تعمیر ترموستات یخچال فریزر ساید بای ساید

یکی از خدماتی که توسط تعمیرگاه مجاز تعمیرات لوازم خانگی ایران تک سرویس ارائه داده می شود، مربوط به رفع عیوب قطعه ی ترموستات در انواع یخچال و فریزر می باشد. عموم مردم اطلاع دقیقی در مورد قطعات سازنده ی وسایل برقی و عملکرد و ساختار آن ها ندارند و از آن جایی که امروزه داشتن اطلاعات در هر زمینه ای و افزایش اطلاعات عمومی یک مزیت به شمار می آید؛ ما در مقالات این سایت سعی داریم تا نکاتی را به شما آموزش دهیم که آگاهی و اطلاع از آنها می تواند در هنگام به وجود امدن ایرادات فنی در لوازم خانگی برقی به نفعتان باشد و حتی بتوانید حدس بزنید که مشکل ایجاد شده حدودا مربوط به کدام قطعه می باشد.

ترموستات چیست؟

ترموستات یک قطعه در داخل یخچال و فریزر می باشد که وظیفه ی اصلی آن ثابت نگه داشتن یک دمای مناسب در محفظه ی داخلی است. همانطور که مشخص است تنظیم بودن این دمای داخلی تاثیر مستقیمی بر حفظ سلامت و تازگی مواد خوراکی قابل نگهداری در یخچال دارد؛ بنابراین معیوب نبودن این قطعه و کارکرد منظم و معمول آن باعث می شود تا بتوان مواد غذایی را به خوبی و با حفظ کیفیت نگهداری کرد. هم چنین سالم بودن قطعه ی ترموستات می تواند باعث شود تا از بسیاری از ایراداتی که ممکن است برای دستگاه به وجود بیاید جلوگیری شود. به همین دلیل بررسی و چکاپ دوره ای این قطعه توسط تعمیرگاه های مجاز تعمیرات یخچال باعث می شود تا علاوه بر پیشگیری از به وجود آمدن خطرات و آسیب های جدی به دستگاه، بتوان به مدت بیشتری از این وسیله استفاده کرد.( افزایش طول عمر مفید استفاده از یخچال )

عملکرد ترموستات به صورت مکانیکی بوده هرچند که با به کارگیری فناوری های جدید در تولید انواع یخچال و فریزر، این قطعه نیز بسیار پیشرفته تر شده است و با برخورداری از مادر برد و سنسورهای برنامه ریزی شده می تواند عملیات تنظیم دما را به بهترین شکل انجام دهد. این قطعه به طور مستقیم در ارتباط با قطعه ی کمپرسور موتور می باشد و پس از تنظیم سرما و تامین دمای داخلی لازم، به صورت اتوماتیک فرمان توقف را به کمپرسور ارسال می نماید.

اجزای ترموستات عبارتند از: بدنه ی فلزی، لوله مویی، فانوسک گاز، پیچ تنظیم، فنر و اهرم ها، لوله بلو، کنتاکت های اتصال.

تعمیر ترموستات یخچال فریزر ساید بای ساید

تمامی این قطعات برای اینکه ترموستات بتواند به صورت عادی به فعالیت خود ادامه دهد، به صورت هماهنگ با یکدیگر کار می کنند و کاملا طبیعی است که بروز اختلال در عمکرد هر کدام، وظیفه ی اصلی یعنی تنظیم دمای یخچال را با مشکل مواجه خواهد کرد. تشخیص این اختلالات فقط توسط تعمیر کاران مجرب و مراکز تعمیراتی معتبر صورت می پذیرد؛ بنابراین در صورت به وجود آمدن هر گونه ایراد در یخچال فریزر از دستکاری آن بپرهیزید و هر چه سریع تر با تعمیرگاه ایران تک سرویس تماس بگیرید.

برخی از متداول ترین ایرادات یخچال فریزر مرتبط با قطعه ی ترموستات:

هر یک از مواردی که در ادامه ذکر خواهد شد، می تواند ناشی از وجود یک اختلال و عیب در قطعه ی ترموستات باشد و شناسایی هر چه سریع تر و دقیق تر موجب می شود تا از آسیب به دستگاه جلوگیری گردد. امکان دارد این قطعه خراب شده باشد، تنظیم نباشد، سر سیم های داخلی آن به اشتباه به یکدیگر وصل شده باشند، بخش های داخلی مختلف این قطعه دارای اختلال باشند.

  • ایراد اول: موتور یخچال قطع و وصل نمی کند. سرمای داخلی بسیار زیاد است و تمام مواد غذایی یخ زده اند.
  • ایراد دوم: لامپ روشنایی داخل یخچال روشن است ولی موتور اصلا کار نمی کند.
  • ایراد سوم: بدنه ی یخچال برق و یا اتصالی دارد.
  • ایراد چهارم: موتور یخچال خیلی کم کار می کند و سرمای داخلی بسیار کم است.

برای استفاده از خدمات و سرویس های تعمیراتی ایران تک سرویس

در صورت به وجود آمدن و بروز هر گونه اختلال در عملکرد طبیعی یخچال و فریزر ساید بای ساید، فقط کافی است که از طریق شماره های موجود در این سایت با ما تماس بگیرید. به صورت 24 ساعته و شبانه روزی، حتی در روزهای تعطیل کارشناسان پشتیبانی ما پاسخگوی شما خواهند بود و پس از دریافت اطلاعات لازم و آدرس منزل یا محل کارتان، یکی از پرسنل فنی و تکنیسین ها ی مجرب مجموعه به آدرس شما اعزام می گردد. مفتخریم که با برخورداری از تجربه های لازم و سوابق طولانی در زمینه ی تعمیرات انواع لوزم خانگی می توانیم در خدمت شما متقاضیان ارجمند باشیم.

مزیت استفاده از سرویس تعمیر ترموستات یخچال فریزر ایران تک سرویس

  • عدم نیاز به انتقال و جابه جایی دستگاه ( سرویس در محل )
  • صرفه جویی در وقت و هزینه ها
  • ضمانت معتبر بابت قطعات تعویض شده
  • امکان ارائه ی خدمات به ساکنین استان تهران
  • امکان اعزام سرویسکار در هر ساعت از شبانه روز
  • تعمیر توسط کارشناسان فنی مجرب، با تجربه و آموزش دیده
1/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *