سال های متمادی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما هم قصد خریداری لوازم خانگی برقی آشپزخانه را دارید، شما را به مطالعه ی ادامه ی این مقاله از سری مقالات وب سایت تعمیرگاه ..... دعوت می نماییم.

راهنمای خرید لوازم خانگی برقی آشپزخانه

مهم ترین نکات در هنگام خرید لوازم برقی آشپزخانه

اول از همه لازم است یک کاغذ بردارید و ضروری ترین وسایلی را که برای آشپزخانه لازم می دانید بر روی این کاغذ بنویسید. به یاد داشته باشید که هدف شلوغ کردن چیدمان این محیط نیست بلکه هدف اصلی خریداری دستگاه هایی است که کاربردی باشند و واقعا بتوانید از آن ها استفاده کنید.

برخی از وسایل ضروری که در هر خانه ای لازم می باشند، مشخص هستند اما در مورد سایر دستگاه ها بیشتر فکر کنید و اگر خیلی ضروری نیست از خریداری آن ها منصرف شوید. به این روش شما می توانید در بودجه ی مالی خود صرفه جویی کنید و آن را برای خریدن لوازم خانگی برقی خاصی که بیشتر مورد نیاز است، صرف نمایید و دستگاه با کیفیت تر و مدرن تری را بخرید. پس مدیریت بودجه بر اساس نیاز های ضروری اصلی ترین کاری است که در خصوص خرید لوازم خانگی برقی آشپزخانه باید انجام شود.

یکی از دیگر نکات مهم این است که دستگاهی را انتخاب نمایید که ضمن انجام دادن کار به صورت صحیح، سر و صدای کمتری تولید می کند. البته گاهی لازم است برای تشخیص این مورد به تجربه ی قبلی سایر دوستان و آشنایان خودتان در خصوص استفاده از یک دستگاه خاص اطمینان کنید و میزان رضایت دیگران را بسنجید.

در خصوص خریداری برخی لوازم خانگی برقی مثل چایی ساز، کیک پز، پلوپز، زود پز و .... به این نکته دقت داشته باشید که حتما مجهز به سیستم قطع کن اتوماتیک باشند.

ظرفیت دستگاه های مورد استفاده در آشپزخانه باید متناسب با میزان نیاز شما و تعداد اعضای خانواده باشد. در خرید وسایلی مثل یخچال فریزر، ماشین ظرفشویی و لباسشویی، غذاساز، سرخ کن، پلوپز و .... حتما به این موضوع توجه داشته باشید تا ظرفیت مناسبی را خریداری نمایید.

طراحی زیبای بدنه و ظاهر جدید و مدرن و چشم نواز لوازم خانگی، دلیل موجهی برای تضمین کیفیت آن ها نیست.

سعی کنید کالاهای خود را از برندهای متفاوت انتخاب کنید تا تجربه ای نیز در خصوص انواع برندها داشته باشید. خریداری کلیه ی لوازم خاگی از یک برند خاص (ایرانی یا خارجی ) پیشنهاد نمی شود؛ زیرا گذر زمان ثابت کرده است که یک یا چند محصول از یک برند توانسته اند رضایت مشتریان را تامین نماید و اگر برندی بسیار معروف باشد به این معنا نیست که همه ی لوازم خانگی تولیدی آن توانایی تامین سلایق و خواسته های شما را دارد.

در مورد اکثر لوازم خانگی برقی آشپزخانه به مواردی همچون قدرت و توان مصرفی، ظرفیت دستگاه، جنس و کیفیت قطعات داخلی به کار رفته در آن ها، کلید روشن و خاموش شدن اتوماتیک، گارانتی محصول و ... اهمیت بدهید.

یکشنبه, 23 مهر 1396 ساعت 12:36

چطور آبگرمکنی که خوب گرم نمی کند را تعمیر کنیم

نوشته شده توسط

چطور آبگرمکنی که خوب گرم نمی کند را تعمیر کنیم

کنترل ترموستات آبگرمکن

اگر دمای آبگرمکن شما هی سرد و گرم می شود ، احتمالا یک مشکلی برای کنترل ترموستات آن به وجود آمده . آبگرمکن شما دو تا ترموستات دارد ، یک ترموستات بالا و یک ترموستات پایین . نوسان بین دمای سرد و گرم بیانگر این است که فقط مدار بالایی آبگرمکن خوب کار می کند . این ترموستات به المنت گرمایی بالایی برق می فرستد ، و برق را به به المنت پایینی منتقل می کند زمانی که دمای آب بالای تانکر به مقدار ایده ال برسد . اگر ترموستات بالایی کار نکند که برق را به پایینی بفرستد ، آب را در قسمت های پایینی تانک گرم نمی کند .

برای تعمیر آبگرمکن ، باید ببینیدکه کدام ترموستات باعث ایجاد مشکل شده . برق آبگرمکن را بکشید ، شیر آب گرم را باز کنید و منتظر بمانید تا دما به اندازه کافی برسد . از بغل مخزن پوشش پایینی را باز کنید ، پوشش عایقبندی شده را کنار بزنید تا سیم هایی که به ترموستات پایینی وصل است را جدا کنید . از یک مولتیمتر برای تست کردن اتصالات ترموستات استفاده نمایید. این دستگاه مصرف سنج را روی 1 اهم تنظیم کنید تا پایانه های ترموستات را با آن اندازه گیری کنید . اگر اتصالی برقرار نبود یعنی ترموستات خراب است و باید تعویض بشود .

چطور آبگرمکنی که خوب گرم نمی کند را تعمیر کنیم

برای تعویض آن ، قلاب فنری مانند آن را بالا بکشید و یکی دیگررا درجای آن بگذارید ، مطمئن بشوید که درست آنرا در کنارمخزن قرار داده اید . اگر به نظر ترموستات درست جا خورده بود ، المنت پایینی را بررسی کنید که اتصالاتش برقرار باشد و این کار را با یک مولتی متر انجام بدهید . اگر هنوزآن همکار میکرد ، لازم است که ترموستات بالایی را تست کنید . برای اینکه ،آن تست را انجام بدهید ، آب باید به اندازه کافی برای ترموستات بالایی گرم باشد تا برق را به پایینی بفرستد ، به این معنا که آبگرم کن باید به اندازه کافی برق داشته باشد تا آب را گرم بکند. اگر این اتفاق افتاد به این معناست که آبگرمکن شما باید یک مدت طولانی برق داشته باشد تا بتواند آب را گرم کند.

همین که این اتفاق بیافتد آن را خاموش کنید و پوشش بالای آن را بردارید تا به ترموستات دسترسی یابید و همان کاری که با ترموستات پایینی کردید بکنید. از ترمینال ها ی L1 و T4 سیم ها را جدا کنید . اتصالات بین این دو ترمینال را کنترل کنید( تا اینکه آب به به دمای ایده آل برسد ). اگر اتصالی برقرار نبود ، به این معناست که باید ترموستات بالایی عوض بشود. برای آبگرمکن های گازی ، سوپاپگاز ، دما راکنترل می کند. مونتاژ سوپاپ یک شماره گیر دارد که از آن می توانید برای تنظیم دما استفاده نمایید . اگر دمای آب نوساناتی داشت ولی چراغ پیلوت روشن بود ، سوپاپ گاز به احتمال زیاد مشکل دارد . این تعمیرات را باید یک فرد فنی انجام بدهد.

المنت گرمایی پایینی آبگرمکن

اگر درجه آبگرم شما بین سرد و گرم مدام جا به جا می شود ، شاید لازم باشد که المنت زیرین آبگرمکن را تست کنید . در آبگرمکن های خانگی ، یک ترموستات بالایی و پایینی قرار دارد ،و ترموستات بالایی وقتی آب داخل مخزن بالایی به دمای مناسب رسید ، برق را به قسمت پایینی می فرستد .

اگر المنت زیری کار نکرد ، دمای آب می تواند نوساناتی داشته باشد . برای تست کردن المنت ، برق آبگرمکن را قطع کنید و در پوش قسمت پایینی را باز کنید .عایق ها را جدا کنید و سیم ها را از المنت گرمایی جدا کنید . از یک مولتیمتر با تنظیم آن روی R1 برای تست اتصال آن استفاده نمایید . باید جریانی بین 10 تا 20 اهم بین دو ترمینالش داشته باشد . اگر المنت گرمایی جریانش برقرار بود، اتصال ترموستات را بررسی نمایید . اگر اتصالاتی نداشت ، ترموستاتش باید تعویض بشود. برای اینکه المنت را تعویض کنید ، باید مخزن را خالی کنید. برای خالی کردن مخزن شیر ورودی آب را ببندید ، به شیر تخلیه یک شلنگ وصل نمایید ، فلکه ی دریچه ی تخلیه و آبگرم را باز کنید .صبر کنید تا آب به سطح پایین تر و زیر المنت برسد . با یک سوکت یا آچار المنت را بردارید ، و واشرها را به اندازه کافی خوب سفت ببندید تا المنت جدید خوب بسته بشود. سیمها را دو باره به ترمینال های المنت وصل کنید و شیر تخلیه را ببندید قبل از اینکه بخواهید مخزن را دوباره پر کنید . قبل از اینکه بخواهید آبگرمکن را به برق بزنید حتما نشتی ها را کنترل کنید.

در آخر اینکه شما عزیزان جهت تعمیرات لوازم خانگی خود می توانید با تعمیرگاه ما در تماس باشید

منبع: https://www.partselect.com/Repair/Water-Heater/Water-Temperature-Changes-Between-Hot-And-Cold/

چطور فر و اجاق گازی که روشن نمی شود و کار نمیکند را تعمیر کنیم

فیوز

اگر فر شما فیوز داخلی دارد ، سیم پیچی یا مشکل قطعات میتواند باعث بشود که فیوز ازکار بیافتد . یک فیوز خراب و سوخته بیانگر این است که آن قطعه از کار افتاده و باید مشکل برطرف بشود . بیشتر فرهایی که از فیوز استفاده میکنند مدارهایی دارد که تحت تاثیر یک فیوز خاص است . اگر فیوز فر بسوزد ، شما باید المنت فر و سیمکشی های مربوط به آن را بررسی کنید ، تا علت خرابی را قبل از تعویض فیوز متوجه بشوید .درجه فیوز را تغییر ندهید . برق فر را قبل اینکه بخواهید تعمیر را انجام بدهید ، قطع کنید.

المنت (کباب پز) سوخته

المنت کباب پز یک المنت گرمایی است که در بالای فر قرار دارد و گرمای خیلی زیادی تولید میکند تا بنتواند کباب پز کند . اگر المنت کباب پز کار نکند ، اول باید یک نگاهی به آن بیاندازید تا ببینید که المنت از هم جدا شده یا خیر . اگر به نظر المنت طبیعی آمد، بعدش باید اتصالات را با یک مولتی متر بررسی کنید . برق دستگاه را از آن جدا کنید قبل از اینکه بخواهید این تست را انجام بدهید.پنل پشتی را باز کنید و یک سری ترمینال برای المنت کباب پز قرار بدهید تا ببینید آن ترمینال بیش از حد گرم میشود و یا آسیب می بیند .

اگر جریان و اتصالی برقرارنبود ، بعدش المنت را باید تعویض کنید . اگر المنت به نظر سالم آمد ، لازم استکه مدار کباب پز را بررسی کنید تا ببینید مشکل از کجاست .که این به ولتاژ مستثقم نیاز دارد و باید توسط تعمیرکارانحرفه ای انجام بشود . اجزایی که باید کنترل بشود شامل فیوز، ترموستات ، کنترل الکترونیک است.

چطور فر و اجاق گازی که روشن نمی شود و کار نمیکند را تعمیر کنیم

المنت پخت و پز

المنت پخت و پز یک المنت گرمایی است و در زیر فر قرار دارد . بیشتر فرهای الکتریک در چرخه ی پخت و پز، از هر دو المنت پخت و پز و کباب پز استفاده می کنند ، که المنت پخت و پز 90%گرما را تولید میکند . اگر المنت پخت و پز کار نکند ، فر گرم نمی شود . برای اینکه کمک کنیم که تشخیص بدهید المنت پخت و پز معیوب است اول باید یک نگاهی به آن بیاندازید . اگر المنت سوخته شده باشد یا کنده شده باشد ، باید تعویض بشود . اگر المنت به ظاهر نرمال به نظر رسید ، بعدش فر را روی پخت و پز بگذارید برای چند دقیقه و آن را خاموش کنید .

ببینید که المنت گرم شده یا نه ، اگر هنوز سرد است پس از کار افتاده . برق دستگاه را بکشید و پنل پشتی را بازکنید . ابتدا سیم ها را بررسی کنید که شل نشده باشد . اگر در ظاهر المنت صحیح و سالم به نظر رسید ، جریان آنرا توسط یک مولتی متر کنترل کنید . اگر المنت سوخته شده باشد و جریان برقرار نباشد ، باید تعویض گردد. اگر المنت سالم بود ، بعدش باید مدار پخت و پز را کنترل کنید تا ببینید علتش چیست. این شامل تست ولتاژ مستقیم است که باید توسط افراد متبحر انجام بشود . قطعاتی که باید کنترل بشود شامل فیوز،اجاق گاز ، ترموستات فر و کنترل الکتریکی است.

المنت روی صفحه گاز

روی صفحه ی اجاق گاز یکی از انواع المنت ها ی مارپیچی ، نواری به کار میرود. که تمام آنها شامل سیمهای گرم کننده هستند که ازجریان الکتریکی برای تولید گرما استفاده میکنند . المنت ها ی مارپیچی با باز کردن آن ها و تست با مولتی متر قابل عیب یابی است.

شما باید ترمینالهایی را روی آن بگذارید و اگر با گرما آسیب دید،ترمینال را تعویض نمایید . لازم است که برق دستگاه را برای تعویض ترمینال ها قطع کنید .برای دسترسی به المنت های جامد روی گاز باید صفحه اصلی گاز رابردارید .و حتما برق گاز را قطع کنید .و بعد جریان آن را با یک مولتی متر کنترل کنید .

سنسور دما

در اجاق گازهای الکتریکی جدید ، سنسور دمای فر یک قسمتی است که دمای فر را تنظیم میکند . اگربه خوبی کارنکند ،میتواند دلیل این باشد که چرا فرکار نمیکند . این قطعه داخل فر نزدیک به دیواره ی پشتی و بالا قرار دارد . بیشتر فرهای جدید کد خطایی را نشان میدهند اگر سنسور فر خراب باشد . اگر فکر می کنید مشکل از سنسور است میتوانید مقاومت آن را با مولتی متر بررسی کنید تا ببینید در دمای اتاق چقدر است . قبل از اینکه بخواهید تست انجام بدهید حتما برق دستگاه را قطع کنید.

سوئیچ بی نهایت (نا محدود)

سوئیچ نامحدود روی کنترل پنل برق المنت هایی که روی سطح کارگزاری شده اند را کنترل میکند .اگر گرمایی روی المنت و ترمینال ها نبود بعدش باید این سوئیچ را نترل کنید . برق را بکشید و پنل پشتی را باز کنید . سوئیچ را بیابید و ببینید کدام سیمها داغ کرده.اتصالاتی که به سوئیچ با مولتی متر وصل شده را کنترل کنید . اگر معیوب بود ، سوئیچ را تعویض کنید . از آنجاییکه این تست ولتاژ مستقیم می خواهد باید توسط تعمیرکاران ماهر انجام گردد.

برد کنترلی الکترونیک

بیشتر فرهای جدید برای کنترل عملکردهای فر از برد الکتریکی استفاده میکنند . این برد کنترلی برای ایجاد امنیت گاز ورودی به فر و المنت کباب پز و پخت و پزدر گازهای برقی به کار می رود . اگر به مدار جرقه زدن برقی نرسد ،یا به مدار المنت ها، بعدش باید برد کنترلی را بررسی کنید تا برق خروجی به رله برسد . اینها تست ولتاژی است که باید توسط تعمیرکاران مجاز انجام بشود و نهایتا اگر ولتاژ خروجی نبود قطعه تعویض گردد.

دریچه اطمینان

دریچه اطمینان که دریچه ورودی گاز هم نامیده می شود ، قطعه ای است که گاز وقتی جرقه زدن به یک دمایی میرسد تا گاز را مشتعل کند ،آنرا آزاد نمیکند . اگر فند کروی گاز کارنکرد باید ببینید به مدار ولتاژ می رسد یاخیر .که اینکار هم تخصصی است و تعمیرکاران مجاز باید انجام دهند.

شما عزیزان جهت تعمیرات لوازم خانگی خود می توانید با تعمیرگاه ما در تماس باشید

منبع: https://www.partselect.com/Repair/Range-Stove-Oven/Will-Not-Start/

دوشنبه, 13 شهریور 1396 ساعت 13:39

چطور ماکروویو ی که هواکش آن کار نمی کند را تعمیر کنیم؟

نوشته شده توسط

چطور ماکروویو ی که هواکش آن کار نمی کند را تعمیر کنیم؟

اگر هواکش ماکروویو شما دیگر کار نکرد ، می تواند مشکل از فیلتر تهویه آن باشد. این نوع فیلتر در قسمت بالایی ماکروویو کار گذاشته میشود ، تا بو و آلاینده های حاصل از گرم شدن مواد غذایی را به خود جذب کند . این آلاینده در طی زمان رسوب میکند روی فیلتر و باعث انسداد فیلتر میشود . تعویض فیلتر تهویه ماکروویو به طور منظم فراموشتان نشود. برای دسترسی به فیلتر که عموما در پشت مکنده هوا و روزنه ی جوجه گردان قرار دارد ، با باز کردن پیچ و مهره ها فیلتر را بردارید . فیلتر جدید را جایگزین نمایید و از یک گیره برای محکم کردن آن استفاده کنید اگر دارید.

چطور ماکروویو ی که هواکش آن کار نمی کند را تعمیر کنیم؟

فیلتر روغن ماکروویو

اگر هواکش ماکروویو کار نکرد ، میتواند به این دلیل باشد که فیلتر روغن آن مسدود شده . فیلترروغن ، روغن و چربی غذا را که درهنگام گرم شدن از آن خارج می شود می گیرد تا سیستم تهویه تمیز بماند . خیلی عادی است که فیلتر روغن طی زمان مسدود بشود و نیازبه تعویض داشته باشد.فیلتر روغن عموما در زیر تکاور ماکرویو قرار دارد و با گیره های فنری در جایش ثابت شده . شما می توانید با مایع ظرفشویی و آب فیلتر روغن را بشویید، و اگر تمیز نشد تعویضش نمایید.

مونتاژ دستگاه میزان کردن جریان هوا (مونتاژ دمپر) مایکروویو

اگر هواکش ماکروویو شما دیگر کار نمی کند، ممکن است مشکل از مونتاژ دمپر باشد .دمپر جزئی است که باعث می شود هوای خارجی نتواند از طریق سیستم هواکش وارد بشود . دمپر یک قطعه آهنی یا پلاستیکی آویزان است که وقتی هواکش خاموش است مجرای آن را می بندد و وقتی روشن است آنرا باز میکند . فلپ معمولا با فنر یا با لولا برای باز و بسته شدن طراحی شده .برای اینکه به مونتاژ دمپر دسترسی یابید باید ماکروویو را از دیوار یا کابینتی که در آن است باز کنید . وهر شی ای که مانع باز و بسته شدن دمپر می شود و هر نوع ایرادی را کنترل کنید.اگر هر مشکلی داشت دمپر را عوض کنید و مجددا درست آن را نصب کنید تا دوباره نخواهد دمپر در آینده مسدود بشود.

موتور فن ماکروویو

هواکش ماکروویو می تواند کار نکند به خاطر مشکلی که ناشی از موتور فن است. این قطعه کمک می کند که هوا برای خارج شدن به جریان انداخته بشود. برای اینکه موتور فن را بررسی کنید ابتدا ماکروویو را از برق بکشید و ماکروویو را از کابینتی که داخل آن بیرون بیاورید . موتور فن اغلب پشت ماکروویو قرار دارد . رویه ی موتور فن را بردارید و سعی کنید به صورت دستی موتور را بچرخانید . اگر نچرخید ، باید تعویضش کنید اگر چرخید ، با یک مولتی متر تستش کنید .اگر هیچ اتصالاتی در فن برقرار نبود آن را تعویض نمایید.اگر جریان برقرار بود ، باید تست ولتاژ توسط تکنسین تعمیرگاه مجاز انجام بشود تا ببینی مکه برق میگیرد یا خیر .

در آخر اینکه شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات تخصصی انواع برند ماکروویو از جمله تعمیرات مایکروویو ال جی ، تعمیرات مایکروویو سامسونگ ، تعمیرات مایکروویو پاناسونیک و... با تعمیرگاه ما تماس حاصل فرمایید.

منبع: http://www.partselect.com/Repair/Microwave/Exhaust-Fan-Not-Working/

صفحه1 از6

توجه : ما فروشگاه نیستیم و خدمات ما فقط در زمینه تعمیرات و تعویض قطعات می باشد(فروش قطعات نداریم).همچنین ما پاسخگوی شهرستانها نیستیم و خدمات ما فقط مربوط به استان تهران و کرج می باشد.نکته دوم اینکه تعمیرات جارو برقی و لوازم کوچک-آبمیوه گیری،اتو و غیره و فروش لوازم یدکی موارد ذکر شده را نداریم.لطفا سوال نفرمایید.