تعمیر انواع بخارشوی در منزل

امروزه اکثریت افراد از وسایل مدرنی همچون انواع بخارشوی برای تمیز کردن سطوح مختلف خانه و محل کار استفاده می نماییم که این وسایل در مقایسه با سایر تجهیزات و لوازم خانگی از سیستم داخلی ساده تری برخوردار هستند و این موضوع باعث می شود که در هنگام خرابی دستگاه، اکثر افراد به این فکر کنند که خودشان برای رفع مشکل و تعمیر آن اقدام نمایند ولی برای این کار لازم است که شما اطلاعات اولیه مورد نیاز در مورد چنین دستگاه هایی و مکانسیم کار آن ها را داشته باشید و از عملکرد درونی ظریف و حساس آن ها مطلع باشید.

این آگاهی به شما کمک می کند تا نقص ایجاد شده در بخارشوی را به سرعت شناسایی کرده و بتوانید قطعه ی آسیب دیده را به آسانی تعویض یا تعمیر کنید، البته این نکته را هم ذکر نماییم که در خصوص رفع مشکلات فنی ایجاد شده برای انواع لوازم خانگی اولین و مطمئن ترین گزینه این است که با تعمیرگاه تخصصی تعمیر انواع لوازم خانگی تماس بگیرید و از دستکاری خودسرانه ی آن وسیله اجتناب نمایید. در این مقاله از سری مقالات سایت تعمیرگاه لوازم خانگی ایران اپلیانس صرفا به شما اطلاعاتی مفید در مورد سیستم و نحوه ی کار دستگاه بخارشو داده خواهد شد و همچنین مراحل تعمیر بخارشوی به صورت محختصر ذکر شده است. همان طور که می دانید این دستگاه در محیط های مختلف کاربرد های زیادی دارد؛ برای مثال تمیز کردن و گردگیری کردن سطوح کف ساختمان ها و یا دیوار ها، برطرف کردن لکه ها و... این وسیله از قطعات مختلفی تشکیل شده و کاری مشابه جارو برقی را برای شما انجام می دهد.

تعمیر انواع بخارشوی در منزل

اقدامات سریع در هنگام خرابی بخارشوی برای شناسایی نقص ایجاد شده

1.اطمینان از اتصال صحیح برق: در اکثر موارد روشن نشدن دستگاه به دلایلی مانند خرابی سیم اتصال دستگاه به برق و یا خراب شدن دکمه های پاور سیستم می باشد. برای اطمینان از این موضوع لازم است که شما کیفیت برق منزلتان را چک کرده و همچنین از اتصال و سالم بودن سیم بخارشوی مطمئن شوید. در صورتی که مشکل از سیم دستگاه نباشد، به احتمال زیاد کلید های پاور دستگاه شما خراب شده است که به راحتی می توانید آن ها را تعویض کنید.

2.چک کردن سلامت تسمه ها: تسمه های موجود در این دستگاه وظایف بسیار مهمی را دارند.این تسمه ها باعث حرکت و چرخش قطعات متحرک دستگاه مانند برس ها و یا سیستم  اسپری بخار می شود. اگر تسمه های بخارشو به هر دلیلی خراب شوند، روی عملکرد سایر قطعات تاثییر خواهند گذاشت. برای تعویض تسمه ها ابتدا بهتر است کاتالوگ و راهنمای استفاده از دستگاه را مطالعه و بررسی کنید؛ زیرا نوع تسمه و سایز آن و حتی نحوه ی تعویض در داخل کاتالوگ نوشته شده است.

3.اطمینان از سالم بودن نازل ها و سایر اتصالات: در مواقعی ممکن است که مکش بخارشوی کم شده باشد. این موضوع به دلایل مختلفی ایجاد می شود؛ برای مثال خرابی نازل ها اتصالات دستگاه، پوسیدگی واشرها، پر شدن مخزن دستگاه و... این موارد باید به درستی بررسی شده و در صورتی که مشکل از آن ها بود، برای تعویض نازل ها و رفع مشکل اقدام کنید.

4.تمیز کردن بخارشو: به دلیل استفاده ی زیاد از این وسیله، قطعات داخلی و اتصالات دستگاه پس از مدتی دچار گرفتگی می شوند و این موضوع باعث کاهش عملکرد دستگاه خواهد شد. به همین دلیل بهتر است در بازه های زمانی مختلف با استفاده ی از ماده ی شوینده ی مناسب اتصالات و لوله های دستگاه را تمیز کنید و گرفتگی های ایجاد شده را برطرف سازید.

خواندن 6261 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید