بهینه سازی مصرف انرژی با سرویس و چکاپ انواع پکیج دیواری

امروزه پکیج های دیواری جایگزین آبگرمکن های قدیمی شده اند؛ این محصولات به دلیل برخورداری از تکنولوژی ها و امکانات مدرن و جدید توانسته اند با مصرف انرژی کمتر کارآیی بالاتری را نسبت به نمونه های از پیش تولید شده، داشته باشند. البته باید گفت که تکامل یافته بودن یک دستگاه ضمانت قطعی برای کم مصرف بودن آن نیست و چگونگی استفاده ی کاربر از آن نیز یکی از مهم ترین و اصلی ترین عواملی است که می تواند منجر به کاهش یا افزایش مصرف انرژی گردد. کاربران و مصرف کنندگان می توانند با به کار گیری راهکار ها و روش های مختلف مصرف انرژی پکیج دیواری را به میزان زیادی کاهش دهند. در این مقاله از سری مقالات آموزشی سایت تعمیرگاه لوازم خانگی ایران اپلیانس به بیان راهکارهایی در این خصوص پرداخته ایم.

اگر شما بخواهید میزان انرژی مصرفی لوازم خانگی منزلتان را کنترل کنید، باید مراحل زیر را انجام بدهید:

1.خرید دستگاه استاندارد و با کیفیت

قبل از خرید لوازم خانگی برای مثال پکیج دیواری نیاز است که شما با تحقیق و بررسی مناسب ترین مدل را با توجه به میزان استفاده ای که دارید انتخاب کنید. در هنگام خرید پکیج توجه داشته باشید که دستگاه حتما برچسب مصرف انرژی و استاندارد های لازم را داشته باشد. دستگاه های غیر استاندارد و بی کیفیت علاوه بر اینکه مصرف انرژی بالایی دارند، پس از مدتی نیاز به تعویض قطعات و تعمیر خواهند داشت و ممکن است برای شما هزینه های جانبی متفاوتی را به همراه داشته باشند.

2.نصب اصولی و تعیین مکان مناسب برای قرارگرفتن دستگاه

یکی از مهم ترین مراحلی که برای کنترل مصرف انرژی پکیج دیواری باید به درستی انجام شود؛ نصب دقیق و اصولی دستگاه با رعایت موارد مورد نیاز می باشد. برای نصب کردن آن ابتدا شما باید مکان مناسبی را در آشپزخانه و یا بالکن منزلتان انتخاب کنید، جایی که قرار است دستگاه نصب گردد باید دارای ویژگی های به خصوصی باشد؛ مانند:

-دسترسی آسان به برق و لوله کشی آب وگاز

-در معرض باد قرار نگرفتن دستگاه

-نصب آسان دود کش پکیج برای خروج گازها

-در مجاورت لوازم خانگی دیگر مانند یخچال نباشد .

برای نصب پکیج دیواری پیشنهاد می شود که از افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید؛ زیرا لوله کشی صحیح، نحوه ی نصب دستگاه و تراز بودن آن همان طور که گفته شد از اهمیت بالایی برخوردار است و نصب اصولی بر روی راندمان آن تاثیر خواهد گذاشت.

3.استفاده از شیرآلات و لوله های با کیفیت:

شیرآلات و لوله ها در واقع رابط میان پکیج و منبع انرژی یا آب می باشند. توجه داشته باشید که انرژی ممکن است از طریق شیرآلات و لوله ها به دلیل عایق نبودن هدر برود و یا نشتی و اختلال در عملکرد دستگاه ایجاد کند؛ بنابراین بهتر است پس از خرید دستگاه حتما لوله کشی و شیرآلات مناسب را نیز برای آن تهیه کنید. در نصب پکیج دیواری باید دقت داشته باشید که فاصله ی لوله ها از دستگاه خیلی زیاد نباشد؛ زیرا این موضوع باعث هدر رفتن انرژی در طول مسیر و کاهش کارآیی دستگاه خوهد شد.

ضرورت استفاده از خدمات سرویس پکیج دیواری چیست؟

پس از مدتی استفاده از چنین دستگاهی، نیاز دارید که در بازه های زمانی مشخص آن را سرویس کنید. همچنین تمیز کردن دستگاه یکی از کار هایی است که برای افزایش راندمان پکیج بهتر است انجام شود ؛زیرا گرد و خاک و رسوبات ایجاد شده در قطعات و لوله های داخلی پکیج ممکن است در مواردی باعث خرابی دستگاه گردد. تمیز کردن و پیشگیری از این مورد می تواند از خرابی قطعات دستگاه جلوگیری نکند و طول عمر آن را افزایش بدهد و به طور قطعی این مورد، یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در بهینه سازی مصرف انرژی پکیج دیواری می باشد.

خواندن 969 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: تعمیر و نگهداری آب سرد کن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید