چطور ماکروویو ی که هواکش آن کار نمی کند را تعمیر کنیم؟

اگر هواکش ماکروویو شما دیگر کار نکرد ، می تواند مشکل از فیلتر تهویه آن باشد. این نوع فیلتر در قسمت بالایی ماکروویو کار گذاشته میشود ، تا بو و آلاینده های حاصل از گرم شدن مواد غذایی را به خود جذب کند . این آلاینده در طی زمان رسوب میکند روی فیلتر و باعث انسداد فیلتر میشود . تعویض فیلتر تهویه ماکروویو به طور منظم فراموشتان نشود. برای دسترسی به فیلتر که عموما در پشت مکنده هوا و روزنه ی جوجه گردان قرار دارد ، با باز کردن پیچ و مهره ها فیلتر را بردارید . فیلتر جدید را جایگزین نمایید و از یک گیره برای محکم کردن آن استفاده کنید اگر دارید.

چطور ماکروویو ی که هواکش آن کار نمی کند را تعمیر کنیم؟

فیلتر روغن ماکروویو

اگر هواکش ماکروویو کار نکرد ، میتواند به این دلیل باشد که فیلتر روغن آن مسدود شده . فیلترروغن ، روغن و چربی غذا را که درهنگام گرم شدن از آن خارج می شود می گیرد تا سیستم تهویه تمیز بماند . خیلی عادی است که فیلتر روغن طی زمان مسدود بشود و نیازبه تعویض داشته باشد.فیلتر روغن عموما در زیر تکاور ماکرویو قرار دارد و با گیره های فنری در جایش ثابت شده . شما می توانید با مایع ظرفشویی و آب فیلتر روغن را بشویید، و اگر تمیز نشد تعویضش نمایید.

مونتاژ دستگاه میزان کردن جریان هوا (مونتاژ دمپر) مایکروویو

اگر هواکش ماکروویو شما دیگر کار نمی کند، ممکن است مشکل از مونتاژ دمپر باشد .دمپر جزئی است که باعث می شود هوای خارجی نتواند از طریق سیستم هواکش وارد بشود . دمپر یک قطعه آهنی یا پلاستیکی آویزان است که وقتی هواکش خاموش است مجرای آن را می بندد و وقتی روشن است آنرا باز میکند . فلپ معمولا با فنر یا با لولا برای باز و بسته شدن طراحی شده .برای اینکه به مونتاژ دمپر دسترسی یابید باید ماکروویو را از دیوار یا کابینتی که در آن است باز کنید . وهر شی ای که مانع باز و بسته شدن دمپر می شود و هر نوع ایرادی را کنترل کنید.اگر هر مشکلی داشت دمپر را عوض کنید و مجددا درست آن را نصب کنید تا دوباره نخواهد دمپر در آینده مسدود بشود.

موتور فن ماکروویو

هواکش ماکروویو می تواند کار نکند به خاطر مشکلی که ناشی از موتور فن است. این قطعه کمک می کند که هوا برای خارج شدن به جریان انداخته بشود. برای اینکه موتور فن را بررسی کنید ابتدا ماکروویو را از برق بکشید و ماکروویو را از کابینتی که داخل آن بیرون بیاورید . موتور فن اغلب پشت ماکروویو قرار دارد . رویه ی موتور فن را بردارید و سعی کنید به صورت دستی موتور را بچرخانید . اگر نچرخید ، باید تعویضش کنید اگر چرخید ، با یک مولتی متر تستش کنید .اگر هیچ اتصالاتی در فن برقرار نبود آن را تعویض نمایید.اگر جریان برقرار بود ، باید تست ولتاژ توسط تکنسین تعمیرگاه مجاز انجام بشود تا ببینی مکه برق میگیرد یا خیر .

در آخر اینکه شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات تخصصی انواع برند ماکروویو از جمله تعمیرات مایکروویو ال جی ، تعمیرات مایکروویو سامسونگ ، تعمیرات مایکروویو پاناسونیک و... با تعمیرگاه ما تماس حاصل فرمایید.

منبع: http://www.partselect.com/Repair/Microwave/Exhaust-Fan-Not-Working/

خواندن 2328 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید