راهنمایی برای خرید هود آشپزخانه

خرید وسایل آشپزخانه برای بسیاری از افراد، کاری است که نیازمند وقت کافی، صبر کافی و دقت فراوان می باشد؛ زیرا تنوع بالای محصولات آشپزخانه و برند های مختلف موجود در بازار باعث شده است که تصمیم گیری سخت تر شود. البته بستگی دارد که وسیله ای که قصد خریداری آن را دارید دقیقا چه چیزی باشد؛ زیرا تجربه ثابت کرده که خریداری خرده ریز ها آسان تر است و معمولا افراد برای خریداری لوازم آشپز خانه برقی وسواس بیشتری به خرج می دهند. هود آشپزخانه یکی از تجهیزات مهمی است که استفاده از آن در این محیط ضروری می باشد و امروزه در بساری از خانه ها به چشم می خورد. این وسیله علاوه بر کاربردی که دارد در زمینه ی زیبا سازی و افزایش جذابیت دکوراسیون داخلی نیز موثر واقع شده است. در این مقاله از تعمیرگاه ایران تک سرویس قصد داریم نکات مهمی را بیان نماییم که شما عزیزان می توانید در هنگام انتخاب و خرید هود آشپزخانه به عنوان راهنما از این نکات استفاده کنید.

انواع هود آشپزخانه را می شناسید؟

در حالت کلی این وسیله به دو دسته تقسیم بندی می شود:

دسته ی اول به گونه ای طراحی شده اند که هوای محیط را که دارای ذرات مواد مختلف می باشد، تصفیه می کنند مانند هود هایی که در زیر کابینت آشپزخانه قرار می گیرند و یا هود هایی که حالت شومینه ای دارند، دسته ی دوم برای انتقال هوای محیط به خارج از آن به کار برده می شوند، به این صورت که بوهای نامطبوع حاصل شده از طبخ مواد غذایی را به وسیله ی یک کانال یا لوله به محیط دیگری انتقال می دهد.

نکات مهم برای خرید، نگهداری و تعمیر هود

قبل از خرید هود باید به این نکته توجه داشته باشید که چه مقدار مساحت برای نصب این وسیله در اختیار دارید و آیا هودی که قرار است خریداری شود، برای اجاق گاز آشپزخانه ی شما مناسب است یا خیر؟ در مرحله بعد دقت کنید که این وسیله در حین داشتن قدرت مکش و سرعت انتقال بالا، صدای بسیار کمی ایجاد کند. پیشنهاد می شود جنس این دستگاه از نوعی انتخاب شود که در برابر گرما و حرارت مقاومت کافی داشته باشد و به راحتی بتوانید آن را تمیز کنید و نگران لکه های آب یا چربی که بر روی آن باقی می ماند، نباشید. علاوه بر این فیلتر های استفاده شده در هود آشپزخانه بهتر است از نوع آلومینیومی باشند؛ زیرا این نوع فیلتر قابلیت شستشو و استفاده ی مجدد دارند و در مقایسه با فیلتر های دیگر به صرفه تر بوده و در مدت زمان های کوتاه و به صورت مداوم نیازی به تعویض آن نخواهد بود. توجه به این نکته ی مهم باعث صرفه ی جویی در هزینه های جانبی شما خواهد شد.

هودی که خریداری می شود بهتر است دارای سنسور روشن شدن اتوماتیک و کنترل از راه دور باشد تا در مواقع که احتیاج است بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. پس از انتخاب و خرید هود آشپزخانه نوبت به نصب آن در محیط می رسد، در این مرحله توجه داشته باشید که درست و استاندارد نصب نمودن این دستگاه تاثیر زیادی بر روی راندمان آن دارد. برای این که از عملکرد و درست کار کردن هود مطلع شوید، نیاز است که هر چند وقت یک بار فیلتر آن را باز کرده و میزان جذب آلاینده ها را بررسی کنید. همچنین برای افزایش راندمان این وسیله پیشنهاد می شود پس از مدتی، سطوح خارجی و داخلی هود را به استفاده از مواد پاک کننده ی مناسب و مخصوص تمیز کنید این کار علاوه بر تاثیری که در افزایش کارایی وسیله دارد باعث طور عمر هود آشپزخانه خواهد شد.

برای افزایش طول عمر قطعات داخلی این دستگاه نیز پیشنهاد می شود زمانی که شعله گاز روشن است، آن را روشن نمایید تا گرمایی که از طریق اجاق گاز تولید می گردد، به قطعات داخلی آسیبی وارد نکند. اگر زمانی نیاز به تمیز کردن هود داشتید؛ بهتر است این کار را در موقعی انجام بدهید که هود خاموش و خنک شده باشد.

Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *